reklama

angielski dla dzieci

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez jewka, 10 Maj 2006.

 1. jewka

  jewka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  polecam stronke

  www.naszepluszaki.pl

  wszystko o zajęciach z angielskiego dla dzieci. i goraco zapraszam na lekcje pokazowe!
   
 2. katarin

  katarin

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeśli chodzi o naukę angielskiego dla dzieci, chociaż w trochę bardziej przyjaznej formie, warto zajrzeć na stronę z grami edukacyjnymi Do You speak... ?, tam moje dziecko wynalazło gry językowe i choć na razie gra tylko w te najprostsze, widzę, że słówka zaczęły sie utrwalać, bardzo fajna sprawa!
   
 3. reklama
 4. biafra

  biafra Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zastanawiam się kiedy najlepiej zacząć intensywną naukę języka obcego. Wiadomo teraz znajomość jezyków to podstawa i chciałabym, żeby córka jak najszybciej zaczeła się uczyć bo podobno dzieciom łatwiej się uczyć.
   
 5. nojci

  nojci Zielona

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  5 lat to na pewno nie jest za wcześnie na naukę angielskiego, tylko tez wiadomo nie jest to taka zwykla nauka jak w szkole na lekcji tylko lepiej poprzez zabawe. Ja przeczytalam tutaj http://tnij.org/gboo, że dziecko to nawet już od roczku można uczyć angielskiego właśnie poprzez słuchanie bajek, w ogóle osłuchiwaniem się ze słownictwem
   
 6. evei_66

  evei_66 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tteż uważam, ze 5-latka jak najbardziej może się uczyć jęyzka obcego, najważniejsze żeby się nie zraziła i uczyła się z chęcią bo jak przesadzisz to córka w ogóle będzie miała uraz do nauki. Wiec z tą intensywną nauką tez bym uważała na twoim miejscu.
   
 7. Nany85

  Nany85

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzieciom zdecydowanie lepiej / łatwiej jest się uczyć języków i im wcześniej zaczniemy tym efekty będą lepsze, to tak jak z językiem ojczystym :) Będzie przychodzić naturalnie. Na pewno dobrym roziwiązaniem jest takie podejście jak w szkole axon - nauka przez zabawę - śpiewanie, wyliczanki itp. Dzieciom się coś takiego nie nudzi i chętniej się angażują.
   
 8. Laluna

  Laluna Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeśli pozwolicie, że się wtrącę...

  Ja akurat uważam, że w wakacje warto posłać dziecko na obóz językowy. Dla młodzieży są też wyjazdy zagraniczne, międzynarodowe- idealna okazja do przełamania bariery językowej.
   
 9. margot

  margot Mamma Mia!

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Myślę, że obóz językowy to naprawdę fajna sprawa dla starszych dzieci.

  Co do uczenia maluchów, to czytałam ostatnio wyniki badań, które mówią, że przekonanie o świetnym przyswajaniu w młodym wieku, to po części mit. Tzn. owszem, maluchy mają genialną zdolność do uczenia się języków, i stosunkowo łatwo mogą się stać dwujęzyczne, ale konieczne jest, aby miały codzienny kontakt z żywą osobą min. pół godziny, nagrania audio, a nawet video nie dają spodziewanych rezultatów. I ważne przy tym jest, aby osoba mówiąca do dziecka mówiła do niego wyłącznie w tym języku, z jakichś powodów mama poświęcająca pół godziny dziennie na angielski nie działa jak trzeba. W późniejszym wieku (6-7 lat) mechanizmy uczenia języka są już inne i wtedy rzadsze lekcje też dają rezultaty. Czyli nie ma co szaleć i wydawać kroci na kursy językowe dla trzylatków, choć z drugiej strony na pewno wspólne zabawy czy słuchanie muzyki nawet jak nie uczynią z dziecka poligloty to też nie zaszkodzą, a może coś tak w głowie zostanie...
   
 10. reklama
 11. Lady_Marcelina

  Lady_Marcelina młoda mamusia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Też nie uważam, że dziecko jest w stanie nauczyć się języka w przedszkolu czy na początku podstawówki ale na pewno osłuchają się z językiem i co nieco zapamiętają
   
 12. Laluna

  Laluna Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Margot, też słyszałam o tych badaniach. Dzieci, które zaczynają naukę w przedszkolu są na tym samym poziomie w szkole, co te, które rozpoczęły swoja naukę w 1 klasie.

  Co nie zmienia faktu, że obycie z językiem, osłuchanie się, przełamywanie barier warto jest już na wczesnym etapie realizować.

  Obóz młodzieżowy dla starszaków jak najbardziej, ale pierwszoklasistów można wysłać w Polskę na takie "obóz z językiem..." - tak to sobie sama nazwałam. :)
   

Poleć forum