reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Statystyki nie jedną doprowadziły do obłędu.
Jak duże było dzidzi przy tym pomiarze?
Bo taka przeziernosc to jest raczej w normie.
A czy na usg mialas cos mowione o nieprawidlowosciach ? Czy tylko na tej pitolonej statystyce sie opierał lekarz?
Witam Was,
Niestety i ja dołączam do grona tych które zastanawiają się nad amniopunkcja. Czytalam ten wątek w poszukiwaniu nadziei. Raz ja znajdują raz tracę.
W środę odebrałam wyniki pappa. Wyniki bardzo złe. Ryzyko trisomii 21 - 1:22. Świat mi się zawalił. Nie spodziewałam się takiego wyniku, mam już jedno zdrowe dziecko.
NT 2,4
Wolne beta hcg 2,459
Pappa 0,752
Bylam wczoraj na konsultacji z genetykiem. Wolna beta może być podwyższona przez eutyrox który biorę od 6 tc. Ale NT powyżej normy raczej niczym nie da się wytłumaczyć :(
Zrobiłam dziś test nipt. Jestem w 13t 5d więc do czasu kiedy będzie można zrobić amniopunkcje i tak są jeszcze prawie 2 tygodnie. W instytucie matki i dziecka robią tylko w poniedziałki. Liczę na to że przed poniedziałkiem wyniki nipt będę mieć.
Tak jednym słowem to jestem załamana ta sytuacja. 2 dni to było pograzanie się w rozpaczy. Potem doszłam do wniosku że to nic nie da. I tak od piątku gadam tysiąc razy dziennie do brzucha "Malenstwo bądź zdrowe".
Mam nadzieje ze posłucha mamy.

reklama

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
2.4 przeziernosc jest normą dla dzidzi od 6cm. A i jesli jest deczko mniejsze to i tak norma bo lekarz nie zawsze jest dokładny. A pamietaj ze tu w mm pomiary.
Ponizej tabelka z moich badan.
Tez bylam w 13 tyg i az do 2.7 jest norma.
Witam Was,
Niestety i ja dołączam do grona tych które zastanawiają się nad amniopunkcja. Czytalam ten wątek w poszukiwaniu nadziei. Raz ja znajdują raz tracę.
W środę odebrałam wyniki pappa. Wyniki bardzo złe. Ryzyko trisomii 21 - 1:22. Świat mi się zawalił. Nie spodziewałam się takiego wyniku, mam już jedno zdrowe dziecko.
NT 2,4
Wolne beta hcg 2,459
Pappa 0,752
Bylam wczoraj na konsultacji z genetykiem. Wolna beta może być podwyższona przez eutyrox który biorę od 6 tc. Ale NT powyżej normy raczej niczym nie da się wytłumaczyć :(
Zrobiłam dziś test nipt. Jestem w 13t 5d więc do czasu kiedy będzie można zrobić amniopunkcje i tak są jeszcze prawie 2 tygodnie. W instytucie matki i dziecka robią tylko w poniedziałki. Liczę na to że przed poniedziałkiem wyniki nipt będę mieć.
Tak jednym słowem to jestem załamana ta sytuacja. 2 dni to było pograzanie się w rozpaczy. Potem doszłam do wniosku że to nic nie da. I tak od piątku gadam tysiąc razy dziennie do brzucha "Malenstwo bądź zdrowe".
Mam nadzieje ze posłucha mamy.
Screenshot_20190821-083326_Gallery.jpeg

Rozwiązania
0
Statystyki nie jedną doprowadziły do obłędu.
Jak duże było dzidzi przy tym pomiarze?
Bo taka przeziernosc to jest raczej w normie.
A czy na usg mialas cos mowione o nieprawidlowosciach ? Czy tylko na tej pitolonej statystyce sie opierał lekarz?
Pierwszy lekarz nie powiedział nic, tylko wiele razy mierzył przeziernosc, co sobie skojarzylam dopiero jak zobaczyłam wynik. Wtedy dziecko miało 56mm.
4 dni później inny lekarz powiedział że przeziernosc jest w górnej granicy normy i wtedy dziecko miało 66mm.

