reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania penatralne Pappa

Dołączył(a)
20 Sierpień 2016
Postów
2
Cześć,
Czy któraś z Was robiła takie badanie ? USG plus badanie krwi to pappa ? Dużo czytałam, że nie są do końca wiarygodne te badania, często wychodzą zróżnicowane wyniki do pomiarów usg. Nie wiem co wybrać, jestem typem osoby która się przejmuje i boi wszystkiego i boję się że dostanę złe wyniki, a badania usg póki co mam dobre,a niedługo będę robiła to usg specjalistyczne. Powiedzcie jak to u Was było
 
reklama
Ten test jest wykonywany w UK bez żadnych dodatkowych opłat więc chętnie z niego skorzystałam. Musisz pamiętać, że wynik określa prawdopodobieństwo wystąpienia choroby genetycznej typu zespół Downa u twojego dziecka. Dobrze byłoby, gdyby wyniki odczytał ten sam lekarz, który będzie Ci robił usg w 12 tyg. Napisałaś, że jesteś typem osoby, która się przejmuje... A więc zrobisz test to w oczekiwaniu na wynik będziesz się denerwowała. Nie zrobisz żadnych testów też będziesz się przejmowała. Decyzja należy do Ciebie!
 
Mnie nikt nie pytał czy chce wykonać to badanie. Poszłam na prenatalne i po usg kazali przejść do zabiegowego pobrać krew. Tam dopiero zapytałam po co to i Pani wytłumaczyła, że to u nich jest nieodłączną częścią badań prenatalnych.
 
Zadaj sobie kolejne pytanie- czy jeżeli wynik będzie zły, albo nienajlepszy to zrobisz badanie inwazyjne tyou amniopunkcja.
Robiąc test pappa trzeba się liczyć z tym, że wynik może wyjść fałszywie pozytywny a wtedy zaczyna się koszmar czyli decyzja odnośnie badań inwazyjnych, oczekiwanie na nie, oczekiwanie na wynik i wieczny strach często zupełnie niepotrzebny.
Samo USG daje 85% co do zdrowia dziecka, razem z testem pappa zaledwie 90% więc sama zastanówi się czy jest sens.

Ja zrobiłam. Wyszło u mnie źle mimo idealnego usg. Nikomu nie życzę tego co przechodziłam. Badań inwazyjnych nie robiłam i mimo, że czułam, że wszystko będzie dobrze to strach pozostał do końca.
 
Do góry