reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki grudniowe 2012

Dzień dobry po świętach:-) U mnie dziś 25 dc i tylko 3 dni do @ albo do testowania. Od wczoraj nic się nie dzieje w moim podbrzuszu, nic mnie nie boli - ani podbrzusze, ani piersi. Czasami zakłuje któryś jajnik i czasami mam też uczucie takiego rozciągania się czegoś w środku. Ale sama już nie wiem, czy faktycznie coś się tam fajnego dzieje, czy to tylko moja sugestia. Niebawem się przekonam:-)
karola--> jakie pigułki brałaś?
 
reklama
Lorelain oczywiście,są przepisy gdzie mogą zerwać :eek: ale ja ich nie spełniam, a radca odpisał mi
Osoba która przerywa staż traci status osoby bezrobotnej.Wynika to z art. 33 ust. 4 pkt 9 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.Ustawodawca podaje nim: „Starosta, (...) pozbawia statusu bezrobotnego, który: (...) „9) pozostaje niezdolny do pracy wskutek choroby lub przebywania w zamkniętym ośrodku odwykowym przez nieprzerwany okres 90 dni, przy czym za okres nieprzerwany uważa się również okresy niezdolności do pracy wskutek choroby oraz przebywania w zamkniętym ośrodku odwykowym w sytuacji, gdy każda kolejna przerwa między okresami niezdolności do pracy wynosi mniej niż 30 dni kalendarzowych; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje z upływem ostatniego dnia wskazanego okresu 90-dniowego”.Z kolei art. 80 ust. 1 ustawy stanowi: „Bezrobotny zachowuje prawo do zasiłku i stypendium za okres udokumentowanej niezdolności do pracy, przypadający w okresie przysługiwania zasiłku lub odbywania stażu, przygotowania zawodowego dorosłych i szkolenia, za który na podstawie odrębnych przepisów pracownicy zachowują prawo do wynagrodzenia lub przysługują im zasiłki z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa”.

a oni mi zerwali bo mam "usprawiedliwioną nieobecność" i pozbawili dostępu do kasy
:eek: a przepis wyżej mówi że mogę pobierać dalej świadczenie
 
butterfly - masz racje odwołuj się i się nie daj! ... o kase zawsze warto walczyć bo na ulicy niestety nie leży

gosheek - bete i tak trzeba powtórzyć bo normy są bardzo szerokie a najwazniejsze to czy jest odpowiedni przyrost. Bierz coś na podtrzymanie?

avent - kurcze masz strasznie skomplikowany nick. Bardzo cierpliwa jesteś, bo ja to już bym dawno testowała :sorry::sorry::sorry:
 
gosheek--> będzie dobrze,trzymam kciuki:tak:
lorelain--> myślisz, że już by coś test pokazał, gdybym była w ciąży? nie chcę się zawieść, bo np. test zrobiłam za wcześnie...
 
Rojku - twoja córa ma śliczne imie :tak:... jak mówicie zdrobniale?

avent - no mi wychodziły pozytywne w 11 dniu po owu. Wiadomo najlepiej czekać do terminu @, no ale wytrzymać to neilada sztuka :-p
 
Powiedzcie mi, proszę, Dziewczyny drogie, taką rzecz: jak 13 i 14.12. testy owulacyjne wyszły pozytywne i krecha testowa była gruba i konkretna, to kiedy miałam owulację? Bo jeśli test informuje, że owulacja nastąpi w ciągu 24 - 36 godz., to chyba dopiero owulacja była ok.soboty - niedzieli,tak? Bo nie kumam tego zjawiska:rofl2:
 
karola - a ty badałaś sobie hormony? ja ide sprawdzić prolaktyne i progesteron w poniedziałek. Bierzesz dodatkowy progesteron i dostałaś może coś na zbicie prolaktyny skoro masz plamienia? ... może pisałaś ale nie potrafię wszystkich informacji ogarnąć :sorry:

no właśnie, nie... na dniach wybieram się do Gina, tylko, że ja mu mówiłam już o tych plamieniach to mnie olał... teraz już mu nie popuszczę. Nie biorę żadnych leków (tylko witaminy), Luteinę brałam ale na wywołanie @. Teraz mam plan iść do Gina, i poprosić o jakieś badania hormonalne i Lutkę albo Dupka, żeby brać w drugiej połowie cyklu bo coś ewidentnie jest nie teges z tymi plamieniami.

aventura chodzi Ci i pigułki anty, tak? Przez większość czasu Diane35 (dostałam ją w wieku 18 lat ze względu na trądzik i niereguralne cykle, a potem mój były lekarz tylko mi przedłużał receptę i wszystko miał w d....), sama domagałam się zmiany co jakiś czas i brałam Regulon i stosowałam plastry Evra. Co do testów owu to ja jestem nowicjuszką, w tym cyklu robiłam je pierwszy raz...

mnie wyszły pozytywne 14 i 15 grudnia czyli dzień po Twoich i u siebie obstawiałam owulkę w niedzielę lub w poniedziałek, czyli Twoja mogła być sobota- niedziela.
 
Ostatnia edycja:
reklama
avent - a jakiej firmy robiłaś test?

karola - musisz sobie wyregulować hormony, jak to zrobisz to myślę że się szybciutko uda. Gin który nic nie zrobił a wiedział jest do dupy i ja bym go szybko zmieniła. Bo jak Ci sie uda i bedziesz w ciazy i tez coś zbagatelizuje to bedziesz sobie w brode pluła.
 
Do góry