reklama

angielski dla dzieci

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez jewka, 10 Maj 2006.

1. jewka

jewka Początkująca w BB

polecam stronke

www.naszepluszaki.pl

wszystko o zajęciach z angielskiego dla dzieci. i goraco zapraszam na lekcje pokazowe!

2. katarin

katarin Początkująca w BB

Jeśli chodzi o naukę angielskiego dla dzieci, chociaż w trochę bardziej przyjaznej formie, warto zajrzeć na stronę z grami edukacyjnymi Do You speak... ?, tam moje dziecko wynalazło gry językowe i choć na razie gra tylko w te najprostsze, widzę, że słówka zaczęły sie utrwalać, bardzo fajna sprawa!

3. reklama
  4. biafra

biafra Zaciekawiona BB

Zastanawiam się kiedy najlepiej zacząć intensywną naukę języka obcego. Wiadomo teraz znajomość jezyków to podstawa i chciałabym, żeby córka jak najszybciej zaczeła się uczyć bo podobno dzieciom łatwiej się uczyć.

5. nojci

nojci Zielona

5 lat to na pewno nie jest za wcześnie na naukę angielskiego, tylko tez wiadomo nie jest to taka zwykla nauka jak w szkole na lekcji tylko lepiej poprzez zabawe. Ja przeczytalam tutaj http://tnij.org/gboo, że dziecko to nawet już od roczku można uczyć angielskiego właśnie poprzez słuchanie bajek, w ogóle osłuchiwaniem się ze słownictwem

6. evei_66

evei_66 Zaciekawiona BB

Tteż uważam, ze 5-latka jak najbardziej może się uczyć jęyzka obcego, najważniejsze żeby się nie zraziła i uczyła się z chęcią bo jak przesadzisz to córka w ogóle będzie miała uraz do nauki. Wiec z tą intensywną nauką tez bym uważała na twoim miejscu.

7. Nany85

Nany85 Początkująca w BB

Dzieciom zdecydowanie lepiej / łatwiej jest się uczyć języków i im wcześniej zaczniemy tym efekty będą lepsze, to tak jak z językiem ojczystym :) Będzie przychodzić naturalnie. Na pewno dobrym roziwiązaniem jest takie podejście jak w szkole axon - nauka przez zabawę - śpiewanie, wyliczanki itp. Dzieciom się coś takiego nie nudzi i chętniej się angażują.

8. Laluna

Laluna Aktywna w BB

Jeśli pozwolicie, że się wtrącę...

Ja akurat uważam, że w wakacje warto posłać dziecko na obóz językowy. Dla młodzieży są też wyjazdy zagraniczne, międzynarodowe- idealna okazja do przełamania bariery językowej.

9. margot

margot Mamma Mia!

Myślę, że obóz językowy to naprawdę fajna sprawa dla starszych dzieci.

Co do uczenia maluchów, to czytałam ostatnio wyniki badań, które mówią, że przekonanie o świetnym przyswajaniu w młodym wieku, to po części mit. Tzn. owszem, maluchy mają genialną zdolność do uczenia się języków, i stosunkowo łatwo mogą się stać dwujęzyczne, ale konieczne jest, aby miały codzienny kontakt z żywą osobą min. pół godziny, nagrania audio, a nawet video nie dają spodziewanych rezultatów. I ważne przy tym jest, aby osoba mówiąca do dziecka mówiła do niego wyłącznie w tym języku, z jakichś powodów mama poświęcająca pół godziny dziennie na angielski nie działa jak trzeba. W późniejszym wieku (6-7 lat) mechanizmy uczenia języka są już inne i wtedy rzadsze lekcje też dają rezultaty. Czyli nie ma co szaleć i wydawać kroci na kursy językowe dla trzylatków, choć z drugiej strony na pewno wspólne zabawy czy słuchanie muzyki nawet jak nie uczynią z dziecka poligloty to też nie zaszkodzą, a może coś tak w głowie zostanie...

10. reklama
  11. Lady_Marcelina

Lady_Marcelina młoda mamusia

Też nie uważam, że dziecko jest w stanie nauczyć się języka w przedszkolu czy na początku podstawówki ale na pewno osłuchają się z językiem i co nieco zapamiętają

12. Laluna

Laluna Aktywna w BB

Margot, też słyszałam o tych badaniach. Dzieci, które zaczynają naukę w przedszkolu są na tym samym poziomie w szkole, co te, które rozpoczęły swoja naukę w 1 klasie.

Co nie zmienia faktu, że obycie z językiem, osłuchanie się, przełamywanie barier warto jest już na wczesnym etapie realizować.

Obóz młodzieżowy dla starszaków jak najbardziej, ale pierwszoklasistów można wysłać w Polskę na takie "obóz z językiem..." - tak to sobie sama nazwałam. :)

Poleć forum