reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Akt urodzenia

Tasha22

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Byłam w urzędzie stanu cywilnego i otrzymałam akt urodzenia małego, musiałam podać imię mojego byłego a oni do niego dopisali moje nazwisko że niby jakbym tego nie zrobiła to losowo wybierają imie bo dziecko nie może mieć pustego miejsca w rubryczce ojciec ??
Teraz moja matka ma pretensje do mnie dlaczego dałam sobie takie bzdury napisać, że już lepiej jakbym podała jego prawdziwe dane
Czy któraś z was matek też tak miała czy żeczywiście miałam się nie zgodzić na coś takiego ??

reklama

Mamuska

mama Maciaska i Meduzki!
Rozwiązania
0
Tak. Tak niestety wygląda procedura. Ale gdy ojciec uzna dziecko (jeśli tego nie zrobił jeszcze) to pójdziecie razem do USC i w ciągu pół godziny prawdziwe dane ojca mogą być wpisane. Chociaż co do nazwiska, to jeśli ojciec nie zamierza brać udziału w wychowaniu, to możesz zostawić dziecku swoje (ja bym tak zrobiła i znam wiele babeczek, które też tak robią ;) )

hayne1

Miasto
Nysa
Rozwiązania
0
No ja tak zrobiłam.... a wcześniej faktycznie było tak ze ojciec miał moje nazwisko. Julia cały czas nosi moje i uznanie Ją przez ojca nic nie zmieniło

kanoot

STYCZNIOWA MAMA '06
Rozwiązania
0
Moja Milka tez ma moje nazwisko,a jej tatus ja uznal.
A z tym ojcem jak nie uzna nie jest tak ze jest wpisany "nieznany"??

Mamuska

mama Maciaska i Meduzki!
Rozwiązania
0
kanoot pisze:
A z tym ojcem jak nie uzna nie jest tak ze jest wpisany "nieznany"??
jeśli ojciec nie uznaje a kobieta nie chce walczyć o uznanie w sądzie to i tak może podać jego imię, ale nazwisko będzie wpisane jej

Tasha22

Rozwiązania
0
Mi ta urzędniczka powiedziała że jak nie podam imienia to oni losowo wybierają więc już z dwojga złego wolałam żeby choć imie było prawdziwe ale i tak głupie to jest że nie wpisują ojciec nieznany

M

marul

Gość
Tasha22 pisze:
Mi ta urzędniczka powiedziała że jak nie podam imienia to oni losowo wybierają więc już z dwojga złego wolałam żeby choć imie było prawdziwe ale i tak głupie to jest że nie wpisują ojciec nieznany
według mnie głupiej jest mieć wpisane ojciec nieznany, że niby co mtka nie wie z kim sie przespała?

Pati26

Mama Marcela i Samuela
Rozwiązania
0
marul pisze:
Tasha22 pisze:
według mnie głupiej jest mieć wpisane ojciec nieznany, że niby co mtka nie wie z kim sie przespała?
a co myslisz ze nie ma takich co niewiedzą :p

natalya

Fan(ka)
Rozwiązania
0
ja mam w akcie malego napisane tylko imie ojca, bo niby jego akt urodzenia nie wystarczyl zeby potwierdzic jego wiarygodnosc czy cos takiego, pomijam fakt ze w holenderskim ma imie i nazwisko ojca i to holenderski byl tlumaczony na polski zebym mogla malego zarejestrowac...ale nazwiska mi wpisac nie chcieli, dziwne jak dla mnie..

reklama

anusiakanusia

Styczniowe mamy'06
Rozwiązania
0
Z nami to dopiero byla szopka-

prawdziwego imienia ojca urzedniczka nie chicla wpisac- bo jest niepolskie (Tezer)_ i musialam wymyslac nowe- podalam Antoni- w Stanach na ojca malej wolali Tony (ja tez tak go nazywam(- nazwisko jest moje- bo to akt urodzenia kryjacy- czy taki jest przymus nie wiem, ja tak wolalam. Pozdpialam zgode na to wiec to chyba nie jest przymus...

Drugiegi imienia Vanessa- po mojej przyjaciolce z Kanady, ktora pomogla mi w ciazy bardzo nie chciano takze malej wpisac bo niepolskie... Maila byc Suzanna Vanessa Kolodziejczyk, jest Zuzanna Kolodziejczyk...

Ach te chore przepisy i bezduszni urzednicy///:confused:

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry