reklama

Badania penatralne Pappa

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez milou01, 20 Sierpień 2016.

 1. milou01

  milou01

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Cześć,
  Czy któraś z Was robiła takie badanie ? USG plus badanie krwi to pappa ? Dużo czytałam, że nie są do końca wiarygodne te badania, często wychodzą zróżnicowane wyniki do pomiarów usg. Nie wiem co wybrać, jestem typem osoby która się przejmuje i boi wszystkiego i boję się że dostanę złe wyniki, a badania usg póki co mam dobre,a niedługo będę robiła to usg specjalistyczne. Powiedzcie jak to u Was było
   
 2. hajduczka

  hajduczka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ten test jest wykonywany w UK bez żadnych dodatkowych opłat więc chętnie z niego skorzystałam. Musisz pamiętać, że wynik określa prawdopodobieństwo wystąpienia choroby genetycznej typu zespół Downa u twojego dziecka. Dobrze byłoby, gdyby wyniki odczytał ten sam lekarz, który będzie Ci robił usg w 12 tyg. Napisałaś, że jesteś typem osoby, która się przejmuje... A więc zrobisz test to w oczekiwaniu na wynik będziesz się denerwowała. Nie zrobisz żadnych testów też będziesz się przejmowała. Decyzja należy do Ciebie!
   
 3. reklama
 4. NaNa8

  NaNa8 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  7
  Mnie nikt nie pytał czy chce wykonać to badanie. Poszłam na prenatalne i po usg kazali przejść do zabiegowego pobrać krew. Tam dopiero zapytałam po co to i Pani wytłumaczyła, że to u nich jest nieodłączną częścią badań prenatalnych.
   
 5. Malaja

  Malaja Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  36
  Zadaj sobie kolejne pytanie- czy jeżeli wynik będzie zły, albo nienajlepszy to zrobisz badanie inwazyjne tyou amniopunkcja.
  Robiąc test pappa trzeba się liczyć z tym, że wynik może wyjść fałszywie pozytywny a wtedy zaczyna się koszmar czyli decyzja odnośnie badań inwazyjnych, oczekiwanie na nie, oczekiwanie na wynik i wieczny strach często zupełnie niepotrzebny.
  Samo USG daje 85% co do zdrowia dziecka, razem z testem pappa zaledwie 90% więc sama zastanówi się czy jest sens.

  Ja zrobiłam. Wyszło u mnie źle mimo idealnego usg. Nikomu nie życzę tego co przechodziłam. Badań inwazyjnych nie robiłam i mimo, że czułam, że wszystko będzie dobrze to strach pozostał do końca.
   

Poleć forum