reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

sińka, rozumiem Cię kochana. Zrób tak jak podpowiada Ci matczyna intuicja - to ona jest najlepszym doradcą i pamiętaj, że nawet jak przejdziesz na MM to i tak będziesz super mamą.



a ja idę zmienić pampka bo kropelki zrobiły już dobrą robotę :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
cześć Dziewczyny :happy2: Ech u nas już dzisiaj chłodniej...na razie 5stopni tylko. Nocka niestety nie taka fajna jak wczoraj ale nie narzekam...Próbuję wypracować rytm dnia u Wojtusia i nawet nawet jest lepiej, zasypia po 10 na godzinkę także jest w trakcie ;-) gorzej o następną drzemkę...wczoraj była od 12 do 15 :-) dziś zobaczymy...

Bluetooth trzymam kciuki, napisz czy się udało

kachasek dzięki za filmik! :tak:Ja mam tylko jedno zastrzeżenie- z tego co mnie nauczono- ten przedostatni ruch trzymania nóżek i bezwiednego obopólnego ruchu kończyn (to wierzganie nóżkami) to jakaś porażka...tego lepiej nie wykonujcie bo można tylko zaszkodzić stawom biodrowym, lepiej np. prawa nóżka w stronę lewej rączki i lewa nóżka w stronę prawej rączki. Na youtube jest wszystko :-D

kati trzymam kciuki za zwalczenie kryzysu!

asia mam nadzieję, ze zdecydowałaś się wybyć z domu, dobrze Ci to zrobi wiem coś o tym :tak: Udanego weekendu!

misiako Ty pracoholiczko :-D A tak poważnie- fajnie, że praca daje Ci tyle satysfakcji i że nie zatraciłaś siebie w macierzyństwie! Szczęśliwa mama to najlepsza mama!

sińka bidulko może faktycznie nie ma co się tak męczyć...jeżeli nie masz strasznego parcia na cyca to przemyśl co dla Was będzie najlepsze i zrób to, powodzenia!

dziewczyny spójrzcie: Gaz rozweselający na salach porodowych - Onet Wiadomości misiako, wiedziałaś? Szkoda, że wprowadzili dopiero w zeszłym tygodniu :-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Klementyna, Wrześniowa dzieki kochane. Zobacze jak to będzie z tym karmieniem, mam już dość przechodzić drugi raz przez to samo i na pewno nie wytrzymam roku jak z karmieniem Ewci było na tej diecie. Wiecie co jest najgorsze?....że mój mąż ciagle kupuje jakieś dobre rzeczy, ostatnio wrócił z pracy z szarlotką i sernikiem na zimno z cukierni a ja nie mogę jeść takich smakołyków:-( ciagle przy mnie się zajada a ja mu mówie, że powinien solidaryzować sie ze mną i też być na diecie;-)echhhh tyle wyrzeczeń a potem dziecko będzie się odpłacać histeriami, pyskówkami, mówieniem" nie lubie cię mamo" jak moja Ewa potrafi powiedzieć:-( czemu te dzieci w przyszłości nie potrafią docenić co dla nich robiłysmy i robimy:confused: teraz rozumiem doskonale moją mamę jak mówiła nie raz ile się musiała natrudzić przy czwórce dzieci a one się odpłacają zapominaniem, brakiem zainteresowania itd( tu akurat o moich siostrach pisze bo ja z mamą mam super kontakt i to codzienny):-)
Wrześniowa gratuluje dalszych postępów, oby tak dalej:-) życzę aby Wojtuś dalej tak świetnie współpracował z mamą:tak:
U mnie też zimno, wczoraj tak zmarzłam jak pół godz czekałyśmy na autobus wracając z przedszkola, ze dziś w zimowym płaszczu jadę. Brrrrrrrr a już na minusie zapowiadają:no:
Kati ja swoje kciuki też załączam za poprawę laktacji:tak:
Aaaa dziewczyny pamiętajcie, że nie musicie mieć już pełnych, nabrzmiałych piersi i wypływającego z nich samoistnie pokarmu. Jak dzidziuś kończy miesiąc to laktacje się normuje, na początku tylko ma się takie pełne cycole. Teraz one będą oddawały wrażenie pustych i miękkich jak by nic w nich nie było a to nie oznacza,że nie ma mleczka. Jak Wasze Maleństwa najadają sie i nie marudzą po cycowaniu tzn, że pokarmu jest wystarczająco bo produkujecie teraz tyle mleka ile dzidzi potrzeba na jedno karmienie. Zapomniałam wcześniej o tym napisać:-) u mnie to sie sprawdza w 100% mleko właściwie mi nachodzi jak małą zaczyna ssać, wtedy czuje mrowienie w obu piersiach, w dzień jakoś mała sie nie najada zbytnio ale w nocy najada sie na bank, chyba odpoczynek robi swoje bo karmiąca mama powinna duuuuuuuuuużo wypoczywać:-)tylko kiedy:confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Bry dziewczyny!
U mnie tez dzisiaj 5 stopni, szaro - buro i mokro wiec siedzimy w domu. Jutro ide do lekarki po to skierowanie na terapie manualna. Dzisiaj mnie jeszcze odpowiednio nastawila ta doradczyni laktacyjna. Przyszla z ta buteleczka co sie ja zawiesza na szyi i w ten sposob dziecko ssie piers a z rurki dostaje MM. Jak ona zobaczyla co moja Lenka za cyrki przy cycku urzadza - dla mnie to norma- zawsze tak sie wila, krzyczala, uciekala od piersi :-( - to powiedziala ze jeszcze tak spietego dziecka przy piersi nie widziala :-(
Sorki ze tylko o sobie ale jakos tak nie mam weny do pisania i z tego wszystkiego zapomnialam co komu odpisac. Moze pozniej....
 
