reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

beta hcg ilościowo

16 października mialam robione hcg wynik 3.60. Potem mialam wizyte 22pazdziernika i pokazalo pecherzyk i powiedzial zeby poczekać tydzień, przepisal mi luteine dopochlowa. 29pazdziernika bylam robil mi usg i pęcherzyka nie widac wiec powiedzial ze to ciąża pozamaciczna i dal mi 2 skierowania na hcg dziś robilam wynik 1786.00 a jak dzis rozmawialam z nim to powiedzial ze dobry. Kazala mi powtorzyc wtorek i wtedy zobaczymy tylko tyle
Albo pęcherzyka 22 października nie było albo chodziło o pozostałości po owulacji w jajowodzie albo lekarz widział pęcherzyk rzekomy - którego tak naprawdę nie ma i pokazuje się właśnie w przypadku ciąży pozamacicznej.
Nie pozostaje Ci nic innego jak poczekać do wtorku, teraz i tak nic nie zrobisz. Gdyby zaczął Cię bardzo boleć brzuch, okolice jajnika, od razu jedź na izbę przyjęć i mów, że masz podejrzenie ciąży pozamacicznej - to jest stan realnie zagrażający życiu.
A kiedy masz następną wizytę u ginekologa? Fajnie, jakbyś miała we wtorek/środę. Przy takiej becie pęcherzyk musi już być w macicy.
 
reklama
Nie zapisalam mnie na wizyte tylko powiedzial zebys zrobila wtorek hcg i jak bede miala wynik to mam zadzwonić do niego. Ale dziwi mnie to ze mam wynik powiększony.
 
Nie zapisalam mnie na wizyte tylko powiedzial zebys zrobila wtorek hcg i jak bede miala wynik to mam zadzwonić do niego. Ale dziwi mnie to ze mam wynik powiększony.

Beta w pozamacicznej może być normalna bo to ciąża która rozwija się w jajowodzie więc akurat beta tu może być okej - jasne, że czasem świruje raz rośnie, raz spada, raz jest mega niska. Ale Ty miałaś defakto jedną betę więc ciężko powiedzieć czy ona rośnie czy spada, czy świruje
 
16 października mialam robione hcg wynik 3.60. Potem mialam wizyte 22pazdziernika i pokazalo pecherzyk i powiedzial zeby poczekać tydzień, przepisal mi luteine dopochlowa. 29pazdziernika bylam robil mi usg i pęcherzyka nie widac wiec powiedzial ze to ciąża pozamaciczna i dal mi 2 skierowania na hcg dziś robilam wynik 1786.00 a jak dzis rozmawialam z nim to powiedzial ze dobry. Kazala mi powtorzyc wtorek i wtedy zobaczymy tylko tyle
Skoro 16 października beta była negatywna to wręcz niemożliwe jest aby 6 dni później było już widać pęcherzyk w macicy.
 
Bylam na USG i widac bylo a nastepna wizyta i nic nie ma niby ciaza pozamaciczna. Widoczne cos lekarz kreci

Pęcherzyk na USG można zauważyć w momencie bety min 1000 - biorąc pod uwagę, że miałaś ledwo 3 - to wzrost do tysiąca w 6 dni byłby wręcz niepokojący. Ale jednocześnie skoro wczoraj miałaś prawie 1800 to w piątek powinno było już coś widać. No dla mnie we wtorek rano koniecznie beta, powtórzona dla bezpieczeństwa jeszcze we czwartek. I na pewno też USG we wtorek - najlepiej prywatnie, na dobrym sprzęcie (dobre kliniki piszą na jakim sprzęcie jest robione usg)
 
reklama
Do góry