reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Serip pizgłabym tego pierwszego kokowała za stresowanie tak że z kapci by wypadł. Qutafon yebnięty. Nic wiecej.
Zrob sobie niftypro jak masz taką możliwosc. Pappa tez jest glupia bo to tylko statystyka. Ja po niej mialam chyba 1:3333 ale i tak przerażałyby mnie te liczby gdyby nie wynik dna w łapce.
Ja sie kilka mcy przygotowywałam do ciazy i badan. Naczytałam sie w huk. Większość dziewczyn po zlych wynikach wysylane byly na stresujaca aminopunkcje- a dzidzia zdrowa.
Jak nie obawiasz sie amino to zrob. Jak masz luzne 2400 to nifty.
Po samym usg nie mam przedstawionego ryzyka. Mam dwa: podstawowe i skorygowane.
Podstawowe chyba z samego wieku i to było 1:204 (mam 36lat), skorygowane 1:22.

A genetyk tak powiedział, że wysokie nt zazwyczaj oznacza albo aberracje albo wadę serca.

Ten drugi lekarz robiący usg po prostu powiedział że jest w górnej granicy normy i zaleca zrobić pappe żeby rozwiać watpliwosci. Pappy skorelowanego z tym drugim usg jeszcze nie mam. Czekam na wynik. Ciekawa jestem jaka biochemia, i jakie ryzyko wyjdzie.
Przepływu przez zastawke trójdzielna na wyniku nie widzę. Widzę DV fala a (+)[norma] ale nie wiem czy to to samo.

Staram się mieć wiarę i żyć normalnie, ale nie jest łatwo. Bardzo pomaga mi mój 2,5 letni syn. Pozwala zapomnieć. Praca z resztą też.

reklama
Rozwiązania
0
Serip pizgłabym tego pierwszego kokowała za stresowanie tak że z kapci by wypadł. Qutafon yebnięty. Nic wiecej.
Zrob sobie niftypro jak masz taką możliwosc. Pappa tez jest glupia bo to tylko statystyka. Ja po niej mialam chyba 1:3333 ale i tak przerażałyby mnie te liczby gdyby nie wynik dna w łapce.
Ja sie kilka mcy przygotowywałam do ciazy i badan. Naczytałam sie w huk. Większość dziewczyn po zlych wynikach wysylane byly na stresujaca aminopunkcje- a dzidzia zdrowa.
Jak nie obawiasz sie amino to zrob. Jak masz luzne 2400 to nifty.
Zrobiłam nipt. Bo był to najszybszy sposób żeby wiedzieć. Kota bym dostała czekając na amniopunkcje a potem na jej wyniki.

Rozwiązania
0
Druga pappa też wyszła do dupy.
Biochemia gorsza od pierwszej:
Wolne beta hcg 2,805
Pappa 0.611
Ryzyko 1:26
Dlaczego do cholerny ta biochemia gorsza?
Bo krótszy czas od wzięcia eutyroxu? To pobieranie krwi było o 12. Tamto po 16...
Tak bardzo bym chciała żeby to moje maleństwo było zdrowe...

Rozwiązania
0
Witam wszystkich na forum mam 36 lat moje wyniki to NT 2. 11 przeplyw na zastawce trojdzielnej nieprawidliwy fala wsteczna, bhcg 1.289 mom, pappa 0.402. Mom ryzyko trisomi 21 podstawowe 1:188 a skorygowane 1:4, jestem po amniopunkcji czekam na wyniki czy mial ktos podobne wynimi a skonczylo sie dobrze jestem zalamana w tamtym roku ciaza pozamaciczna a teraz nastepny koszmar w dodatku zla cytologia, kolposkopia i zmiany na szyjce macicy. Jedyne pocieszenie to ze u nas w rodzinie bardzo czesto problemy z niedomykaniem zastawki mam nadzieje ze okaze sie to rodzinne a dziecko bedzie zdrowe

Rozwiązania
0
Hejka. Właśnie dziś odebrałam wyniki nifty pro,aż się popłakałam że szczęścia. Na wtorek mam amniopunkcje ale chyba zrezygnuję . Życzę powodzenia dla innych przyszłych mam,nadzieje trzeba mieć do końca i wierzyć że jest dobrze. Mam nadzieję że pozostałe mamusie również dostaną dobrą wiadomość.

