reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia a materac do spania

reklama
artykuł przeczytałam i nadal nic nie wiem a materace lewitujące jakoś do mnie nie przemawiają
właściwie juz się zdecydowałam na original foam w specjalnym pokrowcu medicott silver
jutro idziemy do sklepu i pewnie zfinalizujemy zakup. i tak długo się zastanawiałam
 
Pozwolę sobie "odkopać" ten temat, ponieważ nie widzę sensu w zaśmiecaniu forum nowym :). Chciałabym się Was zapytać w jaki sposób pomóc małemu dziecku (1,5 roczku) uczulonemu na roztocza, żeby spokojniej spało? Zakupiliśmy podkładkę pod materac firmy Medical, jednak to wciąż za mało. Zastanawiamy się nad zakupem pościeli antyalergicznej. Jednak na pewno jest to większy wydatek niż taka podkładka np. w Bielizna pościelowa bawełna - Pościel Jersey kołdra + 2 poduszki 160x200 + 70x80 cm SilverDream kosztuje prawie 270zł. I w sumie tu nasuwa się moje pytanie - czy warto? Czy faktycznie taka pościel "zabija" te małe potworki :)?
 
To niedobrze, jeśli dziecko śpi na tapczanie. Zalecam poczytanie o pokrowcach, bo są naprawdę różne i zapewniają odmienne działanie. Co do Medicott silver to jest to świetny pokrowiec o działaniu antyseptycznym i antyalergicznym. Fajny jest materac Demeter, do którego można dobrać taki pokrowiec: Materac DEMETER H2, H3 - Klinika Snu To bardzo ważne, by dziecko od najmłodszych lat nie miało kontaktu z alergenami, a jeśli do tego dobrać materac lateksowy - o mamy całkiem dobry zestaw.
 
Dziecko alergik potrzebuje szczególnej ochrony i poza materacem konieczne jest stosowanie ochraniaczy. Ochraniacz na materac aerosleep zapewnia przepływ powietrza, wchłania wilgoć a przede wszystkim odgradza dziecko od alergenów zawartych w materacu.
 
Dziecko alergik potrzebuje szczególnej ochrony i poza materacem konieczne jest stosowanie ochraniaczy.
No nie zawsze właśnie bo porzany matrac antyalergivzny z odpowiednim pokrowcem już żadnego ochraniacza nie potrzebuje, choćby ten wspomiany przeze mnie antyalergiczny Sensitive z firmy Fiki Miki - pokrowiec pierzesz kiedy chcesz w temperaturze 60* zabijając wszelkie alergeny , a wkład z materaca zamrażasz, po co więc ochraniacz? ie ma potrzeby
 
reklama
A ja się zastanawiam, czy można mieć uczulenie na materac piankowy. Zmieniłam łóżko na materac, po pół roku pojawiła się u mnie pokrzywka. Szukam przyczyny, za kilka dni alergolog. No ale czy dopiero po takim czasie użytkowania materaca może pojawić się alergia?
 
Do góry