reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

No wlasnie u nas szczepia przeciez :-) a to ze sie u nas wychodzi szybciej ma zwiazek z tym ze oni stawiaja duzo na opieke poporodowa w domu. Zamiast zajmowac lozko w szpitalu idziesz do domu i codziennie przez tydzien (lub wiecej/mniej w zaleznosci od potrzeb) odwiedza cie polozna :-) i to dlatego.
W sumie dobrze bo czlowiek najlepiej dochodzi do siebie w swoich 4kątach :-D

wilmek tez nie lubie tego budzenia... az mi glupio ze spie ;/ ostatnio balam sie zasnac bo mi bylo glupia ze przyjada a ja bede chrapać :-D wiem wali mnie mocno!
 
reklama
A u nas ponoc szczepia po 2 miechach, po urodzeniu tylko zastrzyk witaminy k. Jeszcze trzeba bedzie sie dowiedziec dokladniej.
Dziewczyny, a Wy szczepicie maluchow od razu, jesli macie taka mozliwosc? No i czy w ogole szczepicie??
 
Słuchajcie, a tak się zastanawiam- bierzecie do szpitala suszarkę do włosów? W mojej torbie nie ma już za bardzo miejsca, ale z reguły włosy schną mi bardzo długo, więc nie wiem...
 
A u nas ponoc szczepia po 2 miechach, po urodzeniu tylko zastrzyk witaminy k. Jeszcze trzeba bedzie sie dowiedziec dokladniej.
Dziewczyny, a Wy szczepicie maluchow od razu, jesli macie taka mozliwosc? No i czy w ogole szczepicie??
no wlasnie o ta szczepionke mi chodzilo. A to w PL robia jeszcze cos? JA szczepie.
Słuchajcie, a tak się zastanawiam- bierzecie do szpitala suszarkę do włosów? W mojej torbie nie ma już za bardzo miejsca, ale z reguły włosy schną mi bardzo długo, więc nie wiem...
Ja nie biore. Zawsze myje wlosy na noc i w mokrych ide spac. tak tez zrobie w szpitalu :-)
 
ja szczepie...
suszarki nie biore mam nadzieje ze nie bedzie potrzeby mycia wlosow w szpitalu bo mi strasznie dlugo schna a jak cos to m dowiezie...
a tak troche z innej beczki u nas daja tez zastrzyk na szybsze urodzenie lozyska...
 
ja się cały czas zastanawiam nad tymi szczepieniami. jedni mówią, że szczepić a drudzy, że nie. ja mam mętlik w głowie. na pewno nie będę szczepić na żadne rota wirusy i pneumokoki (czy jakoś tak).

Laurka ja biorę. mi włosy też strasznie długo schną i nawet jak wieczorem umyje to rano mam mokre
 
Kurcze, ja z tymi szczepieniami to sama nie wiem, ale pewnie zaszczepię.

Co do suszarki, to nawet o tym nie pomyślałam ! :-) Nigdy bym nie zasnęła z mokrymi włosami, ale może da się wytrzymać 2-3 dni bez mycia głowy.... Jak nie to machnę się maszynką na 2 mm i po sprawie :-):-D
 
w PL dziecko musi być 48 godzin w szpitalu. nie iwem czy nie ze względu na szczepionkę w pierwszej dobie i potem obserwację co i jak
U nas mówili, że dopiero po 48h można maluszkowi wiarygodnie pobrać krew, tylko nie pamiętam na jakie badanie - i kontaktują się z rodzicami tylko jeśli coś wyjdzie nie tak.
 
reklama
U nas mówili, że dopiero po 48h można maluszkowi wiarygodnie pobrać krew, tylko nie pamiętam na jakie badanie - i kontaktują się z rodzicami tylko jeśli coś wyjdzie nie tak.
u nas wlasnie jakos chyba tydzien po porodzie jak przychodzi polozna do domu to pobiera maluchowi krew z pięty. To jest badanie chyba na rozpoznanie wad wrodzonych... ale pewna nie jestem. Bynajmniej to jest naklucie jak przy sprawdzaniu poziomu insuliny z palca u doroslego.
 
Do góry