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
No to jest norma :)
A jak nic dodatkowego nie wyszukal to jest zajebiaszczo.
Ja sobie zrobilam nifty pro bo wiedzialam ze statystyki wyjda do dupy.
Pierwszy lekarz nie powiedział nic, tylko wiele razy mierzył przeziernosc, co sobie skojarzylam dopiero jak zobaczyłam wynik. Wtedy dziecko miało 56mm.
4 dni później inny lekarz powiedział że przeziernosc jest w górnej granicy normy i wtedy dziecko miało 66mm.

Rozwiązania
0
No to jest norma :)
A jak nic dodatkowego nie wyszukal to jest zajebiaszczo.
Ja sobie zrobilam nifty pro bo wiedzialam ze statystyki wyjda do dupy.
Dzięki :)
Genetyk w sumie powiedział że jak nie zd to wada serca... Więc trochę mi skrzydła podcial.
Nifty Cię uspokoiło?
Czy robiłaś też amniopunkcje? Czytałam prawie cały wątek od końca ale niestety nie pamiętam.

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Na 2 tyg przed prenatalnymi zrobiłam Niftypro tak zeby na badania miec juz wynik. Prawdopodobienstwo 1 do miliardów. Płeć chłopiec
Gdyby nie to, bym pewnie, tak jak sie spodziewałam, zwariowała.
Z wieku wyszlo mi wysokie, na usg wsio oki, pappe juz mialam gleboko w d..
Na amino nigdy przenigdy bym sie niezgodziła. Chyba zeby Niftypro przyszlo w bardzo wysokim ryzykiem takim rzedu chociazby 1:1000
Genetyk w sumie powiedział że jak nie zd to wada serca... Więc trochę mi skrzydła podcial.
Nifty Cię uspokoiło?
Czy robiłaś też amniopunkcje? Czytałam prawie cały wątek od końca ale niestety nie pamiętam.

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
A na jakiej podstawie wada serca ? To był lekarz czy wróżbita maciej ?
Przeciez na prenatalnych bada żyły komory itp. Mam nawet focie jak krew serduszko pompuje i takie kolorki pokazane.
Nifty Cię uspokoiło?

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
To jak przy 66mm miałaś takie samo to znaczy ze pierwszy lekarz debil.
2.4 jest normą przy obu wielkosciach dzidzi. A jak dzidzi mialo cm wiecej i taka sama przeziernosc to z tym doktorkiem uwa cos nie tak było.
Straszą debile nic więcej.
Jakie mialas ryzyka przed usg, po usg i po pappie
Przy 56mm i przy 66mm też.
Miałam robione 2 usg w odstępie 4 dni

reklama
Rozwiązania
0
To jak przy 66mm miałaś takie samo to znaczy ze pierwszy lekarz debil.
2.4 jest normą przy obu wielkosciach dzidzi. A jak dzidzi mialo cm wiecej i taka sama przeziernosc to z tym doktorkiem uwa cos nie tak było.
Straszą debile nic więcej.
Jakie mialas ryzyka przed usg, po usg i po pappie
Po samym usg nie mam przedstawionego ryzyka. Mam dwa: podstawowe i skorygowane.
Podstawowe chyba z samego wieku i to było 1:204 (mam 36lat), skorygowane 1:22.

A genetyk tak powiedział, że wysokie nt zazwyczaj oznacza albo aberracje albo wadę serca.

Ten drugi lekarz robiący usg po prostu powiedział że jest w górnej granicy normy i zaleca zrobić pappe żeby rozwiać watpliwosci. Pappy skorelowanego z tym drugim usg jeszcze nie mam. Czekam na wynik. Ciekawa jestem jaka biochemia, i jakie ryzyko wyjdzie.
Przepływu przez zastawke trójdzielna na wyniku nie widzę. Widzę DV fala a (+)[norma] ale nie wiem czy to to samo.

