reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Akt urodzenia

Czytam te wszystkie posty i ........mam mętlik w głowie.
Ojciec dziecka musi być w USC żeby uznać dzidziusia, ale mimo to mogę dać mu swoje nazwisko???? A nie jest tak że w momencie uznania dziecka urzędnik musi wpisać nazwisko ojca??? I czy ojciec musi to zrobić przed urzędnikiem USC czy może w inny sposób??


Gobella ojciec musi byc w usc zeby uznac dziecko,ale ty podejmujesz decyzje jakie nazwisko dajesz dziecku.
w momenice uznania dziecka urzednik nie musi wpisywac nazwiska ojca.

poza uznanaiem dziecka w usc mozesz jeszcze wystapic dosadu o ustalenie ojcostwa czy cos wtym sensie
 
reklama
Gobella ojciec musi byc w usc zeby uznac dziecko,ale ty podejmujesz decyzje jakie nazwisko dajesz dziecku.
w momenice uznania dziecka urzednik nie musi wpisywac nazwiska ojca.

poza uznanaiem dziecka w usc mozesz jeszcze wystapic dosadu o ustalenie ojcostwa czy cos wtym sensie

A u mnie "ojca" Zuzi nie było. ;-) Jest wpisane jego imię,ale nazwisko ma przypisane moje. :tak:
 
A u mnie "ojca" Zuzi nie było. ;-) Jest wpisane jego imię,ale nazwisko ma przypisane moje. :tak:
u nas gdyby go nie bylo to musialbym to w sadzie zalatwic...
a w koncu mielismy jeden z wielu powodow do klotni bo kazde chcialo dac swoje nazwisko:tak:
nawet mialam ochote wyjsc i wrocic bez niego,ale jakos udalo misie to zalatwic
 
u nas gdyby go nie bylo to musialbym to w sadzie zalatwic...
a w koncu mielismy jeden z wielu powodow do klotni bo kazde chcialo dac swoje nazwisko:tak:
nawet mialam ochote wyjsc i wrocic bez niego,ale jakos udalo misie to zalatwic

U Nas w sądzie,to była już tylko formalność,bo akt urodzenia był już we wrześniu przecież sporządzony,a pierwsza rozprawa była jakoś w styczniu. ;-)
 
chciałabym, zeby moje dziecko nosilo moje nazwisko. czytalam jednak gdzies, ze jesli ojciec uznaje dziecko, to dziecko moze miec nazwisko jego lub moje, ale za jego zgoda.

marlena, pewnie, ze nazwisko twojego dziecka nie powinno przeszkadzac ci w ukladaniu sobie zycia na nowo. ale wyobraz sobie taka sytuacje - wycodzisz za maz, przyjmujesz nazwisko meza, z nim wychowujesz swoje dziecko.... ktore jednak nosi inne nazwisko niz wy. niby zaden problem, prawda, ale nazwiska dziecka juz nie zmienisz bez zwzgledu na to jak bardzo byscie troje tego chcieli. jak wytlumaczyc to dziecku?

mam nadzieje ze nie bede tłumaczyc dziecku nic bo ma swojego tate mimo ograniczenia władzy rodzicielskiej majom odpowiedni kontakt mam tylko nadzieje ze to sie nie zmieni:)nigdy nie bede chciała mu znalesc zastepczego taty biologiczny zawiudł mnie nie synka.po wszystkim co znim przeszłam staram sie zyc bez konfliktu bo konflikt nie prowadzi do niczego a krzywdzi malenstwo.z perspektywy czasu chyba chwilami załuje ze ograniczyłam władze rodzicielskom i sama sie katowałam.teraz jak wszystko sie uspokoiło widze ile mogłam zabrac synowi miłosci wystarczyła odrobina zaofania i synek ma oboje rodzicow ja spokoj nie katuje sie juz(co bedze gdy...)bedze co ma byc rodzicow sie nie wybiera i nasze pociechy majom prawo ich znac i mniec cos od nich tawet nazwisko czsem to wystarcza.pozdrawiam
 
czy jeśli jest uznanie dziecka to zamiast imienia podanego przez matkę i nazwiska matki, wpisane jest imię i nazwisko ojca? czy widnieje ono wtedy na skróconym akcie? ja mam zupełny akt urodzenia ale skróconego nie mam i nie wiem czy mam używać aktu sprzed uznania gdy było wpisane tylko imię ojca a moje nazwisko czy automatycznie urzędnik wpisał imię i nazwisko ojca? nadmieniam że nie zmieniałam nazwiska dziecko, został przy moim.
 
czy jeśli jest uznanie dziecka to zamiast imienia podanego przez matkę i nazwiska matki, wpisane jest imię i nazwisko ojca? czy widnieje ono wtedy na skróconym akcie? ja mam zupełny akt urodzenia ale skróconego nie mam i nie wiem czy mam używać aktu sprzed uznania gdy było wpisane tylko imię ojca a moje nazwisko czy automatycznie urzędnik wpisał imię i nazwisko ojca? nadmieniam że nie zmieniałam nazwiska dziecko, został przy moim.
Moim zdaniem powinas uzywac aktu urodzenia ,ktore jest aktualne,bo pozniej w papierach bedzie balagan,a po drugie dlaczego chcesz uzywac tego aktu pierwszego??ja bym uzywala aktu tego co jest na ktorym ojciec uznal dziecko,bo i tak dziecko nosi twoje nazwisko.a jaki problem wyrobic nowego aktu skroconego??to ty zabiegalas o to aby ojciec uznal mala czy on??
 
ja zabiegałam. złożyłam pozew w sądzie i uznał dziecko. przy uznaniu dostałam tylko akt zupełny bez skróconego. więc myślałam, że nowy jest taki sam. dzięki za odpowiedź
 
reklama
ja zabiegałam. złożyłam pozew w sądzie i uznał dziecko. przy uznaniu dostałam tylko akt zupełny bez skróconego. więc myślałam, że nowy jest taki sam. dzięki za odpowiedź
skrocony akt dostaniesz pewnie w Urzedzie Miasta tam gdzie zglaszalas urodzenia dziecka,tylko pytanie czy bedziesz musiala za to placic,choc pierwsze sztuki powinny byc bezplatne
 
Do góry