reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Jej to te nasze ryzyko podobne 😱 to Twoja pierwsza ciąża? Ile masz lat?
Tak, to moja pierwsza ciąża, mam 29 lat. Harmony wykazało zdrowa dziewczynkę i nie zdecydowałam się na amniopunkcję, jestem dobrej myśli. Obecnie zmartwieniem jest koronawirus 🥺 Usg połówkowe wzorowe oprócz przepływów w tarnicach macicznych - może od przepływów ta niska pappa?
 
reklama
Mam jeszcze pytanie czy na prenatalnych miałyście też obliczane ryzyko wystąpienia nadciśnienia? Zerknijcie proszę. Dla mnie te wyniki chyba są bardziej przerażające
Miałam, ryzyko z badań jeden to ponad setki, nie pamiętam dokładnie, ale urodziłam w 31 tygodniu z powodu złych przepływów i nadciśnienia niezbijalnego lekami.
 
I teraz będę do czwartku umierać z niepewności... Przyszły mi drugie wyniki z pappa (pierwsze były robione Roche, te drugie Kryptor) i HCG i beta różnią się od siebie. Ale nie wiem jaki to współczynnik mom... Da się jakoś policzyć samemu?
Wg pierwszego Roche
Beta 41,870 IU/I
Pappa 0,900 IU/I
Wg drugiego Kryptor
Beta 35,16 IU/I
Pappa 1,69 IU/I
Dodam że między jednym badaniem a drugim jest 7 dni różnicy...
 
I teraz będę do czwartku umierać z niepewności... Przyszły mi drugie wyniki z pappa (pierwsze były robione Roche, te drugie Kryptor) i HCG i beta różnią się od siebie. Ale nie wiem jaki to współczynnik mom... Da się jakoś policzyć samemu?
Wg pierwszego Roche
Beta 41,870 IU/I
Pappa 0,900 IU/I
Wg drugiego Kryptor
Beta 35,16 IU/I
Pappa 1,69 IU/I
Dodam że między jednym badaniem a drugim jest 7 dni różnicy...
Jeśli robiłaś je w innym terminie to normalne, że wartości są inne. Dla każdego tc są inne wartości referencyjne i inne przeliczenia na MOM - to liczy jakiś program. Oczywiście rodzaj testu też może mieć wpływ na wynik, ale nieznacznie.
 
Znalazłam angielska stronkę FmF do obliczeń ryzyka, nie mam pojęcia czy ona jest wiarygodna ale po wstawieniu wszystkich danych ryzyko z 1:281 zmniejszyło się do 1:833 🙈
 
Znalazłam angielska stronkę FmF do obliczeń ryzyka, nie mam pojęcia czy ona jest wiarygodna ale po wstawieniu wszystkich danych ryzyko z 1:281 zmniejszyło się do 1:833 🙈
Ja sobie z ciekawości też powstawialam i mi wyszła trisiomia 18 1:1 ...
Podziękowałam za internet w tym momencie 🤦
 
Znalazłam angielska stronkę FmF do obliczeń ryzyka, nie mam pojęcia czy ona jest wiarygodna ale po wstawieniu wszystkich danych ryzyko z 1:281 zmniejszyło się do 1:833 🙈
Ja tez tam obliczalam i wyszlo inaczej niz u lekarza w programie. Tam nie ma rubryk na wszystko co jest w programie.
 
Hej co prawda nie mam wskazań do dalszej diagnostyki po usg i pappa bo ryzyka niskie, ale nie rozumiem wyniku pappa może ktoś ma pojęcie z czego wynika taka różnica pomiędzy białkami i za co one odpowiadają mianowicie wolna beta hcg wyszła mi 0,600mom a pappa a 2,296mom.
 
reklama
Cześć wszystkim :)
przeczytałam sporo historii, które podnosiły mnie na duchu jednak po dzisiejszej konsultacji u genetyka zostałam rozbrojona totalnie i nie wiem co robić. Mam 29 lat to moja pierwsza ciąża.
Wyniki USG super
Badanie wykonane 12+3
CRL 60,2 mm
FHR 155 ud/min
NT 1,2 mm
Kość nosowa obecna, przepływ na zastawce trójdzielnej prawidłowy.
Biochemia koszmar
beta 3,597 MoM
papp-a 0,599 MoM

ryzyko trisomii 21 1:214.

Widzę wyniki i myślę ok jest nieciekawie ale mogło być gorzej. Jednak rozmowa z panią genetyk spowodowała, że odechciewa mi się wszystkiego i nie wiem co robić.
Generalnie usłyszałam, że jestem za młoda na takie wyniki i to bardzo dziwne. Na pytanie czy jest coś, co może wpływać na biochemię usłyszałam, że nic. Myślę ok rozumiem.
Następnie zapytana zostałam czy chciałabym pogłębić diagnostykę odpowiedziałam, że tak. Jak się zapewne domyślacie usłyszałam o dwóch opcjach jednak muszę się zastanowić czy nieinwazyjne badanie pozwoli mi spokojnie spać bo to tylko statystyka. i teraz hit. Bo w takim wieku nie powinnam mieć takich wyników i dla niej to jest książkowy down. We mnie się zagotowało.

I teraz nie wiem czy decydować się na badania krwi (nawet nie wiem jaki test), bo dostałam sugestię, że i tak pewnie wyjdzie źle czy od razu decydować się na amniopunkcję. Jeżeli chodzi o kwestie finansowe to mogę sobie pozwolić na wydatek rzędu kilku tysięcy.

Przepraszam za tak długi wpis jednak odnoszę wrażenie, że tylko tu mogę dostać słowa otuchy bo słuchanie słów wszystko będzie dobrze od osób, które nie miały podobnych problemów słabo działają :)

Życzę Wam wszystkim miłego dnia :)
 
Do góry