reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ach śpij Kochanie.....

U mnie Hania w nocy zaczęła się budzić co 2- 3 godziny. Karmienie, przewijanie i znowu usypianie zajmuje mi ok godziny do półtorej więc super wyspana nie jestem, jednak i tak sie cieszę bo to zawsze lepsze niż budzenie co godzinę. W dzień natomiast różnie to bywa niekiedy śpi ok 2 godzin, innym razem nawet i 4 (zazwyczaj przed kąpielą, chyba ma nadzieję, że jej nie obudzę ;-)).

Natomiast jeśli chodzi o temepraturę to w pokoju mamy 19-21 stopni, jak jest chłodniej to ma śpioszki, kocyk i rożek. Jak cieplej to spioszki i rożek. Większą uwagę zwracam na wilgotność powietrza, jeśli oscyluje ok 40% to częściej budzi się na karmienie, jeśli powyżej 50% (nie jest to łatwe, teraz gdy grzeją kaloryfery) wówczas zdażało się że spała nawet i 3 godziny.
 
reklama
U nas temperatura jest około 23-25 stopni w sypialni tam gdzie spi Franek,zawsze ma body na to pajacyka i śpi [pod kołderką, ma na raczkach skarpetki bo ma zawsze zimne rączki ale temperature zawsze sprawdzam na karku albo na stupkach, jak ma stupki zimne to od razu dostaje czkawki. U nas czkawka jest bardzo czesto i wprowadzilismy do picia wode z glukoza zeby nie dawac cyca za kazdym razem.w łazience jest zawsze duzo cieplej i po kapieli na pół godzinki zawsze mamy ubrana czapeczke w sypialni. U nas noc zaczyna sie od karmirnia 23-24 śpimy do 3-4 i potem wstajemy po 7.Franek je przeważnie 20 min i wypluwa.Z jednej piersi normalnie a z drugiej przez kapturek bo nas zgryzł.Na szczescie nie ma z tym problemu ciagnie ładnie.
 
Dziewczyny ile wasze dzieciaczki śpią w dzień? Bo mi się wydaje, że moja strasznie mało. Raz się obudziła o 6:30 i zasnęła potem dopiero przed 14:00 :szok:. Bo takich przerw, że 10 minut miała zamknięte oczy, to nie liczę jako spanie. Mi się wydaje, że taki mały dzieciaczek to powinien więcej spać. W nocy za to śpi długo tylko z przerwami na karmienie.
 
Dziewczyny ile wasze dzieciaczki śpią w dzień? Bo mi się wydaje, że moja strasznie mało. Raz się obudziła o 6:30 i zasnęła potem dopiero przed 14:00 :szok:. Bo takich przerw, że 10 minut miała zamknięte oczy, to nie liczę jako spanie. Mi się wydaje, że taki mały dzieciaczek to powinien więcej spać. W nocy za to śpi długo tylko z przerwami na karmienie.
Moj maly w dzien robi sobie po dwie godzinki przerwy,tzn jak obudzi sie to nie spi okolo 2 godzin,potem zasypia.
W ciagu doby mysle ze nie spi okolo 5 godzin.
 
A Tomek np wczoraj obudził się o 9 i nie spał do 14:szok::szok::szok: I dobrze zasnął koło 15! Spi do 17 i potem mamy problem żeby go dobudzić!
I co robić jak od przed południem nie chce prędzej zasnąć!
Dobrze że noe są już coraz lepsze...budzi się często do karmienia ale nie robi sobie dłuższych przerw!
 
A ja Piotrusia musze pochwalić, zawsze zasypiał o 22 i spał do 4 rano a wczoraj położyłam go wczesniej, o 20 kapiel, później cycuś i spanko, zasnął przed 21 i tez obudził sie o 4 rano:-) później pobudka była o 7 na cycusia i śpi do tej pory:-)
Zatem będziemy kąpac sie o 20 a nie o 22 i dzięki temu mamusia zyska troche wieczorku dla siebie i tatusia;-)
A martwiłam się, ze tylko Antoś taki był, że dał mamusi sie sysypiać, widać młodszy braciszek nie chce być gorszy:-D
 
Przeczytajcie sobie ten artykuł:-)
Naukowcy odkryli przyczynę śmierci łóżeczkowej - Forum *-spam-*
 
My sie kapiemy ok 19.30 i tak mlody zasypia po kapieli odrazu na 20-30 minut.Poznije zasypia juz o 22 na noc i spi do 4-5 - karmienie i spi do godziny 7 ,wstajemy ,jemy ,przebieramy sie i zasypia na jakas godzine ok 10. Poznije jedzonko zabawa i ok 12 zas go lamie tak sobie spi do 15-16 w tym czasie mamy spacerek a ja moge porobic wszystko w domu! Maly budzi sie o 16 i zje zdarzy mu sie odrazu zasnac tak jak dzisiaj po wypiciu 170 ml mleczka !a czasami pobawi sie do 17 i zasypia o 18.30 budzi sie i do 19.30 cudujemy do kapania i tak miej wiecej caly czas ! Wiec moje dziecko nadal duzo spi :-) z czego sie ciesze bo mam duzooo czasu dla siebie !Tylko ze zaczol juz bardzo czujnie spac ! wybudza sie czesto jak cos stuknie czy ktos glosnije pogada ,tyle dobrego ze zasypia sam jak przykuka ze wsio gra !:laugh2::laugh2::laugh2:
 
u nas roznie bywa z tym spaniem, ale kąpię małą zawsze po 19.00 tak, że ok. 20.00 jest już najedzona, przebrana i gotowa do spania, czasem zasypia zaraz po kąpieli i śpi np. do 22.00-24.00 a nieraz nie spi do tej 22.00 ;) w nocy przebudza się mniej więcej co 3 godziny , zazwyczaj koło 3-4 i 6-7, potem jeszcze muli do 9-10 i sie budzimy ;-) W dzien tez robi sobie dwugodzinne przerwy na "zabawę", marudzenie itd, usypia zazwyczaj koło 12.00 w dzien na jakas godzinke, potem koło 16-17.00, ale ogólnie mam czas tez dla siebie. nieraz spi ale co 5 minut trzeba do niej chodzić bo się przebudza, a nieraz też jak wszystko jej pasuje to usypia sama w łóżeczku:-)
 
reklama
My kapiemy Julka jak wypadnie Tacie powrót z pracy..czasem nawet o 24..ale noce mam przespane prawie wszystkie...teraz potrafi spać 6-8 godzin....ale za to pobudka stawia na nogi całe osiedle..taki głód go budzi;)
 
Do góry