reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

18 nastoletnia mama

A no i żeby nie było, wcale nie jestem za czekaniem do memonetu kiedy stanie nasz własny apartament i merc pod garażem. Wtedy już często nic z tego nie wychodzi. Chodzi o jakąś podstawowa stabilność, żeby można było coś z tego budowac.
Podałam same negatywy, jeśli będziesz na to wszystko gotowa, pozostanie się cieszyć już tylko urokami bycia rodzicami, a tego można wymieniać już w nieskończoność.
 
reklama
wątpię, że jakaś firma dała taką ofertę bez żadnych kruczków.
Zerknęłam w internet - za 120zł/m-c suma ubezpieczenia to 200tys.
A możesz podać nazwę ubezpieczyciela?

Weź proszę pod uwagę, że to nie musi być ubezpieczenie indywidualne a np. grupowe. Podzwoń sobie proszę po ubezpieczycielach i dowiedz się jak wyglądają w sytuacji kiedy ubezpieczonych jest kilkanaście tysięcy osób (korpo :) )

Dziewczyny ja Wam nie potrzebuje nic udowadniać, napisałam jak wyglada moja sytuacja i jak ja przyszłe dziecko zabezpieczyłam a w odpowiedzi dostałam dziecinne teksty o wypadkach lotniczych :)
 
Weź proszę pod uwagę, że to nie musi być ubezpieczenie indywidualne a np. grupowe. Podzwoń sobie proszę po ubezpieczycielach i dowiedz się jak wyglądają w sytuacji kiedy ubezpieczonych jest kilkanaście tysięcy osób (korpo :) )

Dziewczyny ja Wam nie potrzebuje nic udowadniać, napisałam jak wyglada moja sytuacja i jak ja przyszłe dziecko zabezpieczyłam a w odpowiedzi dostałam dziecinne teksty o wypadkach lotniczych :)
Mąż pracuje w wojsku, Tata pracował w straży pożarnej. Oni mają bardzo wysokie ubezpieczenie grupowe. Wiem jaka kwota była podana, a jaka otrzymaliśmy. Wszystko zależy od tego co się stanie.
 
Mąż pracuje w wojsku, Tata pracował w straży pożarnej. Oni mają bardzo wysokie ubezpieczenie grupowe. Wiem jaka kwota była podana, a jaka otrzymaliśmy. Wszystko zależy od tego co się stanie.
.
Wojsko i straż to zawody zwiększonego ryzyka więc kwoty są zazwyczaj niższe. Oczywiście ja też mam zapisy o niższej kwocie dotyczące np. Samobójstwa, ale smierć w NW to 800tys., w przypadku NW przy pracy jeszcze wyższa bo jest współczynnik z wynagrodzenia dodatkowo.


Naprawdę wiem co mam w umowie więc przykro się czyta od razu uszczypliwe komentarze...
 
Oczywiście i mam zapisy dotyczące np. Samobójstwa.
Ale naprawdę wiem co mam w umowie więc przykro się czyta od razu uszczypliwe komentarze...
Jeśli możesz powiedz mi w jakim przypadku jest te 800 ? U nas był nowotwór.

Edit. Zapewne kiedy to nw jest w pracy, a najwięcej płatne w wypadku komunikacyjnym.
 
Jeśli możesz powiedz mi w jakim przypadku jest te 800 ? U nas był nowotwór.

800 mam przy NW, NW przy pracy to 800 + współczynnik z wynagrodzenia wychodziło łącznie około miliona.
Z tego co pamietam choroby jak nowotwór były „wycenione” na około 500, oczywiście z dłuższym okresem karencji (przy NW miesiąc, przy nowotworze 2 lata).
Narodzenie dziecka (szczęśliwe) chyba 5tys.
 
800 mam przy NW, NW przy pracy to 800 + współczynnik z wynagrodzenia wychodziło łącznie około miliona.
Z tego co pamietam choroby jak nowotwór były „wycenione” na około 500, oczywiście z dłuższym okresem karencji (przy NW miesiąc, przy nowotworze 2 lata).
Narodzenie dziecka (szczęśliwe) chyba 5tys.
W takim razie jakie super turbo ekstra polisa. Jeśli faktycznie tak wypłacają i to przy tak banalnej składce to jest szokujące. Podaj nazwę, może się komuś przyda.

Skorzystaliście już w jakiś sposób z tego ubezpieczenia ? Nie było problemów (pobyt w szpitalu itp)?
 
W takim razie jakie super turbo ekstra polisa. Jeśli faktycznie tak wypłacają i to przy tak banalnej składce to jest szokujące. Podaj nazwę, może się komuś przyda.

To ubezpieczyciel Generali ale tak jak pisałam - z grupowego ubezpieczenia a pracuje w dość dużej firmie, więc moje warunki nikomu nic nie dadzą.
Plus jest taki, że bez problemu partner ma moje warunki automatycznie, wiec składki za nas oboje płacę 240 zł i czujemy się bezpiecznie :)
 
To ubezpieczyciel Generali ale tak jak pisałam - z grupowego ubezpieczenia a pracuje w dość dużej firmie, więc moje warunki nikomu nic nie dadzą.
Plus jest taki, że bez problemu partner ma moje warunki automatycznie, wiec składki za nas oboje płacę 240 zł i czujemy się bezpiecznie :)

Generali widocznie dla wielu firm robi różne opcje. Ta jest jakaś bardzo wysoka. Więc wniosek jest jeden, mało kto może się tak ubezpieczyć. Na tym które ma mąż jest do 400tys nw komunikacyjne w pracy. Urodzenie dziecka 2.
 
reklama
Generali widocznie dla wielu firm robi różne opcje. Ta jest jakaś bardzo wysoka. Więc wniosek jest jeden, mało kto może się tak ubezpieczyć. Na tym które ma mąż jest do 400tys nw komunikacyjne w pracy. Urodzenie dziecka 2.

Te kwoty oczywiście będą się różnić ale 400 tys to kwota która już bardzo dobrze zabezpiecza przyszłość dziecka, można kupić za taką kwotę mieszkanie.
 
Do góry