reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Trzy istotne sprawy i znajdź 10 minut, żeby chociaż zajrzeć i przeczytać.

Jesteś mamą? Wiesz jak twoja obecność jest potrzebna, dlatego łatwiej ci będzie zrozumieć Sylwię, której chce odzyskć widzenie i pomóc swojej rodzinie. Do zebrania jest niecałe 6 tys.zł. Wysłane przez ciebie 20 zł. już zmniejszy te kwotę. Sylwia długo wahała się, czy ma prawo prosić o pomoc. Moim zdaniem ma, bo później będzie mogła pomóc innym. Dasz jej szansę? Przynajmniej przeczytaj. - kliknij

Czy wiesz czym jest ubóstwo menstruacyjne? Ta ankieta związana jest z projektem dotyczącym menstruacji. W projekcie także chodzi o dotarcie w późniejszym etapie do kobiet, które potrzebują pomocy, bo nie stać ich na środki higieny, co jak rozumiesz wpływa na ich poczucie własnej wartości, lęk, wstyd i przekłada się na komfort życia. Liczę, że znajdziesz w sobie trochę mocy sprawczej i zadziałasz. Ankieta jest anonimowa i w 5 minut ją wypełnisz, a nawet w 3. Wypełnij, nawet jeśli nie dotyczy cię tematyka bezpośrednio

Kiedy zapytali mnie, czy mamy rozmawiają o klimatyzatorach powiedziałam, że nie sądzę ;) I okazało się to nieprawdą. Potem okazało się, jak sama niewiele wiem na jej temat. Np., że wcale nie żre prądu jak oszalała i potrafi działać jak oczyszczać powietrze ;) Dlatego proszę wypełnij ankietę. Bez względu czy masz klimatyzację, planujesz, czy po prostu możesz sie podzielić tym, co dla ciebie istotne. nonimowa w 100% Kliek, klik - kliknij

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Marzena32

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Musisz być dobrej myśli i się nie denerwować móje ryzyko również było 1:4 lekarze tak mnie straszył że muszę być przygotowana na wszystko a się okazało że zdrowy chlopak wiem co przechodzisz teraz nie jest łatwo tysiące myśli w głowie ale pomysl o dziecku

reklama
Rozwiązania
0
Musisz być dobrej myśli i się nie denerwować móje ryzyko również było 1:4 lekarze tak mnie straszył że muszę być przygotowana na wszystko a się okazało że zdrowy chlopak wiem co przechodzisz teraz nie jest łatwo tysiące myśli w głowie ale pomysl o dziecku
Dziekuje za slowa otuchy jesli mozna wiedziec to ile wynosilo u ciebie nt i czy przeplywy zylne byly w porzadku

Marzena32

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziekuje za slowa otuchy jesli mozna wiedziec to ile wynosilo u ciebie nt i czy przeplywy zylne byly w porzadku
NT było 3.5 a przepływy były wporzadku ale było brak kości nosowej badania były robione w 12 tygodniu a w 16 jak miałam robiona amniopunkcje to nosek już był

Kaśka 1983

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny
Ponad rok temu tak jak Wy stałam przed decyzja czy dokonać amniopunkcji
Moje ryzyko ZD wynosiło 1:6 razem z mężem zdecydowaliśmy się w 20 tc na amniopunkcje. Po dlugich oczekiwaniach przyszedł wynik dziewczynka z trisomia21
Świat całkowicie sie zawalił była rozpacz i łzy. Jednak z dnia na dzień było coraz lepiej wiadomo gdzieś miałam nadzieję że wynik jest błędny i córeczka urodzi się zdrowa. Jednak 3 września na świat przyszła najcudowniejsza osoba z planety 21. Zakochałam się totalnie wiadomo ze cały czas myślałam czy damy radę ale gdy patrzyłam na nią wszystkie obawy przechodziły. Pisze tutaj żeby wam pokazać że dziecko z ZD to nic strasznego. Pewnie że trzeba bardziej się poświęcić ale każdy odciagniety sukces mega cieszy. Ja założyłam sobie że to jaka Bianka będzie zależy tylko odemnie męża i naszej rodziny. Za niedlugo skonczy rok czasu nigdzy bym nie cofla, decyzji innej tez bym nie podjęła. Wiadomo że wolałabym żeby była zdrowa ale dzięki niej nauczyłam cieszyć się z małych rzeczy i że nawet mały sukces potrafi być tak naprawdę wielki.
Życzę Wam wszystkim dobrych wyników ale gdyby okazało się coś nie tak pamiętajcie że po burzy zawsze wychodzi słońce !!!!
:) WITAM !!! CZEKAŁAM NA WIEŚCI OD WAS ! Ja z czasem widzę ile daje mi niepełnosprawne dziecko. Nasz młodszy syn jest zapatrzony w starsze niepełnosprawne rodzeństwo ! i póki co to ten niepełnosprawny jest opiekunem młodszego :) Siła rodzi się z naszymi dziećmi. Fajnie, że napisałaś.

