reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja...

reklama
Skoro pokazałaś wyniki badań lekarce, a ona mimo wszystko dała tabletki tzn, że:
1. masz bardzo dobre wyniki badań i tabletki nie zagrożą Twojemu zdrowiu
albo
2, lekarka ma gdzies Twoje wyniki i dla niej się liczą zyski np. za podpisaną umowę z firmą

A jeśli chodzi o skuteczność. Zmniejsza się ona gdy: wymiotujesz, robisz za długie przerwy między opakowaniami albo pomiędzy kolejnymi tabletkami (powyżej 12h), bierzesz leki, które zmniejszają działanie pigułki. Jeśli będziesz zażywała o stałych porach i uważnie czytała ulotkę to możesz być pewna w 99,9% :)
 
Jeśli chodzi o ciążę podczas brania tebletek, to mi się przydarzyło, ale prawdopodobnie to był zbieg wszystkich tych okoliczności o których pisze Anus (tak sobie potem to przemyślałam i do takiego doszłam wniosku), no i poza tym w tym czasie dużo zmian, z dużym wpływem na psyche ( co może spowodwać wahania hormolanle - u osób nie biorących tabletek takie wahania może spowodować nawet wyjazd na wakacje, zmiana klimatu i takie tam inne byleco...). W każdym jednak razie u mnie to był naprawdę zbieg wielu okoliczności, ale przedtem brałam pigułki bardzo wiele lat i nic się nie przytrafiło. Lekarz stwierdził, że to się zdarza, bo żadna metoda nie jest skuteczna w 100 procentach, ale zdarza się niezwykle rzadko. Co do zakrzepicy, to oczywiście trzeba uważać, ale wydaje mi się, że skoro lekarka widziała wyniki i jednak przepisała, to możesz brać. No bo gdyby olewała wyniki, to po co wogóle kierowałaby na takie badania... myślę, że jak nie jesteś pewna, to poprostu wybierz się jeszcze do innego lekarza i zobaczysz, co powie. Na ulotkach zawsze są wypisane wszelkie możliwe powikłania, bo taki jest obowiązek, no i jest to zabezpieczenie dla firmy, gdyby coś się komuś stało... ale przeważne jest tak, że te powiklania zdarzają się rzadko. Myślę, że jeśli drugi lekarz potwierdzi, że nie ma problemu, to nie masz się czym przejmować...

pozdrawiam
nikita

p.s. a właściwie czemu od razu nie spytałaś tej lekarki o wyniki, skoro miałaś jakieś wątpliwości? Może idź do niej jeszcze , może dostaniesz wyjaśnienie, które Cię uspokoi>
 
Mam 20 lat i wlasnie mam poltora miesiecznego syna. Zastanawiam sie wlasnie nad srodkiem antykoncepji. Jakos tabletki do mnie nie przemawiaja. Zastanawialam sie nad spirala ale czytam ze trzeba to stosowac tez pod wiek. Nie wiem o co tu chodzi, czy moglybyscie mi to wytlumaczyc??
 
Ja biorę cerazette, ale widzę że raczej mi nie służą (bo mam okres dwa razy w m-cu). Lekarka powiedziała że jak to się powtórzy to mam przestać brać i właśnie to się powtórzyło, i tak muszę się do niej wybrać znowu bo coś jest nie tak
 
dziewczyny! a brała któraś depo proverę w czasie karmienia?
jak się czułyście po tym?
dostałam od mojgo gina receptę na cerazette ale kumpele mówią że depo lepsza... już sama nie wiem
 
powiem tyle: dla mnie to jest chyba najsuteczniejsza metoda antykoncepcji, ale skutków ubocznych troche jest. najwazniejsze jest, żeby dobrac odpowiednie tabletki dla naszego orgaznizmu. ale i tak nie da sie uniknąc tego, ze hormonalna gospodarka trochę wariuje i przez to grzybice itd. ja niestety w zasadzie do tej pory nie od czasu do czasu mam nawroty tego paskudztwa i to własnie zaczęło się od tabletek. teraz jak chce zajść w ciążę to tez boje sie że dostane w trakcie ciazy i będe musiała nystatyny przyjmować, albo co gorsza mocniejsze antybiotyki, dlatego tak sie zabezpieczam wszystkim co mogę, co w miare naturalne: jogurty, płyny zakwaszające, lactobacillusy w tabletkach... gdybym mogła cofnąć czas, to niawet nie zrezygnowałabym z tabletek anty, ale od poczatku juz rozpoczynając z nimi historie zaopatrzyłabym sie profilaktycznie w odpowiednie probiotyki działające na schorzenia ginekologiczne.
 
No popatrz, Ty piszesz o problemach z grzybicą, a ja tyle lat brałam tabletki i nigdy w życiu mi się to nie przytrafiło. To chyba wiele zalezy od organizmu i innych sprzyjających okoliczności, bo nie można z góry założyć, że jak ktoś bierze pigułki, to będzie miał grzybice. Przynajmniej w moim przypadku to się nie sprawdza. Ja byłam bardzo zadowolona, kiedy zaczęłam brać pigułki, choćby dlatego, że okres skrócił mi sie z ośmiu -dziewięciu dni męczarni do czterech lub pięciu takiego byle czego. Dla mnie to była wielka ulga. W dodatku mi te tabletki pomogły wyrównać gospodarkę hormonalną, nie zauwazyłam żadnych negatywnych skutków (przynajmniej narazie). Jak widać wszystko ma plusy i minusy.

pozdrawiam
nikita
 
dziewczyny! a brała któraś depo proverę w czasie karmienia?
jak się czułyście po tym?
dostałam od mojgo gina receptę na cerazette ale kumpele mówią że depo lepsza... już sama nie wiem
Ja wiem, że na każdego antykoncepcja inaczej działa...
Po urodzeniu Olisi uparłam się na zastrzyki...depo provera, właśnie
Cerazette jest pochodną tego właśnie leku...
nikt mi wtedy o tym nie powiedział i pewnie do końca życia będę żałowała tych zastrzyków...po porodzie ważyłam mniej niż przed, a w ciągu 5 miesięcy przytyłam 30 kg nie jedząc prawie nic, bo wiadomo, po urodzeniu dziecka dieta, żeby nie przytyc...
A badań przed przepisaniem prochów, niestety, nie robią, bo to ich za dużo kosztuje...Jestem wciąż przerażona. Nie jem dużo, wciąż odmawiam sobie słodyczy, a i tak waga stoi w miejscu.
Tak więc ja żadnych tabl anty już nigdy nie będę brała....
 
reklama
ooo rany, przykro mi...
no ale jak widac co organizm to inaczej, moja kuzynka bierze właśnie depo i jest bardzo zadowolona, nie przytyła ani nic z tych rzeczy...
po skończeniu karmienia pierwszego dziecka brałam femoden, ale żdnych ubocznych skutków nie miałam...
teraz czasami mnie głowa boli, ale nie wiem czy to od niskiego ciśnienia czy od tych cerazette... jak będę u gina na kontroli to zapytam
 
Do góry