reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bijące serce, a poronienie?

olcia154

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Marzec 2019
Postów
24
Hej.
9kwietnia bylam ostatni raz u ginekologa i widziałam serduszko pulsujące.
Wedlug ostatniej miesiączki jestem w 9tygodniu ciązy.
A na usg wiek ciązy wskazuje na 7tyg i 2dzien.
Czy teraz ryzyko poronienia znacznie zmalało? jak to jest z tym?
Codziennie o niczym innym nie mysle jak o tym czy ono zyje... a przeciez jak wariatka codziennie do ginekologa nie będe chodzić.
Tylko nie daje mi to spokoju o niczym innym nie mysle tylko czy wszystko okej czy zyje..
Proszę poradzcie coś...następna wizyta gdzies za ok 2tyg.. zwariuje do tego czasu.
I pobolewa mnie bardzo brzuch raz na jakis czas.. czy to normalne?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny, ja mialam identyczna sytuacje. Juz w sumie na poczatku pogodzilam sie ze strata maluszka, bo tak lekarz kazal mi sie nastawic. A tu niespodzianka! Ciaza mlodsza o 2 tygodnie. Teraz leci 31 tydzien, wszystko gra:) Takie cudziki tez sie zdarzaja.
Witaj jestem na tym samym etapie ciazy co ty i u mnoe tez wg ostatniej @powinien byc 9 tc a jest 7tc2d z tym ze ja serduszko widzialam dopiero wczoraj. Tydzien temu byl tylko pecherzyk ciazowy z zoltkowym zawsze jest ryzyko poronienia ale im bardziej bedziemy negatywnie myslec tym bardziej to odbija sie na maluszkach. Mnie tez kazde klucie czy plamienie doprowadza do bialej goraczki ale teraz juz luzuje co ma byc to bedzie. Zostalo nam 7 miesiecy wiec cieszmy sie z tej ciazy i szykujmy sie na nowe wyzwania. Na kiedy masz termin?
 
Hej u mnie było podobnie wybrałam się do lekarza tydzień po tym jak zrobiłam test z moich obliczeńmiał być to 7tc. Lekarz wykonał USG potwierdził ciążę jednak zarodka nie bylo był tylko pęcherzyk plodowy wymiarami odpowiadający 5 tc a więc wynikało że od tutaj nie gra bo różnica 2 tygodnie nawet fasolki z serduszkiem nie było jeszcze . Na następnej wizycie za 2 tygodnie było już serduszko i dzidzia. Obecnie jestem w 32 tc i przez te kilka miesiący wszystko się unormowało. Takie rozbieżności są spowodowane najczęściej tym że owulacja się opóźniła plus długą implantacja i tak oto czasem wielkość nie odpowiada obliczeniom :))
 
A i co do ryzyka poronienia najbardziej spada po 12tc. Najwięcej poronien jest w okolicach miesiączki wtedy kobieta dostaje krwawienia i nawet nie zdaje sobie sprawy że poroniła bo myśli że to okres. Jednak kiedy jest juz zarodek z serduchem ryzyko jest mniejsze jednak tak jak mówię najbardziej maleje po 12 tc ale niestety tragedia zdarzają się i w 9 miesiącu trzeba być tego świadomym ale przez całą ciążę myśleć pozytywnie ja chociaż już ostatnie 8 tygodni cały czas się martwię :)
 
Hej.
9kwietnia bylam ostatni raz u ginekologa i widziałam serduszko pulsujące.
Wedlug ostatniej miesiączki jestem w 9tygodniu ciązy.
A na usg wiek ciązy wskazuje na 7tyg i 2dzien.
Czy teraz ryzyko poronienia znacznie zmalało? jak to jest z tym?
Codziennie o niczym innym nie mysle jak o tym czy ono zyje... a przeciez jak wariatka codziennie do ginekologa nie będe chodzić.
Tylko nie daje mi to spokoju o niczym innym nie mysle tylko czy wszystko okej czy zyje..
Proszę poradzcie coś...następna wizyta gdzies za ok 2tyg.. zwariuje do tego czasu.
I pobolewa mnie bardzo brzuch raz na jakis czas.. czy to normalne?
Pobolewanie brzucha jest raczej normalnym objawem,tez mnie bolał i w zasadzie pobolewa bo macica sie rozrasta, lekarz mnie zawsze uspakajal ze jesli nie ma krwawienia to jest ok, wiadomo ze gdyby te bole byly bardzo silne to trzeba do lekarza czy na IP. Rozumiem Twoje obawy, bo na początku ciąży(w zasadzie do 17tc) dopoki nie poczułam pierwszych ruchow dziecka to tez sie balam i drzalam przed każdą wizyta czy serduszko bije. Postaraj się nie nakręcac stresem, bo to nic dobrego dla Ciebie i dla maluszka. :)
 