Staram się mieć wiarę i żyć normalnie, ale nie jest łatwo. Bardzo pomaga mi mój 2,5 letni syn. Pozwala zapomnieć. Praca z resztą też.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Amniopunkcja Potrzebuję porady 10
L Amniopunkcja mikromacierze Potrzebuję porady 6
Elmirka0207 Badania prenatalne - amniopunkcja? Potrzebuję porady 12
L Amniopunkcja Lipcowe mamy 2019 34
adzwojcik Amniopunkcja a konflikt serologiczny. Potrzebuję porady 3
M Amniopunkcja a pozniej DNA plodu krwi matki Potrzebuję porady 2
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 13
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 16
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 11
P Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera - Amniopunkcja Ciąża, poród, połóg 12
K Brak kosci nosowej amniopunkcja Potrzebuję porady 4
P NT, test pappa + amniopunkcja. Potrzebuję porady 6
E Amniopunkcja i szpital na Kamieńskiego Wrocław 0
M Przezierność, Test PAPPA, amniopunkcja...wątpliwości, strach Ciąża, poród, połóg 3
M amniopunkcja Potrzebuję porady 1
rea_sylwia Amniopunkcja - gdzie na NFZ w Łodzi? Łódź 2
Buquro Pierwsza wizyta u ginekologa, co robić? Potrzebuję porady 33
M Zaparcia, kolejna zmiana mleczka,co robić? Potrzebuję porady 14
A Co robić ??? Potrzebuję porady 7
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
J Nie wiem co robić Potrzebuję porady 5
K Co robić? Młodziutkie mamy 7
K Co robić? Przyszłe mamy 3
G Nie wiem co robić Adopcja 0
G Co robić, żeby nie zwariować? Potrzebuję porady 4
A Alergia na mleko matki... Co robić ? Potrzebuję porady 19
B Potrzebuję porady. Już nie wiem co mam myslec/robić. Potrzebuję porady 41
Roza1111 Krzyczę na 4.5 latka, bo mnie strasznie irytuje. Co robić? Potrzebuję porady 5
M Pomoc w decyzji co robić po porodzie. Potrzebuję porady 15
A Mdłości i wymioty co robić pomocy Potrzebuję porady 7
M Kąpielowy dramat - co robić? Potrzebuję porady 12
I Jak robić przeciery warzywne i owocowe samodzielnie? Żywienie 5
Gagatka88 Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robić? Potrzebuję porady 19
Gagatka88 Odstawianie od piersi a przesypianie nocy - co robić?! Noworodek 0
M 8- miesięczne dziecko usypia tylko przy piersi. Co robić? BB psycholog dziecięcy radzi mamom 10
Madziołek. Nie wiem co robić Relacje rodzinne 12
Z "Studentko w ciąży nie chcemy Cię" Co robić? Potrzebuję porady 22
endles1 co robić ? Ciąża, poród, połóg 12
babydream Brak miesiączki, test negatywny. Co robić ?? Potrzebuję porady 4
soulmate Instynkt macierzyński w wieku 19 lat, co robić? Potrzebuję porady 17
M porada co robić ? Staramy się 4
Cukromania Czy lubicie robić coś dobrego dla innych? Potrzebuję porady 0
N Czy robić już test Potrzebuję porady 5
M Witam!!! Mój brat ze swoją narzeczoną dzisiaj stracili dziecko !!! Nie wiem co robić by Go pocieszyć !!! :c Potrzebuję porady 4
Montiś pomocy co mam robić? ile mleka dla niemowlaka Niemowlaki 7
T co robić gdy u 5 cio latak migdalki dokuczają... Przedszkolaki 6
K Co robić jak dziecko ugryzie pszczoła? Początek szkoły 1
M Nie wiem co robić ! Archiwum Samodzielnych rodziców 10
G Dziecko 10-miesięczne nie chce jeść zupek ani obiadków co robić??? Żywienie 7
MalaMi924 siusiaczek - co robić ? Forum pediatryczne 3