reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

Ja tez jestem w nerwach - w piatek dzwonilam do lekarza o wyniki z toxoplasmozy i oprocz tego z prob krzyzowych (ktore tutaj sa obowiazkowe po raz drugi na poczatku 3 trymestru, ale lekarz zapewnial ze u mnie to tylko tak pobierze krew bo oboje z mezem nie mamy konfliktu) - toxo - wyszla dobrze, nie choruje ale pani w rejestracji powiedziala mi ze cos jest nie tak z proba krzyzowa, ze jest w gornej granicy normy, nie umiala mi wytlumaczyc co jest nie tak, ja oczywiscie zaczelam w domu szukac po ksiazkach i tak sie mocno nastraszylam (poniewaz obecnosc przeciwcial moze byc zwiazana z moim wczesniejszym poronieniem) ze moj maz powiedzial ze sam pojedzie dzisiaj do kliniki i dowie sie co jest grane. Najgorzej ze jest tutaj zupelnie inaczej niz w Polsce i aby cokolowiek dowiedziec sie trzeba niezlych nerow a tutaj jak wynik nie wyjdzie na czerwono z komputera to uwazaja ze na razie wszystko w porzadku i aby nie przejmowac sie. Strasznie sie boje bo czytalam o skutkach tego wszystkiego ... mam nadzieje ze moj maz dowie sie co jest nie tak.
 
reklama
A my już po badaniach.....badanie poziomu glukozy wyszło bardzo dobrze....znaczy mogę dalej zajadać to na co mam ochotę.....za 3 tygodnie mamy usg....już się nie mogę doczekać....znowu zobaczymy Maciusia:-)
 
A moze proby krzyzowe to chodzi o przeciwciala?? .. z tego co czytalam to jesli matka ma Rh- to podaja jakis zastrzyk ... teraz i po porodzie ... niestety nic wiecej na ten temat nie wiem :|

Aninaaai nie wiem napewno, ale wydaje mi sie ze zle wyniki morfologi tak samo dzialaja na maluszka jak na Nas ... w koncu to ta sama krew ... dlatego tez zapodają Nam rozne tabsy to magnez, to zelazo itd :)

Czarodziejka super ze wyniki super ,i tak do konca :)
 
A ja Mariczkę będę oglądała już za tydzień w poniedziałek!!!! :) Bardzo się cieszę... Badanka mi się poprawiły :)
 
Ja bobasa ide oglądać w czwartek. Moze ostatecznie dowiem się czy brzuchu fika chłopiec czy dziewczynka, bo juz obie wersje przerabiałam na dotychczasowych badaniach USG.
 
Tak - Monika ma racje, tutaj chodzi o przeciwciala ktore ewentualnie moga pojawic sie w czasie ciazy jezeli pomiedzy matka a dzieckiem jest konflikt grupy lub czynnika Rh krwi. Glownie problem dotyczy gdy matka ma Rh- i gdy jest tzw konflikt serolog pomiedzy rodzicami, natomiast u mnie jest cos nie tak z badaniami poniewaz ja i moj maz mamy Rh+, roznimy sie grupmi krwi (a nie wydaje mi sie aby o to chodzilo), pierwsze proby robione na poczatku ciazy byly ok, natomiast teraz nagle powiedziano mi ze przeciwciala proby krzyzowej sa w gornej granicy i to jest cos nie tak. Jedyne wytlumaczenie (chociaz w naszym przypadku jezeli oboje mamy Rh+ raczej nieprawdopodobne) to to ze moje pierwsze Dzieciatko pozostawilo przeciwciala we krwi, a podczas zabiegu przedostaly sie do krwi obwodowej, ale jest to raczej nieprawdopodobne poniewaz my z mezem nie mamy konfliktu serologicznego. Wiec dlatego nie wiem co jest grane i czy cos pokrecili w badaniach czy juz sama nie wiem. Dzisiaj moj Maz ponownie dzisiaj bedzie probowal dowiedziec sie czegos z mojej kliniki.
 
reklama
A-l-a, wiem, że jest jeszcze coś takiego jak konflikt serologiczny w obrębie grup głównych krwi nie tylko czynniku Rh, dużo rzadszy ale się zdarza. Niestety nie jestem Ci w stanie nic konretniejszego na ten temat powiedzieć. Przyszło mi do głowy, że może o to chodzi, ale oczywiście najlepiej jeśli spytacie kogoś kompetentnego, bo to wszystko są gdybania. ;)
 
Do góry