reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmniejszenie etatu przez męża podczas urlopu macierzyńskiego

elusl

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Lipiec 2012
Postów
299
Miasto
Zielona Góra
Witam!

Proszę o informację, czy w czasie, kiedy ja przebywam na urlopie macierzyńskim (jestem zatrudniona na umowę o pracę na pełny etat), mój mąż może zmniejszyć swój wymiar czasu pracy do 7 godzin i ponownie wrócić do pełnego etatu w momencie, kiedy ja z macierzyńskiego wrócę do pracy - po powrocie do pracy chcę zmniejszyć swój wymiar czasu pracy do 7/8 etatu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Witam!


Proszę o informację, czy w czasie, kiedy ja przebywam na urlopie macierzyńskim (jestem zatrudniona na umowę o pracę na pełny etat), mój mąż może zmniejszyć swój wymiar czasu pracy do 7 godzin i ponownie wrócić do pełnego etatu w momencie, kiedy ja z macierzyńskiego wrócę do pracy - po powrocie do pracy chcę zmniejszyć swój wymiar czasu pracy do 7/8 etatu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Czy mówi Pani o obniżeniu wymiaru czas pracy w trybie art. 186(7) KP czyli zamiennie do urlopu wychowawczego. Jesli tak - to jest to możliwe.
 
Tak, ja chciałabym skorzystać z tego przywileju, tzn. chciałabym zmniejszyć wymiar swojego etatu zamiast iść na urlop wychowawczy.
Wiem, że w momencie, kiedy wrócę po macierzyńskim do pracy i zmniejszę wymiar etatu, to mój mąż nie będzie już mógł zmniejszyć wymiaru etatu w swojej pracy.
Dlatego pomyśleliśmy, że mąż zmniejszy wymiar swojego etatu jeszcze w trakcie trwania mojego macierzyńskiego, a zaraz po zakończeniu macierzyńskiego mąż wróci na pełny etat, a ja wówczas dokonam zmniejszenia mojego wymiaru etatu (owyczście wniosek o zmniejszenie swojego etatu złożę u pracodawcy tygodniowym wyprzedzeniem jeszcze przed powrotem do pracy).

Mam nadzieję, że nie namieszałam za bardzo w swojej wypowiedzi...:rofl2:
 
Do góry