reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy a dodatkowa praca.

ANEK M

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Luty 2010
Postów
996
Witam.Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do 31 08 2013r jednakże jestem w trudnej sytuacji finansowej bo mąż jest bez pracy już pół roku.W związku z tym chciałabym sie dowiedziec czy przebywając na urlopie wychowawczym mogłabym legalnie jakos dorobić np.u tego samego pracodawcy nierezygnując z urlopu lub innego na legalnych warunkach.Z góry dziekuje za odpowiedź.
 
reklama
Witam.Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do 31 08 2013r jednakże jestem w trudnej sytuacji finansowej bo mąż jest bez pracy już pół roku.W związku z tym chciałabym sie dowiedziec czy przebywając na urlopie wychowawczym mogłabym legalnie jakos dorobić np.u tego samego pracodawcy nierezygnując z urlopu lub innego na legalnych warunkach.Z góry dziekuje za odpowiedź.
Tak, ale tylko gdy ta praca nie będzie kolidować z osobistą opieką nad dzieckiem.
 
Tak, ale tylko gdy ta praca nie będzie kolidować z osobistą opieką nad dzieckiem.
A no własnie i tu tkwi problem,w związku z tym mam pytanie,kto może odemnie to egzekwowac? tzn,kto to kontroluje pracodawca, ZUS,czy moze ktos inny nieznalazłam nic na ten temat.
Mam jeszcze kilka pytań:
1.Jeżeli zatrudniłabym się u swojego pracodawcy to na jakiej umowie?
2.Jeżeli u innego pracodawcy to czy muszę powiadomić swojego pracodawcę i kto wtedy płaci składki?
 
A no własnie i tu tkwi problem,w związku z tym mam pytanie,kto może odemnie to egzekwowac? tzn,kto to kontroluje pracodawca, ZUS,czy moze ktos inny nieznalazłam nic na ten temat.
Pracodawca może, gdy stwierdzi że udzielony urlop nie jest wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, wezwać Panią do powrotu do pracy.


1.Jeżeli zatrudniłabym się u swojego pracodawcy to na jakiej umowie?
Forma prawna jest dowolna.

2.Jeżeli u innego pracodawcy to czy muszę powiadomić swojego pracodawcę i kto wtedy płaci składki?
To zalęzy jaka bedzie forma umowa (zlecenie, dzieło, umowa o pracę....)
 
Do góry