Witaj jestem na tym samym etapie ciazy co ty i u mnoe tez wg ostatniej @powinien byc 9 tc a jest 7tc2d z tym ze ja serduszko widzialam dopiero wczoraj. Tydzien temu byl tylko pecherzyk ciazowy z zoltkowym zawsze jest ryzyko poronienia ale im bardziej bedziemy negatywnie myslec tym bardziej to odbija sie na maluszkach. Mnie tez kazde klucie czy plamienie doprowadza do bialej goraczki ale teraz juz luzuje co ma byc to bedzie. Zostalo nam 7 miesiecy wiec cieszmy sie z tej ciazy i szykujmy sie na nowe wyzwania. Na kiedy masz termin?

Hej :)
termin mam na 19listopada , a ty?
Jeszcze mam tyle nerwow i stresem, ze naprawdę bardzo się obawiam czy donoszę te dzieciątko..
 
Hej :)
termin mam na 19listopada , a ty?
Jeszcze mam tyle nerwow i stresem, ze naprawdę bardzo się obawiam czy donoszę te dzieciątko..
Ja miesiac później na 10.12 a planowo powinnam byc na 28/9 11. Ja tez strasznie schizowalam do momentu az zobaczylam serduszko twraz odliczam czas do kolejnej wizyty. Tylko ja juz jestem mama i kilka razy poronilam dlatego kazde plamienie jest dla mnie jak wyrok. Ale poki co walczymy dzielnie. Cycki do przodu i jazda;)
 
Ja miesiac później na 10.12 a planowo powinnam byc na 28/9 11. Ja tez strasznie schizowalam do momentu az zobaczylam serduszko twraz odliczam czas do kolejnej wizyty. Tylko ja juz jestem mama i kilka razy poronilam dlatego kazde plamienie jest dla mnie jak wyrok. Ale poki co walczymy dzielnie. Cycki do przodu i jazda;)

Ja mam pierwszą ciąze własnie i z tego co mi wiadomo to nigdy nie poroniłam wiadomo bywa tak,ze kobieta nie wie nawet, ze jest w ciązy.

Miejmy nadzieje, ze jest wszystko dobrze. ja naszczescie nie plamie to dobry znak? Tylko ja jestem taką panikarą, ze sprawdzam co chwile czy cos moze leci... Wybacz, ze zadam takie pytanie, ale jak to wygląda? poronienie i w ktorym momencie , cos czułas? bardzo mi przykro..
 
reklama
Ja mam pierwszą ciąze własnie i z tego co mi wiadomo to nigdy nie poroniłam wiadomo bywa tak,ze kobieta nie wie nawet, ze jest w ciązy.

Miejmy nadzieje, ze jest wszystko dobrze. ja naszczescie nie plamie to dobry znak? Tylko ja jestem taką panikarą, ze sprawdzam co chwile czy cos moze leci... Wybacz, ze zadam takie pytanie, ale jak to wygląda? poronienie i w ktorym momencie , cos czułas? bardzo mi przykro..
Spokojnie to nie jest temat tabu.
Za pierwszym razem w 6 tc. Pierwszy raz zaczelo sie od plamienia bylam u lekarza i jak zwykle zbywal mnie gadka ze to moze byc tak bo termin okresu guzik prawda nie bylo terminu okresu. Pokazal mi serduszko bije a 3 dni pozniej caly czas plamiac zaczal mnie bolec brzuch jakbym jelitowke miala tylko bez zadnych dwojek no i pojawila sie krew pojechalam do szpitala zrobili usg i lekarz powiedział że nie ma akcji serca ze poczekamy mam lezec itd. W ten sam wieczór kobitka obok stracila malucha a ja lezalam z myślami ze to napewno mnoe nie spotka przeciez mam mdlosci piersi bola i wogole. Na nastepny dzien niestety bole sie nasilily wstalam i poczulam ze sie ze mnie leje dobieglam do ubikacji i niestety. Zabieg i w ten sam dzień wyszlam do domu.
Za drugim razem nie wiedzialam o ciazy. Zaczelam krwawic w pracy 2tyg.po okresie i to mnoe zdziwilo ale ze mialam wizyte u lekarza jakos w tym samym tygodniu to poszlam z ciekawoscia a lekarz mi mowi gratuluję jest Pani w ciazy na 99% prosze zrobic badanie bhcg zrobilam w ttm samym dniu wynik powyzej 100 po 48h 30 caly czas plamilam i. Mialam bol jak podczas miesiaczki jakbym nie poszla do lekarza pewnie bym nie wiedziala o tej ciazy i tlumaczylabym sobie tym ze okres przyszedl szybciej
 
reklama
Do góry