Załączniki

Hanciaaq

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hejka. Właśnie dziś odebrałam wyniki nifty pro,aż się popłakałam że szczęścia. Na wtorek mam amniopunkcje ale chyba zrezygnuję . Życzę powodzenia dla innych przyszłych mam,nadzieje trzeba mieć do końca i wierzyć że jest dobrze. Mam nadzieję że pozostałe mamusie również dostaną dobrą wiadomość.
GRATULACJE ❤❤

Marzena32

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Gratulacje

reklama

Marzena32

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witam wszystkich na forum mam 36 lat moje wyniki to NT 2. 11 przeplyw na zastawce trojdzielnej nieprawidliwy fala wsteczna, bhcg 1.289 mom, pappa 0.402. Mom ryzyko trisomi 21 podstawowe 1:188 a skorygowane 1:4, jestem po amniopunkcji czekam na wyniki czy mial ktos podobne wynimi a skonczylo sie dobrze jestem zalamana w tamtym roku ciaza pozamaciczna a teraz nastepny koszmar w dodatku zla cytologia, kolposkopia i zmiany na szyjce macicy. Jedyne pocieszenie to ze u nas w rodzinie bardzo czesto problemy z niedomykaniem zastawki mam nadzieje ze okaze sie to rodzinne a dziecko bedzie zdrowe

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Amniopunkcja Potrzebuję porady 10
L Amniopunkcja mikromacierze Potrzebuję porady 6
Elmirka0207 Badania prenatalne - amniopunkcja? Potrzebuję porady 12
L Amniopunkcja Lipcowe mamy 2019 34
adzwojcik Amniopunkcja a konflikt serologiczny. Potrzebuję porady 3
M Amniopunkcja a pozniej DNA plodu krwi matki Potrzebuję porady 2
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 13
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 16
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 11
P Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera - Amniopunkcja Ciąża, poród, połóg 12
K Brak kosci nosowej amniopunkcja Potrzebuję porady 4
P NT, test pappa + amniopunkcja. Potrzebuję porady 6
E Amniopunkcja i szpital na Kamieńskiego Wrocław 0
M Przezierność, Test PAPPA, amniopunkcja...wątpliwości, strach Ciąża, poród, połóg 3
M amniopunkcja Potrzebuję porady 1
rea_sylwia Amniopunkcja - gdzie na NFZ w Łodzi? Łódź 2
Buquro Pierwsza wizyta u ginekologa, co robić? Potrzebuję porady 33
M Zaparcia, kolejna zmiana mleczka,co robić? Potrzebuję porady 14
A Co robić ??? Potrzebuję porady 7
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
J Nie wiem co robić Potrzebuję porady 5
K Co robić? Młodziutkie mamy 7
K Co robić? Przyszłe mamy 3
G Nie wiem co robić Adopcja 0
G Co robić, żeby nie zwariować? Potrzebuję porady 4
A Alergia na mleko matki... Co robić ? Potrzebuję porady 19
B Potrzebuję porady. Już nie wiem co mam myslec/robić. Potrzebuję porady 41
Roza1111 Krzyczę na 4.5 latka, bo mnie strasznie irytuje. Co robić? Potrzebuję porady 5
M Pomoc w decyzji co robić po porodzie. Potrzebuję porady 15
A Mdłości i wymioty co robić pomocy Potrzebuję porady 7
M Kąpielowy dramat - co robić? Potrzebuję porady 12
I Jak robić przeciery warzywne i owocowe samodzielnie? Żywienie 5
Gagatka88 Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robić? Potrzebuję porady 19
Gagatka88 Odstawianie od piersi a przesypianie nocy - co robić?! Noworodek 0
M 8- miesięczne dziecko usypia tylko przy piersi. Co robić? BB psycholog dziecięcy radzi mamom 10
Madziołek. Nie wiem co robić Relacje rodzinne 12
Z "Studentko w ciąży nie chcemy Cię" Co robić? Potrzebuję porady 22
endles1 co robić ? Ciąża, poród, połóg 12
babydream Brak miesiączki, test negatywny. Co robić ?? Potrzebuję porady 4
soulmate Instynkt macierzyński w wieku 19 lat, co robić? Potrzebuję porady 17
M porada co robić ? Staramy się 4
Cukromania Czy lubicie robić coś dobrego dla innych? Potrzebuję porady 0
N Czy robić już test Potrzebuję porady 5
M Witam!!! Mój brat ze swoją narzeczoną dzisiaj stracili dziecko !!! Nie wiem co robić by Go pocieszyć !!! :c Potrzebuję porady 4
Montiś pomocy co mam robić? ile mleka dla niemowlaka Niemowlaki 7
T co robić gdy u 5 cio latak migdalki dokuczają... Przedszkolaki 6
K Co robić jak dziecko ugryzie pszczoła? Początek szkoły 1
M Nie wiem co robić ! Archiwum Samodzielnych rodziców 10
G Dziecko 10-miesięczne nie chce jeść zupek ani obiadków co robić??? Żywienie 7
MalaMi924 siusiaczek - co robić ? Forum pediatryczne 3