reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny jestem juz po amnio, czekam na wyniki. Na usg lekarz nic nie mowil a ja bylam w takich emocjach ze w sumie nie zapytalam czy obraz byl prawidlowy. Dostalam tylko opis i lekarz zamieścił informacje o łożysku : trofoblast na ścianie bocznej- tylnej po stronie lewej. Czy to moze oznaczac łożysko przodujace czy w takich przypadkach pisza jeszcze dodatkowo ze jest położone nisko? Ponoc przy łożysku przodyjacym wyniki wychodza rożne .
 
reklama
Dziewczyny jestem juz po amnio, czekam na wyniki. Na usg lekarz nic nie mowil a ja bylam w takich emocjach ze w sumie nie zapytalam czy obraz byl prawidlowy. Dostalam tylko opis i lekarz zamieścił informacje o łożysku : trofoblast na ścianie bocznej- tylnej po stronie lewej. Czy to moze oznaczac łożysko przodujace czy w takich przypadkach pisza jeszcze dodatkowo ze jest położone nisko? Ponoc przy łożysku przodyjacym wyniki wychodza rożne .
Ja mam łożysko przodujące .. może dlatego taki wynik przy nifty był 🙏🙏🤔
 
Masz rację - zazwyczaj widać - ale ok 20% dzieci z ZD na usg wygląda zupełnie normalnie, co oznacza że 1/5 dzieciaczków nie byłoby wcale pod kątem ZD zdiagnozowane przy użyciu tylko i wyłącznie ultrasonografii...
Tak, wszystko wiem. Ja też zawsze wszystkim powtarzam, że test podwójny podnosi skuteczność wykrywania ZD w stosunku do USG. Ale tu nie trzeba przekonywać do zrobienia biochemii, tylko trochę uspokoić. Po prostu nie warto nakręcać się na ZD przy stosunkowo niskim ryzyku i dobrym USG.
 
reklama
Do góry