reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

U mnie to będzie 15+3, oni to liczą chyba od zapłodnienia bo u mnie wychodzi od dnia ostatniej miesiączki 17+3. Już przestałam o tym myśleć, chcę mieć to za sobą i wracać do domu.

W pierwszej ciąży było łatwiej, mniej stresu :) chociaż może teraz będzie stres a potem przyjdzie czas spokoju.

O mojej ciąży wie bardzo mało osób. Raczej się nie chwaliłam ... te osoby, które wiedzą trzymają kciuki. W pracy też nie mam zamiaru się chwalić, jak przyjdzie czas powiem dyrekcji i poproszę o dyskrecję. Każdy by pytał a co będzie ? dla mnie nie ma to znaczenia oby było zdrowe :) w pracy też nie informowałam nigdy nikogo, że mam dziecko niepełnosprawne. Wie dyrekcja i pare zaprzyjaźnionych osób.
Jestem w podobnej sytuacji Kaśka zobaczysz po wszystkim odetchniemy i będziemy się cieszyć Mozaika trzymam kciuki za ciebie tez we wtorek jak będziemy po leżeć i odpoczywać to gorąca linia na forum będzie
 
reklama
Oj tylko że muszę sprostować ze ja nie pracuje w szkole specjalnej... ale zawód pokrewny mam bo jestem pracownikiem socjalnym [emoji4]
I akurat tak mnie życie pokierowało że ciagle z osobami niepełnosprawnymi mam kontakt zawodowy. Mam tez znajomych z niepełnosprawnymi dziećmi, moja córeczka też jeszcze się boryka z wcześniaczymi problemami i jestesmy pod opieką ośrodka wczesnej interwencji.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
to ja namieszałam :) przepraszam ...

Mi zabieg umówili na 9.00 ... ale lubią tam mieć obsuwę, tym bardziej, że to prywatna klinika.
 
Oj tylko że muszę sprostować ze ja nie pracuje w szkole specjalnej... ale zawód pokrewny mam bo jestem pracownikiem socjalnym [emoji4]
I akurat tak mnie życie pokierowało że ciagle z osobami niepełnosprawnymi mam kontakt zawodowy. Mam tez znajomych z niepełnosprawnymi dziećmi, moja córeczka też jeszcze się boryka z wcześniaczymi problemami i jestesmy pod opieką ośrodka wczesnej interwencji.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom

Kylesa, czy problemy Twojej córeczki są związane z tym, że po amniopunkcji odpłynęły Ci częściowo wody?
 
Ja mam 22.08 o 8.40. Stresu jeszcze nie ma, ale pewnie będzie... Muszę sobie zapisać hasło do logowania tutaj, bo naprawdę dziewczyny, będę tu sprawdzać wiadomości co minutę!
Bubus o której masz amnio?
 
Ja mam 22.08 o 8.40. Stresu jeszcze nie ma, ale pewnie będzie... Muszę sobie zapisać hasło do logowania tutaj, bo naprawdę dziewczyny, będę tu sprawdzać wiadomości co minutę!
Bubus o której masz amnio?
Jeszcze nie wiem w pon na 13 mam przyjęcie do szpitala i we wtorek amnio będę pisać na bieżąco .
 
Kylesa, czy problemy Twojej córeczki są związane z tym, że po amniopunkcji odpłynęły Ci częściowo wody?
Bezpośrednio raczej nie. Bo wody się uzupelnily. U nas to bylo namieszane bo nie wiadomo na 100 procent czemu urodzila sie za szybko - ale najprawdopodobniej z powodu mojego zespołu antyfosfolipidowego przestala rosnać (wyszlo to dopiero w tej ostatniej ciazy). Tyle ze oprocz hipotrofii (w 31 tygodniu waga 1060 gramow) urodzila sie z infekcją (a to moze byc powiazane z odplynięciem plynu). Miala tez wylew 1 stopnia, wade serca i ma slabe napięcie miesniowe. Tak ze sporo rzeczy sie powiazalo...

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kylesa twoje córa ma 4 lata to już mała pannica :) Mój syn też urodził się z obniżonym napięciem, prawdopodobnie przez poród w 42 tc. Trzymali mnie do końca, poród miałam wywoływany po zielonych wodach ... zakończony cc. Było też sporo wad wrodzonych i cechy dymorficzne twarzy. Nam najwięcej nerwów przyniosła astma, nad którą udało się zapanować w wieku ponad 5 lat. Potem było już spokojniej.

Generalnie u nas fajne efekty daje Integracja Sensoryczna. Ta forma mu odpowiada, co prawda dalej ma słabe wyczucie równowagi ale nauczył się jeździć na hulajnodze i na rowerze z kijkiem bez dodatkowych kółek. Powoli opanowuje wszystkie umiejętności ...
 
Kaśka to super! my tez korzystamy z integracji sensorycznej i na maxa widać postępy [emoji4] bardzo dobra rzecz!


Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bezpośrednio raczej nie. Bo wody się uzupelnily. U nas to bylo namieszane bo nie wiadomo na 100 procent czemu urodzila sie za szybko - ale najprawdopodobniej z powodu mojego zespołu antyfosfolipidowego przestala rosnać (wyszlo to dopiero w tej ostatniej ciazy). Tyle ze oprocz hipotrofii (w 31 tygodniu waga 1060 gramow) urodzila sie z infekcją (a to moze byc powiazane z odplynięciem plynu). Miala tez wylew 1 stopnia, wade serca i ma slabe napięcie miesniowe. Tak ze sporo rzeczy sie powiazalo...

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom

Rozumiem. Widzę, że dzięki IS wszystko udzie ku dobremu :) Życzę kolejnych postępów u malutkiej :)

Ja dziś kompletnie się rozkleiłam. Miałam wybuch niekontrolowanego płaczu. Jakoś przytłoczył mnie temat tej amniopunkcji, rozlało się to, co zbierało się od paru tygodni. Poczułam taki straszny, przytłaczający ciężar tej decyzji. Czegoś takiego nie czułam jeszcze chyba nigdy. Mąż "wyjechany", wspiera z daleka jak może, ale jakoś ciężko mi dziś... Zalewają mnie czarne myśli i te okropne statystyki. Już tak nie chojraczę, jak wcześniej.
 
reklama
Rozumiem. Widzę, że dzięki IS wszystko udzie ku dobremu :) Życzę kolejnych postępów u malutkiej :)

Ja dziś kompletnie się rozkleiłam. Miałam wybuch niekontrolowanego płaczu. Jakoś przytłoczył mnie temat tej amniopunkcji, rozlało się to, co zbierało się od paru tygodni. Poczułam taki straszny, przytłaczający ciężar tej decyzji. Czegoś takiego nie czułam jeszcze chyba nigdy. Mąż "wyjechany", wspiera z daleka jak może, ale jakoś ciężko mi dziś... Zalewają mnie czarne myśli i te okropne statystyki. Już tak nie chojraczę, jak wcześniej.
Wiem mozaika miałam tak samo . Ja już prawie spakowana do szpitala i jutro idę . Dowiem się o której będę mieć amniopunkcję i napisze. Będzie dobrze musi być .
 
Do góry