reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak karmić kaszką?

reklama
Oczywiście najlepiej łyżeczką ale reguła jest taka że jeżeli dziecko jest szczupłe słabo przybiera na wadze to lepiej podawać kaszkę z butelki przez smoczek ale nie więcej niż 2 razy dziennie po 180 ml.Ja swoją córeczkę karmiłam łyżeczką od 6m do 12 bo potem nie chciała jeść żadnych kaszek.
 
Ja mam chude dziecko słabo przybierające na wadze i o zasadzie podawania kaszki butelką pierwsze słyszę. Nasz lekarz zalecił wszystko podwać łyżeczką i tak też robimy. Od dwóch dni podaję kaszkę dwa razy dziennie po 120 ml. (wcześniej - przez ok 3 tyg tylko raz)
 
witam :)

ja swoją córeczkę karmię łyżeczką jak podaje jej słoiczek lub kaszkę, zdarza się , że w nocy zagęszczam mleko kaszką ryżową najczęściej jabłkową . wtedy stosuje specjalny smok do kaszki , z takim X. Wydaję mi się, że do każdego typu butelki jest taki smok, oprócz butelek medeli. ja próbowałam w 3- przepływowym z Aventu podawać kaszę ,ale moja to chyba straszny głodomorek i szybko się denerwuję , że pomimo iz ma na 3 słabo leci , więc zmieniłam na butelkę z firmy MAM ze smokiem do kaszki i to był strzał w 10.
mam nadzieję ,że byłam pomocna.
w razie wątpliwości pozostaję do dyspozycji :)

powodzenia
 
To też zależy od dziecka...mój synek nie zje łyżeczką więcej niż 70ml kaszki...
Np.soki podawać będę butelką,albo kubeczkiem za jakieś 2 tygodonie,bo synkowi koszmarnie idzie picie łyżeczką soków...i nie mam zamiaru póki co "katować" go łyżeczką,bo i tak połowa się wylewa...Ja jakoś nie ulegam tej modzie,żeby dziecko 4-ro miesięczne robić fenomenem...żeby potrafiło wszystko wcześniej niż kiedyś dzieci potrafiły...
 
Moja jada lyzeczka - sama tak zdecydowala - kaszka z butelki a takze warzywami z butelki pluje na odleglosc i odmawia picia. Z lyzeczki wsuwa jak sie patrzy...
 
Zdecydowanie butelka do 8mz a pozniej karmienie lyzeczka.
W przypadku karmienia lyzeczka dziecko moze miec odruch wymiotny wowczas polecam powrot do butelki.
My uzywalismy butelki Avent ze smoczkiem trojprzeplywowym
 
reklama
Zdecydowanie butelka do 8mz a pozniej karmienie lyzeczka.
W przypadku karmienia lyzeczka dziecko moze miec odruch wymiotny wowczas polecam powrot do butelki.
My uzywalismy butelki Avent ze smoczkiem trojprzeplywowym

a dlaczego zdecydowanie do 8mca? co to za reguła? ja byłam karmiona butlą do 7 mca potem mama chciała wprowadzić łyżeczkę i w rezultacie jadłam zupy i desery z butli bo nie chcialam słyszeć o łyżeczce. Mojej córci pierwszy raz podałam łyżeczką sok z jabłka jak miała 3,5mca, od tej pory tylko mleko pije z butli i soki czy herbatki. Cała reszta z łyżeczki.
 
Do góry