reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Akcja NOCNIK !!!

Katuś twoje opowieści są the best:-D:-D:-D
Jak maluch zaczyna wołać że chce siusiu, to nawet powinno się wysiąść z autobusu i za przystankiem "to" zrobić...
 
reklama
jak zrobi sie cieplo jakos w maju, to wtedy zaczynam uczyc mala na serio. tzn. pieluchy precz i niech lata z golym tylkiem.

Też mam taki zamiar:tak:. Kuba co prawda robi na nocniczek, ale też jeszcze się nie kontroluje. Kupkę to ze 2 czy 3 razy dał mi znać,że będzie robił ( pokazał na nocniczek), ale siku to w ogóle. Najważniejsze, że chce na nim siedzieć:tak:
 
Gufi u nas też tak chyba będzie jak się zrobi ciepło to niech sobie sika bez pampera, ale już widze postępy w oswajaniu z nocnikiem siedzi na nim nawet bez ubranka i udaje że robi kukę - straaaaaaaaasznie się wysila :-D
 
U Nas poki co akcja nocnik zakonczona porażką ... odczekam jeszcze i tak za 3 miesiące ostro bierzemy sie do roboty ;)
 
A ja dziś dostałam prezent od teścia... chyba chciał mi coś zasugerować...
dał mi książkę pt. " Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka w 7 dni" autorka: Gina Ford.

Trochę przeleciałm co tam w środku jest i może być całkiem, całkiem, choć ja jakoś nie jset za korzystanie z poradników, ale moze cos madrego tam znajdę.
Tytuł mnie odstraszył, ale to tylko tytuł, nauka trwa dłużej...
 
Oki.
Jak w większości publikacji napisane tam jest, ze nauke najlepiej rozpoczac po ukończeniu 18 m-ca, bo jeszcze mięśnie pecherza nie są na tyle rozwinięte by rozpoczać naukę. Ja się chyba do tego zastosuję, tym bardziej, ze rano Kuba ma pampersa tak cięzkiego, ze można nim szybę stłuc;-)
 
Dokladnie u nas rano pampers tez jest pokaznej wagi,a z nocnikiem to robi siusiu jak mowie teraz idzemy zrobic siusiu na nocnik to idze nawet sama taka zadowolona do laznieki i czeka az ja rozbiore z kupka raz sie uda zrobic na nocnik raz nie,ale dokladnie jak tylko sie zrobi cieplej sciagamy pampersa i latamy w majtkach juz zakupilam 3 pary:)))a nocnik musze chowac do wanny bo jak stoi na podlodze to by caly czas na nim siedziala wiec wyjmuje tylko na siusiu.
 
reklama
Nina juz zaczyna kapowac, o co chodzi z nocnikiem. Czasem wola "sisi" i wtedy rzeczywiscie czeka az ja posadze na nocnik i siusia. ale oczywiscie nie zawsze. w nocy sika jeszcze w pieluche. kupke tez wola, ale nie za kazdym razem.

i jeszcze taka jest sprytna, ze przy usypianiu potrafi co 5 min wolac "sisi", bo wie, ze wtedy mozna isc do lazienki zamiast usypiac :tak:
 
Do góry