reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia pomocy!

Dołączył(a)
13 Październik 2018
Postów
2
Witam. Moja córeczka miała rozszerzoną dietę delikatnie od 5 miesiaca. Dodam że karmię piersią. Po ukończeniu 7 miesiąca dostała strasznej wysypki na plecach . Teraz ma 9 i powierzchnia ciągle się rozszerza. Nielicznych jem nabiału i nic z nim związanego . Ani jajek, owoców drobnopestkowych. Zupki gotuje sama.jak wprowadzałam żadne uczulenie nie wystąpiło. Są z ziemniaka, miesko drobiowe lub królika, marchew. Czasem brokuł lub dynia. Kaszke Nestlé bananową na wodzie, bo tylko taka lubi. Czy możliwe jest ze coś z tych produktów zaczęło dopiero ja uczulac?
 
reklama
Ja bym się w pierwszej kolejności przyjrzała temu, co ty jesz, skoro karmisz.
Notuj wszystko, może łatwiej będzie znaleźć ci odpowiedź.

Pamiętaj też, że uczulać mogą nie tylko "główne produkty" - ja np mam alergię na glutaminian sodu (wystarczy mi odrobina magi w zupie....), jakiś składnik paszy dla kur (jajka od kur jeżdżących normalnie mogę jeść, po jajku od kury karmionej "przemyslowo" mam katar, zapchany nos itd,), czy annato - barwnik dodawany często do żółtego sera, lodów... Wystarczyło, że w mojej ulubionej pizzerii zmienili ser na taki z annato, i po pizzy takiej jak zwykle przez pół nocy umieram z powodu bólu brzucha....... (tak, później dzwoniłam zapytać o ser...)

Skoro to problemy skórne, to nie wykluczyłabym też kosmetyków - proszek, itd - może zmieniłaś, albo producent zmienił skład?
Nawet kosmetyki "dla alergików" mogą uczulać (np moja córka jest uczulona na lanolinę...)
 
Ostatnia edycja:
Do góry