)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Myślisz o sobie, że jesteś złą matką? Czujesz się smutna, bezsilna, a może zyjesz w ciągłym strachu i obwinianiu siebie? Obejrzyj mądrą, szczerą rozmowę z jedną z babyboomowych mam na temat depresji poporodowej. Może odnajdziesz w niej siebie i pozwolisz sobie pomóc. A może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Kliknij i zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Misi789

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny. Trzymam kciuki aby dla każdej z nas wszystko dobrze się skończyło. Ja Idę w środę na test nifty pro. Ok 10 dni czekania i oby wyniki były dobre..
Będą dobre :) Ja też jeszcze niedawno się martwiłam ale zrobiłam test harmony, który mnie uspokoił. Najgorsze jest to czekanie na wyniki ale naprawdę warto zrobić taki test. Pozdrawiam

reklama
Rozwiązania
0
Zgadza się,czekanie najgorsze...człowiek stara się nie myśleć ale to silniejsze. Pozdrawiam.

katia78

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
W ciąży pojawiła się niedoczynność tarczycy nabyta,przyjmowałam letrox ale już po badaniu prenatalnym,ryzyko z testu Pappa 1:11 w sobotę tj. 10.08 o godz. 10 przywitałam mojego synka, zdrowy śliczny, dziewczyny głowa do góry i nie traćcie nadziei,najgorsze było czekanie na wynik amniopunkcji ale dacie radę, bo kto jak nie my?

justus7775

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny
Ponad rok temu tak jak Wy stałam przed decyzja czy dokonać amniopunkcji
Moje ryzyko ZD wynosiło 1:6 razem z mężem zdecydowaliśmy się w 20 tc na amniopunkcje. Po dlugich oczekiwaniach przyszedł wynik dziewczynka z trisomia21
Świat całkowicie sie zawalił była rozpacz i łzy. Jednak z dnia na dzień było coraz lepiej wiadomo gdzieś miałam nadzieję że wynik jest błędny i córeczka urodzi się zdrowa. Jednak 3 września na świat przyszła najcudowniejsza osoba z planety 21. Zakochałam się totalnie wiadomo ze cały czas myślałam czy damy radę ale gdy patrzyłam na nią wszystkie obawy przechodziły. Pisze tutaj żeby wam pokazać że dziecko z ZD to nic strasznego. Pewnie że trzeba bardziej się poświęcić ale każdy odciagniety sukces mega cieszy. Ja założyłam sobie że to jaka Bianka będzie zależy tylko odemnie męża i naszej rodziny. Za niedlugo skonczy rok czasu nigdzy bym nie cofla, decyzji innej tez bym nie podjęła. Wiadomo że wolałabym żeby była zdrowa ale dzięki niej nauczyłam cieszyć się z małych rzeczy i że nawet mały sukces potrafi być tak naprawdę wielki.
Życzę Wam wszystkim dobrych wyników ale gdyby okazało się coś nie tak pamiętajcie że po burzy zawsze wychodzi słońce !!!!

Rozwiązania
0
Witam Was,
Niestety i ja dołączam do grona tych które zastanawiają się nad amniopunkcja. Czytalam ten wątek w poszukiwaniu nadziei. Raz ja znajdują raz tracę.
W środę odebrałam wyniki pappa. Wyniki bardzo złe. Ryzyko trisomii 21 - 1:22. Świat mi się zawalił. Nie spodziewałam się takiego wyniku, mam już jedno zdrowe dziecko.
NT 2,4
Wolne beta hcg 2,459
Pappa 0,752
Bylam wczoraj na konsultacji z genetykiem. Wolna beta może być podwyższona przez eutyrox który biorę od 6 tc. Ale NT powyżej normy raczej niczym nie da się wytłumaczyć :(
Zrobiłam dziś test nipt. Jestem w 13t 5d więc do czasu kiedy będzie można zrobić amniopunkcje i tak są jeszcze prawie 2 tygodnie. W instytucie matki i dziecka robią tylko w poniedziałki. Liczę na to że przed poniedziałkiem wyniki nipt będę mieć.
Tak jednym słowem to jestem załamana ta sytuacja. 2 dni to było pograzanie się w rozpaczy. Potem doszłam do wniosku że to nic nie da. I tak od piątku gadam tysiąc razy dziennie do brzucha "Malenstwo bądź zdrowe".
Mam nadzieje ze posłucha mamy.

Akacha

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam Was,
Niestety i ja dołączam do grona tych które zastanawiają się nad amniopunkcja. Czytalam ten wątek w poszukiwaniu nadziei. Raz ja znajdują raz tracę.
W środę odebrałam wyniki pappa. Wyniki bardzo złe. Ryzyko trisomii 21 - 1:22. Świat mi się zawalił. Nie spodziewałam się takiego wyniku, mam już jedno zdrowe dziecko.
NT 2,4
Wolne beta hcg 2,459
Pappa 0,752
Bylam wczoraj na konsultacji z genetykiem. Wolna beta może być podwyższona przez eutyrox który biorę od 6 tc. Ale NT powyżej normy raczej niczym nie da się wytłumaczyć :(
Zrobiłam dziś test nipt. Jestem w 13t 5d więc do czasu kiedy będzie można zrobić amniopunkcje i tak są jeszcze prawie 2 tygodnie. W instytucie matki i dziecka robią tylko w poniedziałki. Liczę na to że przed poniedziałkiem wyniki nipt będę mieć.
Tak jednym słowem to jestem załamana ta sytuacja. 2 dni to było pograzanie się w rozpaczy. Potem doszłam do wniosku że to nic nie da. I tak od piątku gadam tysiąc razy dziennie do brzucha "Malenstwo bądź zdrowe".
Z tego co kojarzę to NT do 2,5 jest w normie. A przy jakim CRL NT bylo 2,4?

reklama

mamcia82

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam Was,
NT 2,4
Wolne beta hcg 2,459
Pappa 0,752
[/QUOTE
Wiem co przezywasz, ale musisz być dobrej myśli. Pamietaj, ze to tylko statystyka. Trzymam za Was kciuki. Na forum były różne przypadki z większym ryzykiem i skończyło sie dobrze.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry