reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

dziewczyny poradzcie co moge podac mojej corci na kupki, a mianowicie robi ich 3-4 dziennie , nie dostaje juz zadnych owocow , raz dziennie kaszke ryzowa ktora mialam nadzieje ze ja troche "zatka" a tu dalej 2-4 kupki ,po poludniu dostaje mini obadek - ostatnio ziemniaki ze szpinakiem

No moje rok starsze i nadal robia nawe 4-5 kupsztali, dobra przemiana materii i juz :D
 
reklama
Witajcie

No i przyszedł czas na mnie, żebym przywitała się po drugiej stronie barykady i rozpoczeła 100 pytań do .. na temat kupek, karmienia, przewijania itp :):):). Z przyjemnością informuje , że 12stycznia 2012 przyszły na świat przez cc moje kochane maluszki. Jako pierwsza Laura o 10.59 a minute później Antoś.
Niestety przez drastyczny spadek płytek musiałam mieć pełne znieczulenie , więc ominął mnie pierwszy krzyk dzieci. Za to teraz nadrabiam :):)

Mamuśki mam kilka wątpliwości. Jak to jest z tym wyparzaniem ??? Czy należy trzymać butelki w steralizatorze po zakończonym cyklu czy można je wyjąć obsłuszyć i załączyć nowy rzut?? Macie jakoś oznaczone smoczki dla maluchów , czy używacie jak leci ???
Od kiedy zaczać kładzenie na brzuszku , żeby ćwiczyć podnoszenie główki
Dzieki za rady :-)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie

No i przyszedł czas na mnie, żebym przywitała się po drugiej stronie barykady i rozpoczeła 100 pytań do .. na temat kupek, karmienia, przewijania itp :):):). Z przyjemnością informuje , że 12stycznia 2012 przyszły na świat przez cc moje kochane maluszki. Jako pierwsza Laura o 10.59 a minute później Antoś.
Niestety przez drastyczny spadek płytek musiałam mieć pełne znieczulenie , więc ominął mnie pierwszy krzyk dzieci. Za to teraz nadrabiam :):)

Mamuśki mam kilka wątpliwości. Jak to jest z tym wyparzaniem ??? Czy należy trzymać butelki w steralizatorze po zakończonym cyklu czy można je wyjąć obsłuszyć i załączyć nowy rzut?? Macie jakoś oznaczone smoczki dla maluchów , czy używacie jak leci ???
Od kiedy zaczać kładzenie na brzuszku , żeby ćwiczyć podnoszenie główki
Dzieki za rady :-)

GRATULACJE!!

ja uzywam sterylizatora do mikrofali i bardzo polecam, zanim kupilismy sterylizator wyparzalismy wrzatkiem... masakra przy dwojce maluchow. zwykle za jednym razem sterylizuje wszystko co mi potrzebne , nie wariuje i czasami dotykam smoczki oczywiscie czystymi rekami. juz zdarzylo sie ze pily w nie wysterylizowanych butlach ale to przez nasze niedopatrzenie.
smoczki mamy nieoznaczone, jedynie co to uwazam zeby nie pily z jednego jak sa zaziebione. wieksze butle kupilam kolorowe takze Ala ma rozowa a Arek niebieska:-) ale to bardziej z tego wzgledu ze Arek dostaje B. Pepti.
klasc na brzuszku proponuje od samego poczatku zeby maluchy to polubily , ja tego nie robilam i pozniej mialam problem zeby nauczyc, a lezenie na brzuszku jest dobre na brzuszek takze polecam.
zycze duzo zdrowka
 
Ostatnia edycja:
Mdziula gratulejszyn!! juz sie nie moglam doczekac :-D:-D ani widu ani slychu od Ciebie! super,ze maluszki zrowe i ze jestescie w domku :)

jesli chodzi o sterylizacje to sterylizujemy i zostawiamy ze scigniueta pokrywa na 3-4 min az ostygna, potem wyciagam czystymi raczkami isusza sie na takim pap reczniku i ladujemy nastepne, jak dotkniesz reka smoczka t przeciez sie nic nie stanie :) ja teraz powoli przyzwyczajam do bierzacej wody i myje dwa razy dziennie pod bierzaca :) i jusz :) buziaki
 
Gratulacje Magda!! :-) Fajnie że jesteście już w domku :) z tymi przepływami już wszystko ok?

U mnie problemów ze smoczkami większych nie m.. Konrad preferuje NUK a Kinga AVENT. Tak samo z butelkami do mleka, tylko ich używam sporadycznie, bo karmię piersią.
 
Ashiarona Moje waza 4800 i 4900 i maja 58 cm a myślałam że Twoje sie urodziły z podobna waga do moich i juz zaczelam sie martwic:)

walawenderki Gratulacje:) Ja po wysterylizowaniu wyciagam butelki zeby same wyschly, ale ostatnio tez co raz nie wysterylizuje zeby dziewczyny powoli przyzwyczaic, a smoczki używam jak leci:)
Kladzenie na brzuszku tez radze zaczac jak najwczesniej to dzieciaczki szybciej beda glowe same trzymały:)
Pozdrawiam
 
reklama
Gratulacje i witaj po drugiej stronie barykady:)
Super że dzieciaczki zdrowe:) Życzę dużo zdrówka:)


A mąż jak nie idzie na rano do pracy a trzeba nakarmić to budzę bo śpi w drugim pokoju a ja z chłopcami:p


Kasienkawisienka moje chłopaki urodziły się z wagą podobną do Twoich bo 1620 i 1670:)

a wagą swoich pociech nie powinnaś się martwić, każde dziecko inaczej przybiera na wadze, np, u mnie urodzili się prawie identyczni a teraz jeden cięższy od drugiego o ok 1kg:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry