reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dziewczyny to prawda,że dzieci z niską masą urodzeniową szybko nadrabiają,moja Gabrysia urodziła się z wagą 2750g a teraz klocuszek waży 18kg i 98cm wzrostu więc nawet bym powiedziała,że jest ponad normę,Asia pewnie pójdzie w jej ślady,a Julcia będzie drobniutka.

A ja myślę że to zależy od dziecka, moi chłopcy Kacperek 1620g i Filipek 1670g a różnica między nimi zrobiła się 1kg. Kacperek jest drobniutki i chudziutki, a Filipek wygląda konkretnie:)
 
reklama
Monia- nie, nie siedzą jeszcze stabilnie. Jak ich puszczam to tylko chwila i muszę łapać :p.
A co do antykoncepcji to ja właśnei się wybieram do gina po tabletki, bo gumki za każdym razem sprawdzam hehe. A tabletki też na cere mi pomagają :).
 
Monia - kobieto ! chłopaki ładnie Ci jedzą ! moje maluchy też potrafią tylko po tyle jeść ...fakt że jak mają fazę to wtrąbią po 240 z kaszką lub kleikiem na każdy posiłek ale jak mają dzień do bani albo focha to i ze 100 tylko uciągną a dodatkowo dopiją sobie np 100ml herbatką :-)
 
Volka- ja właśnie zaczęłam brać anty. i też sprawdzałam gumki za każdym razem...mercilon - takie biorę i nie mam narazie żadnych skutków ubocznych :-)
 
No ja będę brała znów cyprest, bo też działają na cerę z którą niestety u mnei znów kiepsko...:/
 
Ratunku co za dzień!!! Chłopakom rozjechały się godziny spania:angry: Jak jeden śpi to drugi nawija i na odwrót. Jestem wykończona.
Miałam dziś koszmarny sen, ciąża trojacza:szok: Już o 8.05 dzwoniłam do swojego gina i udało mi się dzis wyrwać na wizytę, n ie musiałam czekać do poniedziałku. Lekarz powiedział, że wszystko ok i mogę już zachodzić w kolejną ciążę. Dziewczyny w poczekalni złe, bo siedziałam ponad pół godziny, bo gin i położna wypytywali o poród i o chłopców.
Ja będę brała CILEST tak jak kiedyś i liczę na dodatkowe kilogramy:-)
 
A ja myślę że to zależy od dziecka, moi chłopcy Kacperek 1620g i Filipek 1670g a różnica między nimi zrobiła się 1kg. Kacperek jest drobniutki i chudziutki, a Filipek wygląda konkretnie:)
u nas też dziewczyny urodziły się z bardzo podobną wagą a teraz już mamy 600 gr różnicy. Hania jest jak Twój Kacperek, a Majsonik jak Filipek :-)

Volka- ja właśnie zaczęłam brać anty. i też sprawdzałam gumki za każdym razem...mercilon - takie biorę i nie mam narazie żadnych skutków ubocznych :-)
też bedę brała anty i chyba mercilon, bo dawno, dawno go brałam i służył;-)Póki co nie mam @ jeszcze, znaczy było jakieś takie 3-dniowe krwawienie, słabe bardzo, ale nie wiem czy to to, bo pisałyście, że pierwszy okres po porodzie to niagara.

My jutro poradnia patologi wcześniaka, a w sobotę okulista. Mam nadzieję, że będzie ok. A tak w ogóle to dziś stwierdziłam, że moje dziewczynki mają najpiękniejsze oczka na świecie....hahaha....pewnie też tak macie:-D
 
enaflo ja jestem zameldowana w suchym lesie i dopiero zapisalam sie do omegi tam jakas Pani pediatra jest,we wtorek mam wizyte patronazowa wczesniej prywatnie bylam u lekarza w swarzedzu taki Pan kolo 50 ale nie pamietam nawet nazwiska troche nas zrazil do siebie i juz tam nie wrocimy.
Ja dodatkowo lubie miec kogos kto dojezdza do domu prywatnie w razie "w" ;)

aimee ja stracilam wiecej niz w ciazy przybralam,cwiczylam odrazu po cc (zalecenia poloznej) nie bylo latwo ale przynioslo wspaniale efekty maz mowi ze spokojnie moge w weekend wbic sie w stoj dwuczesciowy a dopiero 6 tydzien leci sama jestem w szoku...chociaz wiesz jak to maz co ma powiedziec;D mam ten brzuszek plaski ale skora moim skromnym zdaniem jeszcze taka troszke niewciagnieta jest.Ale ja juz w ciazy mowilam ze cwiczenia to przepis na sukces;) z czasem dalam rade choc maluchy juz w dzien mi nie spia za duzo np z nimi na nogach robilam brzuszki:D albo lezeli na poduszkach na dywanie a ja cwiczylam a jak byl maz to on pilnowal chlopakow.

Dziewczyny jak to jest z tym ulewaniem?polozna niby mowi ze normalne,lekarz tez ze maja krotkie wiazadelka i nie potrafia przepchnac do brzuszka pokarmu ale kurde jak uleja duzo to logiczne ze szybko glodne sa biedaki...czy sie myle?na chlopski rozum moze dobrze ze zmieniam lekarza bo juz nie wiem co robic...
 
hmm ja chyba tez zdecyduje sie w takim razie na tabletki choc troche sie boje bo mam niezbyt wspomnienia...albo mi siadalo na psychike albo glowa mnie bolala:(
a jak myslicie moje chlopaki ze szpitala wyszli z waga 2080 i 2180 a teraz jeden wazy 3800 a drui 4 kg to nie za szybko?jak lekarz wazyl jednego tydzien temu wazyl (podobno?) 500 g mniej to mozliwe???przeciez ich nie przekarmiam...no i krazy teoria ze dzieci powinny dostawac butle na zadanie choc i tak tego nie stosuje do konca bo boje sie ze slonie beda...i badz tu madry czlowieku...
 
reklama
Monia - Ty to masz sny !!! :-) nie dość że teraz rodzina z 3 dzieci to patologia to |Tobie się jeszcze trojaczki śnią :-D oczywiście tego Ci nie życzę !!!
Pocieszę Cię że chyba Twoi chłopcy wchodza w taki okres z tym spaniem :-) u mnie to norma że jedno śpi a drugie nie - i ogólnie to wcale nie jest takie złe jeśli chodzi o obsługę ich i ogarnięcie domu itp:-) rzadko kiedy w dzień się zsynchronizują ze spaniem :-) ale jak tak im się uda to ja po prostu też się kładę na tą chwilkę żeby odpocząć bo jak dla mnie to moje łobuzki przechodzą jakiś wyje...biaszczy skok rozwojowy i to chyba wg wieku korygowanego który zaczyna się w w połowie 14tygodnia i kończy w połowie 20 a my jutro kończymy 18 i zaczynamy 19 tydzień wieku korygowanego - po prostu jest dziś dopiero czwartek a ja już nie mam siły ...no i hitem u nas jest Kotki dwa. - YouTube plus do tego muszą leżeć razem w łóżeczku bądź w bujaczkach , ja muszę im do tego śpiewać i przygrywać sobie grzechotką - ogólnie matka struga wariata i wtedy jest spokój...wczoraj po godzinie puszczania i śpiewania tego w koło po prostu straciłam głos i piałam jak zdechły kur !!!!

Agata ja od początku karmię na żądanie ...nieraz potrafią mi jeść co 2-3 godziny a nieraz to muszę je wybudzać lub sama dać po 4 godzinie mleka ...ale ten wrzask na jedzenie nie da się pomylić z żadnym innym :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry