reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bez pieczywa i ziemniaków!!!

reklama
Od 11.07.12 mocno ograniczam produkty mączne i pilnuję ilości węglowodanów (max. dziennie to 150g, ale na ogół jem ok. 100), kalorie oscylują w przedziale 1300-1700, do tego ćwiczenia (min. 10 minut bardzo intensywnego treningu). Schudłam już 3,6 kg. :tak::-)
 
Wg mnie to nie jest dobry pomysł, by wykreślać z menu produkty mączne czy ziemniaki. Może nie objadać się i nie wrzucac sobie na talerz do każdego obiadu tradycyjną, polską porcję ziemniorów :) ale od czasu do czasu warto pojeść ziemniaki, ponieważ nie zawierają tłuszczu, są niskokaloryczne i łatwo przyswajalne przez organizm. Poczytajcie sobie tu: 5 właściwości ziemniaków, które dobrze wpływają na zdrowie - Galeria - Zdrowie & Fitness - WP.PL
A produkty mączne? Przerzucić się na mąkę pełnoziarnistą, ciemne pieczywo, razowe, pszenicę durum i będziecie chudły zdrowo!! :)
 
dokładnie, ograniczając te produkty ( i jeszcze makaron) udało mi sie dość szybko schudnąć 6kg.
Ale dodatkowo zmniejszyłam ilość jedzonych serów żółtych i pleśniowych i czekolady oraz lodów.

Swoje żywienie oparłam na warzywach, owocach, rybach i chudych mięsach.

Działa a człowiek wcale się tak straszliwie nie męczy
 
W moim przypadku przepis na szczupłą sylwetkę sprowadza się do skrótu: MJ, czy Mniej Jeść :) oczywiście nie u wszystkich to działa, ale tak czy inaczej należy do diety wprowadzić mnóstwo, mnóstwo warzyw :) Ostatnio szukałam przepisu na zieloną sałatkę i znalazłam taki brylancik Sałatka ze szpinakiem
Nie dość, że jest pyszna, to jeszcze ma mnóstwo żelaza. Co prawda nie najecie sie nią do syta, ale jako lekka kolacja jest rewelacyjna :)
 
A produkty mączne? Przerzucić się na mąkę pełnoziarnistą, ciemne pieczywo, razowe, pszenicę durum i będziecie chudły zdrowo!! :)

Moze niekoniecznie polecalabym pszenice durum, poniewaz w tych produktach nie jest dokladnie sprecyzowane czy uzyto luskanych ziaren czy nie. Takze nie wiemy czy pszenica jest pelnoziarnista.

Ja kupuje makaron pelnoziarnisty - whole grain, widac roznice pomiedzy nim a durum :tak: ryz polecam brazowy, duzo kasz i naprawde mozna smacznie jesc.

Ziemniaczki tylko do zupki albo innych warzyw, nie polecam laczenia mieska z ziemniaczkami.
 
reklama
oj tak pieczywo, makaron, ziemniaki.
Wystarczy je odstawić albo zredukować w diecie , włączyć wiecej zieleniny i waga zacznie spadać :-)
 
Do góry