reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Znasz to? Dzień ledwo się zacznie, a Ty już masz na koncie przebieranie w półśnie, mycie części do laktatora i gorączkowe poszukiwania smoczka pod kanapą. Jeśli w tym chaosie marzysz choć o jednej rzeczy, która ułatwi Wam codzienność – weź udział w konkursie i wygraj urządzenia Baby Brezza, które naprawdę robią różnicę! Biorę udział w konkursie
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

My też dziś po szczepieniu :tak: Młody zniósł to honorowa, tylko chwilkę płakał, ale jak tata go przytulił to już było ok, tylko później warczał na pania pielegniarke;-)
Franko waży 6400 a ile mierzy nie wiem, ale chyba coś koło 66 cm.
A co do szczepień, to ceny mnie przerażają :wściekła/y: Dziś poszło się je..ć 760 zł:wściekła/y: Rota, pneuma i 5w1
o żesz!!!!! jaka cena!!!!!!!!! :baffled: my szczepiliśmy tylko 5 w 1. rota i pneumo sobie darowaliśmy. Rozmawialiśmy z nasza doktorką i pielęgniarką i powiedziała że jeśli Franko nie pojdzie do żłobka anienie ma kontaktu z dziecmi w wieku przedszkolnym to nie trzeba ale odczywiście od nas zalezy. No i nie zaszczepiliśmy:) Pneumo zaszczepimy po 2 roku życia.

A tak w ogole to część dziewczyny:)

U nas troche nowości. Franko przewraca się z brzuszka na plecki:) Pięknie trzyma główke no i dzisiaj zauwazyliśmy dwie dziwne białe kreseczki na dole. :szok::szok::szok: to chyba ząbki bo od paru dni ślini się niemożliwie i przygryza dolną wargę. Wygląda komicznie...jak dziadziuś hehehehehehe

Franko upały znosi dzielnie. Bawi się na swojej farmie (macie eduk) i jest szczęśliwy. Na szczęście od jakiegoś czasu musi być conajmniej jedna drzemka w ciagu dnia i jak jej nie ma to jest marudny. Najczęściej kima w porze obiadowej:)

Ja dzisiaj byłam na kontrolnym badaniu u gina bo miałam problemy z gojeniem krocza po porodzie. Troszke mnie zmarwił bo mój pępek mu się nie podoba i mam to obserwować a jak nie wpadnie (bp troche za bardzo odstaje) to mam iść na konsultacje do chirurga;/ bo to przepiklinka a może byc aaaaa no nic. Obserwuje i zobaczymy.
Jutro ide do naszej poradni gdzie chodzimy z Frankiem. Czas szukać roboty. Zanosze tam moje CV. Moze coś się znajdzie od września. Oby oby!!!
Sie rozpisałam hehe dobranoc:* ide myju i spać :) Paa
 
reklama
My tez po szczepieniu....i na razie luzik aż skończy 6 misisąc to zrobimy pneumokoki.
ionka twoja niunia rzeczywiście kruszynka, nasze dziewczynki sa z tego samego czasu i moja ma - 7440 i około 66 cm. Klocuszek z niej.
No a my przymierzamy się do marcheweczki !:tak:
 
NIe wiem co zrobic z ospa...
Zapytam pediatry jak bedziemy w PL.
A na gruzlice jeszcze musimy sie zaszczepic, bo w szpitalu tylko dali wit. K. Ale podobno tej nie robi GP. I trzeba miec jakis odstep pomiedzy rota i tymi co teraz zrobimy.
A w ogole to masz ksiazeczke zdrowia dziecka??
 
NIe wiem co zrobic z ospa...
Zapytam pediatry jak bedziemy w PL.
A na gruzlice jeszcze musimy sie zaszczepic, bo w szpitalu tylko dali wit. K. Ale podobno tej nie robi GP. I trzeba miec jakis odstep pomiedzy rota i tymi co teraz zrobimy.
A w ogole to masz ksiazeczke zdrowia dziecka??

mam, taka pomarańczową, położna przyniosła na pierwszej wizycie do domu. a ty nie masz??
mi na gruźlicę kazali zaszczepić małą jak najszybciej, to się dzwoni do określonego centrum zdrowia i dają Ci wizytę- my czekałyśmy około 7 tygodni! jeszzce do tej pory ma wielki ślad :/ i ropieje :/ jutro tez o to zapytam, bo to już chyba za długo!

w sumie ospa to już zupełnie dodatkowe szczepienie, no ale wiem, że takie jest.
 
Nie dostalam zadnej ksiazeczki :wściekła/y:
Z ta gruzlica to tez polowiczna informacja od GP :wściekła/y:
Teraz zapytam jak pojdziemy na szczepienie.
A na ospe teraz tak sobie czytam i mysle, ze moglabym go zaszczepic ta skojarzona 4w1, odra, swinka, rozyczka i ospa.
 
kuuuuurnaaaaaaaaaaa napisałam i wszystko się skasowało!!!!!!!!!!

dziwi mnie, że nie dostałaś zadnej książeczki, bo przecież wszystkie szczepienia i waga są w nią wpisywane. ja musze chodzić z O. co 2 tygodnie sie ważyć i zawsze jest podpis położnej.

w szpitalu przy wypisie dali mi różne ulotki i jedna była na temat BCG czyli szczepienia od gruźlicy. dali tez mi nr telefonu, gdzie dzwonić.

ale przecież była u Ciebie położna, jak wyszłaś z A. ze szpitala?? może zapomniała Ci dać??
 
A my dzisiaj po badaniu bioderek:-) wszystko jest ok.

Upały nam nie służą bo mała bardziej marudna, ale dajemy radę.

A jeszcze mam do Was pytanie, czy też odnosicie wrażenie, że dziecko w foteliku samochodowym jest jakieś takie powyginane?? Nie wiem może ja jestem przewrażliwiona, ale jakoś nie podoba mi się ta pozycja, albo wynika to stąd, że moja Basia jest długa, ale drobniutka, sama nie wiem...

Chyba czas spać:-) u nas nocki cały czas super, Basia zasypia około 20:30 karmienia o północy i między 4 a 5 i dalej spanie do 8, a potem to już różnie czasami jeszcze do 10:30:-)

Jeśli chodzi o kalkulator centyli to trzeba uważać, bo jak dziecko waży 6,6 kg to on podaje wynik dla 6 kg (tylko dla całych wartości nie widzi tego po przecinku) i trzeba sobie z wykresu odczytać jaki to centyl dokładnie jest, ja się na początku przestraszyłam jak mi wyszło, że Basia poniżej 3 centyla, ale dopiero mój J mnie uświadomił, że źle odczytuję.

ok. dobranoc
 
reklama
Witajcie!

Dziś znowu zapowiada się upalny dzień. Szymon póki co znosi to dzielnie, ale chyba dlatego, że w domu jest jeszcze normalna temperatura.
Od kilku dni nie marudzi :-) Jemy już marchewkę i jabłko, zaakceptował jedno i drugie.

Byłam wczoraj u fryzjera. Mam zupełnie nową fryzurę i jestem bardzo zadowolona ze zmiany :-):tak:

Co do szczepień, to ostatnio wydałam też niezłą sumę, bo wzięliśmy 5 w 1, pneumokoki i drugą dawkę rota.

Życzę miłego dnia!
 
Do góry