reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypowiedzenie a ciąża

mysiak

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Sierpień 2008
Postów
1 582
Miasto
Zielona Góra
Mam pytanie.
27kwietnia br złożyłam wypowiedzenie za porozumieniem stron z zachowaniem miesiecznego okresu wypowiedzenia (umowa na czas nieokreślony). Obecnie przebywam na zaległym urlopie wypoczynkowym do konca maja.
Wczoraj okazało sie ze jestem w ciązy, 5 tydz.

Jak napisac oświadczenie o błędzie przy składaniu wypowiedzenia? czy moge takie oświadczenie napisać i czy pracodawca bedzie musiał anulowac moje wypowiedzenie?

Bardzo prosze o pomoc
z powazaniem
MK
 
reklama
27kwietnia br złożyłam wypowiedzenie za porozumieniem stron z zachowaniem miesiecznego okresu wypowiedzenia (umowa na czas nieokreślony).
Albo wypowiedzenie, albo porozumienie stron. Nie ma wypowiedzenia (czynność jednostronna) za porozumieniem stron (czynność dwustronna).

Obecnie przebywam na zaległym urlopie wypoczynkowym do konca maja.
Wczoraj okazało sie ze jestem w ciązy, 5 tydz.

Jak napisac oświadczenie o błędzie przy składaniu wypowiedzenia? czy moge takie oświadczenie napisać i czy pracodawca bedzie musiał anulowac moje wypowiedzenie?
proszę napisać to co napisała Pani powyżej. Nie mogę pomóc z konkretną treścią, bo nie wiem czy podpisała Pani rozwiązanie umowy za porozumieniem stron czy złożyła Pani wypowiedzenie.
Pracodawca powinien uwzględnić wniosek. jesli nie zrobi tego to pozostanie sąd pracy,
 
Dobrze wiec podaje treść złożonego przeze mnie "pisma"

"Prosze o rozwiazanie umowy o prace zawartej w dniu... pomiedzy.... , za porozumieniem stron z zachowaniem miesiecznego okresu wypowiedzenia"
Pani dyrektor podpisała zgodę... na moim i swojim egzemplarzu.

Wiem, ze jesli podpisałabym wypowiedzenie otrzymane od pracodawcy to problem miałabym z głowy... przynosze zaświadczenie i anulują wypowiedzenie.

Jednak w mojej sytuacji chyba bedzie inaczej, gdyz to ja rozwiązuje umowę...
Wiem, że jedyną możliwością skutecznego cofnięcia oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy o pracę jest powołanie się na cywilnoprawną instytucję błędu...(art 84KCw związku z art300KP)
tylko nie wiem jak takie pismo napisac... jak ono powinno brzmiec??
 
Dobrze wiec podaje treść złożonego przeze mnie "pisma"

"Prosze o rozwiazanie umowy o prace zawartej w dniu... pomiedzy.... , za porozumieniem stron z zachowaniem miesiecznego okresu wypowiedzenia"
Pani dyrektor podpisała zgodę... na moim i swojim egzemplarzu.
Czyli rozwiązanie umowy było za porozumieniem stron.


Jednak w mojej sytuacji chyba bedzie inaczej, gdyz to ja rozwiązuje umowę...
Wiem, że jedyną możliwością skutecznego cofnięcia oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy o pracę jest powołanie się na cywilnoprawną instytucję błędu...(art 84KCw związku z art300KP)
tylko nie wiem jak takie pismo napisac... jak ono powinno brzmiec??
Powinna w nim Pani zawrzeć dokładnie to co napisała Pani w tym wątku.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie.

Po badaniu USG okazało sie,ze ciąza jest o 5 dni młodsza niż wynika to z ostatniej meisiączki.
Dostałam zaświadczenie ,że ciąża trwa 5tyg.(wg ostatniej miesiaczki 5t5d)
Czyli ewentualny początek ciązy przypadałby na 17kwietnia(miesiaczka 12 kwietnia), a ja składałam wypowiedzenie 27 kwietnia.
Czy wiek ciązy liczy się te 5 tyg co wpisał lekarz, czy zaczną się dochodzenia kiedy była owulacja i kiedy mogło dojść do zapłodnienia??

Z góry dziękuję :)
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie.

Po badaniu USG okazało sie,ze ciąza jest o 5 dni młodsza niż wynika to z ostatniej meisiączki.
Dostałam zaświadczenie ,że ciąża trwa 5tyg.(wg ostatniej miesiaczki 5t5d)
Czyli ewentualny początek ciązy przypadałby na 17kwietnia(miesiaczka 12 kwietnia), a ja składałam wypowiedzenie 27 kwietnia.
Czy wiek ciązy liczy się te 5 tyg co wpisał lekarz, czy zaczną się dochodzenia kiedy była owulacja i kiedy mogło dojść do zapłodnienia??

Z góry dziękuję :)

To nieistotne. Wiek ciąży liczy się od pirwszego dnia ostatniej miesiączki.
 
Do góry