reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

a ja rosnę i rosnę ...

reklama
wczoraj ważony Marcel u pediatry - 4300 g c znaczy ze przybyło mu w 4 tygodnie 800g.wzost zmierzę dzis przy kąpieli bow czoraj nei dało rady:sorry2:
 
W piątek byliśmy u lekarza i znowu się ważyliśmy:-)!
Dokładnie w ciągu 23 dni Martynka przybrała 1000 g :yes::yes::yes: (od ostatniej wizyty 430g w 10 dni)!!!
 
I my byłysmy dziś u lekarza 6-ty tydzień - i na wadze jest 4600:-) (przy wyjściu ze szpitala było 3880 ) czyli wyszła średnia 120/tydzień.
To dobrze?? Nie mało??
 
Weronikaa - ja wyczytałam, że średnio dzieci powinny przybrać 1 kg po 6 tygodniach (liczy się od najniższej osiągniętej wagi po urodzeniu), więc licząc , że Nela spadła jak wszystkie dzieci średnio 200 g po urodzeniu, czyli wychodzi idealnie 1 kg :-)
 
reklama
Darinia, tak mówią, że na pół roku dziecko podwaja wagę urodzeniową, a na rok waży już trzy razy więcej. Właśnie sprawdziłam, że Przemko podwoił swoją wagę w 9-tym miesiącu, a potroił w drugie urodziny. Urodził się duży, a teraz jest takim średniaczkiem. Ważniejsze jest, czy na siatkach centylowych nie ma gwałtownych skoków wagi lub wzrostu. Przemko spadł z 90-tego centyla na 25, ale zmiana była powolna i lekarka kazała się tym nie martwić.
 
Do góry