reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas określony a ciąża

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2012
Postów
3
Witam,

Mam zapytanie odnośnie przedluzenia umowy. Zmieniłam pracę i mialam najpierw umowe na okres próbny od 01.06.2012r. do 31.08.2012. Od 01.09.2012r dostalam umowe o pracę do końca grudnia 2012r. Wczoraj dowiedzialam sie ( 18.09.2012r ), ze jestem w ciązy w 7tygodniu ( wczesniej nie wiedzialam ). Dzisiaj dalam zwolnienie lekarskie. Czy jestem chroniona i czy umowa zostanie przedluzona do porodu?
Pozdrawiam i czekam na informacje
Z góry dziekuje
 
reklama
Witam,

Mam zapytanie odnośnie przedluzenia umowy. Zmieniłam pracę i mialam najpierw umowe na okres próbny od 01.06.2012r. do 31.08.2012. Od 01.09.2012r dostalam umowe o pracę do końca grudnia 2012r. Wczoraj dowiedzialam sie ( 18.09.2012r ), ze jestem w ciązy w 7tygodniu ( wczesniej nie wiedzialam ). Dzisiaj dalam zwolnienie lekarskie. Czy jestem chroniona i czy umowa zostanie przedluzona do porodu?
Pozdrawiam i czekam na informacje
Z góry dziekuje
M
Ponieważ w dniu w którym wygasałaby umowa (31.12) pani ciąża bedzie starsza niż 12 tyg (będzie ok. 17 tyg) t umowa zostanie przedłuży się (z mocy prawa) do dnia porodu. jesli nie podpisze Pani nowej umowy z pracodawcą to w dniu porodu stanie się pani bezrobotna z prawem do zasiłku macierzynskiego.
 
Mam jeszcze jedno pytanko.

Od kilku dni jestem za zwolnieniu lekarskim do 04 pazdzienika. Dalam zwolnienie lekarskie. Zaswiadczenia narazie nie dalam, bo lekarz powiedzial, ze mogą mnie zwolnic jak dam zaswiadczenie przed 12 tygodniem ciązy :-/ Rozmawialam z pracodawca, ze jesli do 4 pazdziernika bede sie dobrze czula, bede chciala wrocic do pracy. Pracodawca sie zgodził i oczywiscie bede miala lzejsza prace. Czy nie bedac na zwolnieniu lekarskim i bedac wtedy w 9 tygodniu ciązy bedę chroniona nadal?? Wtedy bede musiala dac zaświadczenie o stanie ciązy?
Pozdrawiam i czekam na odp.
 
Od kilku dni jestem za zwolnieniu lekarskim do 04 pazdzienika. Dalam zwolnienie lekarskie. Zaswiadczenia narazie nie dalam, bo lekarz powiedzial, ze mogą mnie zwolnic jak dam zaswiadczenie przed 12 tygodniem ciąży
To Panią wprowadził w błąd.

Rozmawialam z pracodawca, ze jesli do 4 pazdziernika bede sie dobrze czula, bede chciala wrocic do pracy. Pracodawca sie zgodził i oczywiscie bede miala lzejsza prace. Czy nie bedac na zwolnieniu lekarskim i bedac wtedy w 9 tygodniu ciązy bedę chroniona nadal?? Wtedy bede musiala dac zaświadczenie o stanie ciązy?
Tak.
 
Witam mam problem i zwaracam sie o porade dnia 09 sierpnia 2012 podjełam prace na pelen etat jako sprzedawca umowe mam na czas okreslony do 05 listopad 2012 niestety od 27 sierpinia jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku w pracy do dzis dnia. kilka dni temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy chcialabym sie dowiedziec moj ginekolog chce dac mi zwolnienie ze wzgledu na ciaze i stan kolana po wypadku w pracy czy chroni mnie w takim wypadku prawo i czy naleza mi sie jakies swiadczenia jesli tak to jakie z gory dziekuje za odpowiedz
 
reklama
Witam mam problem i zwaracam sie o porade dnia 09 sierpnia 2012 podjełam prace na pelen etat jako sprzedawca umowe mam na czas okreslony do 05 listopad 2012 niestety od 27 sierpinia jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku w pracy do dzis dnia. kilka dni temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy chcialabym sie dowiedziec moj ginekolog chce dac mi zwolnienie ze wzgledu na ciaze i stan kolana po wypadku w pracy czy chroni mnie w takim wypadku prawo i czy naleza mi sie jakies swiadczenia jesli tak to jakie z gory dziekuje za odpowiedz
na to już Pani odpowiedziałam w innym watku.
 
Do góry