reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia i zelazo

niteczka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Kwiecień 2005
Postów
61
Robiłam ostatnio wyniki i niestety spadła mi trochę hemoglobina. Nie jest tragicznie, ale spadła. Mój lekarz kazał mi jeść wszystko co zawiera żelazo oraz przypisał mi Hemofer. Czy wy też macie problem z niską hemoglobinę. Co robicie? Co jecie?

 
reklama
Niteczka mi też spadała hemoglobina i zmieniłam witaminki z Feminatalu na Materne i od tej pory nie mam problemu
 
Ja hemoglobinę o początku ciąży miałam niską zaczynałam od 12,6 potem była koło 11 z kawałkiem w szóstym miesiącu najniżej 10.9. Cały czas przyjmowałam żelazo Ferrum lek 2 x po jednej tabletce. nie powoduje zaparć.Teraz mam hemoglobinę 12,8. Staram się dużo jeść szpinaku, brokuł i czerwonych buraczków. Był taki czas że codziennie jadłam surówkę z surowego buraczka, marchewki i jabłka. Żelazo lepiej wchłania się w kwaśnym środowisku. czyli np z soczkiem pomarańczowym. Oprócz żelaza cała ciąże przyjmuje witaminki najpierw elevit a teraz maternę. Pozdrawiam
 
Kiedy byłam w ciązy i miałam niską hemoglobinę piłam sok z buraków. Ponieważ sam sok z buraków nie ma najlepszego smaku, dodawałam pomarańcze. Napój pyszny, a hemoglobina skoczyła w górę. Nawet lekarz się dziwił, co zrobiłam, że mam tak dobre wyniki. ;D
 
mam ten sam problem, i nie tylko z hemoglobiną ale i z czerwonymi krwinkami i hematokrytem wszystko poniżej normy, dzięki za rady, spróbuje tych buraczków.
 
dzięki, w środę idę do lekarza, zapytam, prawdopodobnie mam ten sam problem z żelazem co Ty, zawsze miałam go ponad normę, a teraz wg zlecenia lekarza mam brać żelazo /tardeferon/ ale wcale nie badają jakie mam stężenie we krwi, troche mnie to dziwi.
 
hej! ja też mam marne wyniki.
hemoglobina tylko 109.mimo że brałam dłuższy czas maternę.
od wczoraj biorę 2 razy hemofer.
mam nadzieję,że pomoże. bo czułam się fatalnie.bóle głowy ,osłabienie.
a wydawało mi się że się dobrze odżywiam.
 
Witam.
Czy ktoras z pan moglaby mi odpowiedziec-czy 9,9 hemoglobiny to za mało?? Odebralam dzis wyniki,niestety ginekolog i połozna dzis maja wolne,wiec nie wiem czy na wlasna reke powinnam sobie kupic jakies tabletki z żelazem?

Dziekuje za pomoc
 
Nie mam pojecia niestety, czy to mało, ale mysle sobie, ze nic sie nie stanie jak wstrzymasz sie do nastepnego tygodnia, kiedy gin juz bedzie. A preparat wielowitaminowy tez by Ci pewnie nie zaszkodzil, niektorzy ginekolodzy zalecaja wczesniej, inni pozniej - zalezy od filozofii. Mysle ze to nie jest zaden problem z ta hemoglobina. Pozdrawiam.
 
reklama
Kasieńko rzeczywiście niski poziom hemoglobiny!
ostatnio miałam 10,3 i lekarz oprócz materny kazał zażywać 2 x żelazo.
Niewiem czy zażywasz jakiś preparat dla kobiet w ciąży?
podobno najlepsza jest Materna
ale żelazem zaczekaj na decyzję lekarza!
na razie próbuj soki z buraków,marchewki i jabłek
pozdrawiam
 
Do góry