reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Nifty to jest tylko statystyka. Nie ma chyba dokładniejszego badania od amnio… Nifty bada krew matki, amnio bada bezpośrednio płyn owodniowy i komórki dziecka
 
proponuje wizytę u dobrego genetyka, który napewno rozwieje wszelkie wątpliwości i dokładniej odpowie na wszelkie pytania jeżeli chodzi o metody diagnostyki..
 
Nie! Nify to nadal statystyka (badają twoja krew) jak papa i jest teraz coraz więcej testów fałszywie dodatnich albo fałszywie ujemnych i po co ci to ? 🤷‍♀️dalej stres a Amniopunkcja (bada płyn owodniowy twojego dziecka :) ) daje 100% pewności Czy kariotyp prawidłowy czy nieprawidłowy 🤷‍♀️
 
Do poradni genetycznej mam dopiero na 20 września
zawsze możesz poszukać genetyka szybciej. Wszystko zależy od tego, w którym tygodniu jesteś teraz. Amnio można wykonać dopiero od 15tc. Jeżeli jesteś z okolic Warszawy to polecam IMID - konsultacje z genetykiem miałam w ciągu kilku dni, a amnio z mikromacierzami miałam wykonane na NFZ ☺️
 
Spore, to wysokie ryzyko ty masz 155 a niskie ryzyko to np od 1000 do 20000 No to sobie możesz porównać :/
dokładnie wyniki wyższe od 1:300 czyli właśnie tak jak u @Monia199329 są już uznawane za bardzo wysokie ryzyko. Pomiędzy 1:300-1:1000 są uznawane za ryzyko pośrednie, a niższe od 1:1000 niskie. Z wynikiem 1:155 według mnie i raczej większości lekarzy tylko amnio.
 
reklama
zawsze możesz poszukać genetyka szybciej. Wszystko zależy od tego, w którym tygodniu jesteś teraz. Amnio można wykonać dopiero od 15tc. Jeżeli jesteś z okolic Warszawy to polecam IMID - konsultacje z genetykiem miałam w ciągu kilku dni, a amnio z mikromacierzami miałam wykonane na NFZ ☺️
Dokładnie bardzo dobrze warto ja musiałam zapłacić 1600 za mikromacierze
 
Do góry