reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy (nasze prawa, organizacja, obawy)

mdmd

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Styczeń 2008
Postów
480
Rozpoczynam ten wątek, bo bardzo przejmuję się tym powrotem po macierzyńskim. Może bardziej doświadczone w tym względzie mamy będą mogły doradzić debiutantkom :-)
 
reklama
ja niestety tez wracam po macierzyńskim jeszcze mały zaległy urlopik i powrocik; juz odliczam dni bo od 24 maja wraca szara rzeczywostosc;-)
tez sie trochę obawiam jak to bedzie teraz 100% spędzam z małym a tu nagle skończy sie nasza sielanka...
 
a z kim zostawiasz Stasia?
my jestesmy jeszcze na etapie poszukiwania niani, bo wracam do pracy w polowie czerwca, a ewentualne miejsce wz lobku i tak najwczesniej od wrzesnia.
 
a ja mam takie pytanko,bo po macierzynskim ktory konczy mi sie 14,06 chce pojsc na wychowawczy ale tylko do konca sierpnia na nim chce byc a potem wio do roboty. jak sie to wszystko zalatwia bo ja ciemna masa jestem:)))
 
Ula, po macierzynskim mozesz wykorzystac urlop za caly 2010 i takie cos pewnie bedzie proponowal ci pracodawca, albo przynajmniej czesc tego urlopu. ale jesli nie chcesz to musisz zlozyc podanie o urlop wychowawczy. postaram sie zaraz znalezc taki formularz w necie. pamietaj jednak, ze wychowawczy jest nieplatny, chyba ze masz prawo do zasilku rodzinnego (coś ponad 500 pln na osobe dochod w rodzinie) to wtedy dostaniesz ten zasilek.
 
mdmd
Odp: Powrót do pracy (nasze prawa, organizacja, obawy)
a z kim zostawiasz Stasia?
my jestesmy jeszcze na etapie poszukiwania niani, bo wracam do pracy w polowie czerwca, a ewentualne miejsce wz lobku i tak najwczesniej od wrzesnia.​
od września chce posłac Stasia do złobka(chociaz teraz czekamy w kolejce i nieiwem jak to bedzie, bo ze złobkiem nie jest tak hop u nas; poprotu szkoda słow na żłobki...)a do tego czasu bedzie przyjezdzac do Stasia moja babcia czasami w wakacje bedzie ją wyręczac moja siostra bo bedzie miała wakacje na studiach...
 
no wlasnie , z miejscem w zlobku nie jest rozowo. my jestesmy 123 na liscie :-) a miejsc od wrzesnia jest 20.
 
Ula, po macierzynskim mozesz wykorzystac urlop za caly 2010 i takie cos pewnie bedzie proponowal ci pracodawca, albo przynajmniej czesc tego urlopu. ale jesli nie chcesz to musisz zlozyc podanie o urlop wychowawczy. postaram sie zaraz znalezc taki formularz w necie. pamietaj jednak, ze wychowawczy jest nieplatny, chyba ze masz prawo do zasilku rodzinnego (coś ponad 500 pln na osobe dochod w rodzinie) to wtedy dostaniesz ten zasilek.
a czy w takim razie moge wykorzystac zalegly urlop z 2009 tj.jakies 15dni i po wykorzystaniu tego urlopu isc na wychowawczy tak zeby kaske odebrac jeszcze za caly mies a nie tylko za pol (bo tak to do 14,06mam macierzynski)a kasa za wych.niestety mi sie nie nalezy:(
 
reklama
Do góry