my niepojechałyśmy. Dzisiaj dzień marudzenia pozatym ta pogoda paskudna a w gorach by jeszcze zimniej bylo, a jak mam siedziec w domu to wole u siebie.

u mnie z tym karmieniem cyrki straszne, więc cię sińka rozumiem jak najabrdziej, też mam dość diety, słabo mi się robi sił brak, chociaż czasami szaleje i się skusze na coś, ale potem mała marudzi a ja mam wyżuty sumienia. no i mam wrażenie że ona cyca odrzuca nie chce w ciągu dnia jeść wrzeszczy na niego i się odwraca, jak ją już jakoś przystawie to pociumka troche i wypluwa, na butle się żuca i ciamka ze smakiemz nie ważne co w środku ma. A w cyckach mleko jest nie wiem o co jej chodzi. może o pokój ? w nocy w łóżku je bez problemu, nad ranem też.
 
asia, może ją w dzień coś rozprasza. Inna sprawa, że jak dziecko spróbuje, że z butki leci a nie trzeba się napracować, już nie tak chętnie chce pierś, jak przed próbą MM, czy nawet mleka mamy z butli.
wrześniowa tylko taki przykładowy wrzuciłam, wiadomo, wszystko z wyczuciem trzeba robić:tak:
sińka piszę o zarządzaniu finansami gminy:baffled: pomijam fakt, że jestem na zarządzaniu kadrami:-D ale promotora mam od finansów
Kati nawet z butlą miłość matki i dziecka kwitnie :tak: i tak jak sińka pisze z tymi piersiami, one nie muszą być już nabrzmiałe
mam koleżanki, które z własnej nieprzymuszonej woli dawały MM i nie karmiły wcale piersią, bo nie chciały

misiako do pracy powiadasz... dobra jesteś:-)

Pogoda się spaprała, ale mam nadzieję, że nie będzie padać. W planach mam niespodziankę dla młodego, nic mu nie mówię, żeby się w razie niewypału nie rozczarował, ale mamy zamiar zabrać go do Jaworzyny do muzeum link do "imprezy" weekendowej. Dawno nie byłam, mąż chyba w ogóle nie był, Michał tym bardziej;-)
 
kachasek
jaworzyna mowisz :) wyslalam link do meza odpisl " no to jedziemy" jego misiek to wieki fan pociagow bylismy rok temu piwrwszy raz w jaworzynie, to potem ciagle latal i mowil ze chce tam znowu. w tym roku tez bylismy juz.
wiec mozliwe ze sie spotkamy jak pogoda dopisze.
 
Witam

Moj starszy lobuz spi a maly wtulil sie w reke i swiat podziwia takze troche spokoju :happy2:

U nas noc standardowa z jedna pobudka, obudzilam sie tylko zalana mlekiem i chyba zastoj mi sie zrobil bo boli jak diabli, mam nadzije ze obejdzie sie bez lekarza :tak:

Trzymam kciuki za wszystkie walczace o laktacje
wrześniowa gratulaje, oby tak dalej. ja rodzilam z gazem (nie wiem czy takim) ale dobrze mi bylo. bylam nacpana na legalu :rofl2: na poczatku krecilo mi sie w glowie, poznie juz sie przyzwyczailam i juz nic nie czulam
misiako praca...hmm nawet nie chce myslec o powrocie :no:
sińka powodzenia w podjeciu decyzji,

no i to na tyle bo maly sie wierci i musze z nim zrobic runde po mieszkaniu

pozdrowionka :-)
 
Wrzesniowa powodzenia na studiach, fajnie że Wojtuś się zmienia i daje troszkę więcej luzu mamusi :-)
Asia może to bodźce tak działają na Anię
Kachasek ja to Cię podziwiam, 2 dzieci dom praca nie przespane noce i jeszcze masz siłę i chęci przede wszystkim by organizować czas synkowi :-) jesteś super mamąNalka zdrówka życzę i trzymam kciuki za dalsze karmienie :-)
Bafinka jesteś najlepszą mamą dla Gabrysia :-)
Sińka powodzenia na studiach i zdrówka

Pogoda nie zachęca do spacerów i jeszcze Krzyś zaczyna kaszle. Kurcze ciagle ktoś w domu chory, ja kilka dni przestałam brac antybiotyk a już Krzysia bierze :no: Kamilek zawsze zasypia w łóżeczku ze smoczkiem, na razie nie korzystamy z kołysanek. Od rana miałam taki fajny humor a teraz najchętniej weszłabym pod koc i pobyła w samotności...
 
reklama
hej :-)
u nas trzecia przespana noc z rzędu więc rewelacja :tak: tzn przespana dla moich chłopaków bo ja i tak muszę w nocy wstawać i laktator idzie w ruch przez te moje problemy. Na razie dajemy rade bez MM ale rozmrazam zapasy mojego mleczka kiedyś odciagniętego, i może orientujecie się po rozmrozeniu jak długo mleko mogę przechowywać w lodówce przed podaniem?
Na spacerku dziś tylko godzinkę byliśmy, zimno strasznie a ja też o siebie się jeszcze teraz boję więc wolę na takim chłodzie nie przebywać za długo,
miłego popłudnia :-)
 
Do góry