reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Data porodu...

gossha87

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Styczeń 2010
Postów
116
Miasto
Leeds
Nie wiem, która data porodu jest bardziej prawdopodobna.
Na USG wyszło na 16 maja, a z obliczeń ostatniej miesiączki jest na 22 maja. Według mnie tydzień różnicy to dosyc sporo.
Jak jest u Was?
Nawet suwaczek na dole jest dziwny, bo jestem teraz w 24 tyg ciąży...
 
reklama
Dla lekarzy wiarygodny jest termin OM. Tydzień różnicy to niewiele, u mnie są dwa tygodnie i pomimo tego lekarz ustalając datę cc sugerował się terminem OM. Poza tym rzadko które dziecko rodzi się w terminie.

Ps. według suwaczka (23 tc i 1 dzień) czyli zaczął się 24 tc. Więc wszystko się zgadza.
 
Nie wiem, która data porodu jest bardziej prawdopodobna.
Na USG wyszło na 16 maja, a z obliczeń ostatniej miesiączki jest na 22 maja. Według mnie tydzień różnicy to dosyc sporo.
Jak jest u Was?
Nawet suwaczek na dole jest dziwny, bo jestem teraz w 24 tyg ciąży...
Tydzień,to rzeczywiście niewielka rożnica i przeważnie te rożnice są -usg,a OM,bo lekarz dokonuje pomiarów,na podstawie tych pomiarow aparat usg oblicza wielkość ciąży,rzadko płód rozwija się idealnie zgodnie z datą OM,poza tym nie wiadomo dokładnie kiedy zaszłas w ciążę,kiedy miałaś dni płodne-to sprawa indywidualna i nie zawsze musi być to dokładnie w samym środku cyklu.Tak,jak pisze Loree,dzieci rodzą się zarówno 2tyg przed i 2tyg.po terminie porodu obliczonym wg OM,czasem bliżej tego terminu-w każdej z tych sytuacji jest to prawidlowe.A na suwaczku dokładnie tak:suwaczek przeskakuje wtedy,gdy minął dany tydzień ciąży,czyli jak wczoraj minał Ci 23tydzień ciąży,to dziś zaczełaś 24,ale suwaczek pokaże to za 6dni w sobotę-wtedy będziesz miała,że to 24ty tydzień-ukończony:tak:
 
Ja według OM termin mam na jutro czyli 25.01 ale raczej nici z tego a według usg termin wychodzi 10.02 i patrząc na wielkość dziecka to raczej 10.02 albo coś koło tego, bo tylko 5% kobiet rodzi w terminie:tak:
 
Witam,

miałam termin z OM na 05.06.2009 z USG na 30 maja. Urodziłam 05.06. Tak jak dziewczyny piszą lekarze sugerują się OM.

Pozdrawiam
 
Ja też termin mam z OM na 5.06 a z usg wychodzi 26 maj z tego co wiem to zazwyczaj są takie różnice
 
U mnie z usg termin zawsze był o 2 tygodnie do przodu.
Urodziłam w 40 tc, synek ważył 3100 więc nie dużo. Jak widac termin OM był bardziej wiarygodny.
Zresztą nie spotkałam lekarza, który bardziej wierzyłby terminowi z usg niż OM.
 
reklama
Do góry