reklama

Akt urodzenia

Temat na forum 'Samotni rodzice' rozpoczęty przez Tasha22, 10 Sierpień 2006.

1. Tasha22

Tasha22 Fanka BB :)

Byłam w urzędzie stanu cywilnego i otrzymałam akt urodzenia małego, musiałam podać imię mojego byłego a oni do niego dopisali moje nazwisko że niby jakbym tego nie zrobiła to losowo wybierają imie bo dziecko nie może mieć pustego miejsca w rubryczce ojciec ??
    Teraz moja matka ma pretensje do mnie dlaczego dałam sobie takie bzdury napisać, że już lepiej jakbym podała jego prawdziwe dane
    Czy któraś z was matek też tak miała czy żeczywiście miałam się nie zgodzić na coś takiego ??

2. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

Tak. Tak niestety wygląda procedura. Ale gdy ojciec uzna dziecko (jeśli tego nie zrobił jeszcze) to pójdziecie razem do USC i w ciągu pół godziny prawdziwe dane ojca mogą być wpisane. Chociaż co do nazwiska, to jeśli ojciec nie zamierza brać udziału w wychowaniu, to możesz zostawić dziecku swoje (ja bym tak zrobiła i znam wiele babeczek, które też tak robią ;) )

3. reklama
  4. hayne1

hayne1 Fanka BB :)

No ja tak zrobiłam.... a wcześniej faktycznie było tak ze ojciec miał moje nazwisko. Julia cały czas nosi moje i uznanie Ją przez ojca nic nie zmieniło

5. kanoot

kanoot STYCZNIOWA MAMA '06

Moja Milka tez ma moje nazwisko,a jej tatus ja uznal.
    A z tym ojcem jak nie uzna nie jest tak ze jest wpisany "nieznany"??

6. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

jeśli ojciec nie uznaje a kobieta nie chce walczyć o uznanie w sądzie to i tak może podać jego imię, ale nazwisko będzie wpisane jej

7. Tasha22

Tasha22 Fanka BB :)

Mi ta urzędniczka powiedziała że jak nie podam imienia to oni losowo wybierają więc już z dwojga złego wolałam żeby choć imie było prawdziwe ale i tak głupie to jest że nie wpisują ojciec nieznany

8. marul

marul Gość

według mnie głupiej jest mieć wpisane ojciec nieznany, że niby co mtka nie wie z kim sie przespała?

9. Pati26

Pati26 Mama Marcela i Samuela

a co myslisz ze nie ma takich co niewiedzą :p

10. reklama
  11. natalya

natalya Fan(ka)

ja mam w akcie malego napisane tylko imie ojca, bo niby jego akt urodzenia nie wystarczyl zeby potwierdzic jego wiarygodnosc czy cos takiego, pomijam fakt ze w holenderskim ma imie i nazwisko ojca i to holenderski byl tlumaczony na polski zebym mogla malego zarejestrowac...ale nazwiska mi wpisac nie chcieli, dziwne jak dla mnie..

12. anusiakanusia

anusiakanusia Styczniowe mamy'06

Z nami to dopiero byla szopka-

prawdziwego imienia ojca urzedniczka nie chicla wpisac- bo jest niepolskie (Tezer)_ i musialam wymyslac nowe- podalam Antoni- w Stanach na ojca malej wolali Tony (ja tez tak go nazywam(- nazwisko jest moje- bo to akt urodzenia kryjacy- czy taki jest przymus nie wiem, ja tak wolalam. Pozdpialam zgode na to wiec to chyba nie jest przymus...

Drugiegi imienia Vanessa- po mojej przyjaciolce z Kanady, ktora pomogla mi w ciazy bardzo nie chciano takze malej wpisac bo niepolskie... Maila byc Suzanna Vanessa Kolodziejczyk, jest Zuzanna Kolodziejczyk...

Ach te chore przepisy i bezduszni urzednicy///:confused:

Poleć forum