Boimy się tego czego nie znamy. Pozdrowienia !

Rozwiązania
0
Witam wszystkich na forum mam 36 lat moje wyniki to NT 2. 11 przeplyw na zastawce trojdzielnej nieprawidliwy fala wsteczna, bhcg 1.289 mom, pappa 0.402. Mom ryzyko trisomi 21 podstawowe 1:188 a skorygowane 1:4, jestem po amniopunkcji czekam na wyniki czy mial ktos podobne wynimi a skonczylo sie dobrze jestem zalamana w tamtym roku ciaza pozamaciczna a teraz nastepny koszmar w dodatku zla cytologia, kolposkopia i zmiany na szyjce macicy. Jedyne pocieszenie to ze u nas w rodzinie bardzo czesto problemy z niedomykaniem zastawki mam nadzieje ze okaze sie to rodzinne a dziecko bedzie zdrowe
Ja mialam w ubiegłym roku nieprawidlowy przepływ na zastawce trojdzielnej,fala wstecxna DV 1,520. Ryzyko skorygowane t21 1:4, t18 1:188, t13 1:30. Amniopunkcja wykluczyła wady, kariotyp prawidłowy; niestety echo serca w 22tyg wykazało ciężka wadę serca..

Jest to trudny czas czekania na wyniki ale trzeba wierzyć że będzie dobrze i ze statystykę wyrobiłam ja.

Rozwiązania
0
Ja mialam w ubiegłym roku nieprawidlowy przepływ na zastawce trojdzielnej,fala wstecxna DV 1,520. Ryzyko skorygowane t21 1:4, t18 1:188, t13 1:30. Amniopunkcja wykluczyła wady, kariotyp prawidłowy; niestety echo serca w 22tyg wykazało ciężka wadę serca..

Jest to trudny czas czekania na wyniki ale trzeba wierzyć że będzie dobrze i ze statystykę wyrobiłam ja.
Witam dziekuje za odpowiedz, takie wiadomosci zawsze podnosza na duchu. Czy mogla bys napisac jaka byla u was przeziernosc karkowa i bialko pappa

Stelka29

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Hej Dziewczyny, martwi mnie bardzo mała przeziernosc karkowa crl: 56mm a nt 0,9mm... zauważyłam to dopiero w domu, lekarz mówił, ze wszystko okej... ale może się machnął. Czy któraś z Was miała taki mały wynik?

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Tu akurat lekarz ma racje :) Tylko wieksza przeziernosc stanowi podstawy do dalszych badań. Ale nie niższa. Nie doszukuj sie niczego na sile. Nic nie znajdziesz
Norma jest widełkami- srednia od do.
Wiec sie uspokoj i ciesz z dzidzi
Hej Dziewczyny, martwi mnie bardzo mała przeziernosc karkowa crl: 56mm a nt 0,9mm... zauważyłam to dopiero w domu, lekarz mówił, ze wszystko okej... ale może się machnął. Czy któraś z Was miała taki mały wynik?

reklama
Rozwiązania
0
Zadzwoniła dziś do mnie Pani z imidu, gdzie robiłam test z krwi. Powiedziała że wynik prawidłowy :) ale zastrzegla że to nie na 100% na 99,5% no i muszę zrobic echo serca.

Do góry