reklama

Bostonka w I trymestrze

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Cyntia85, 29 Sierpień 2016.

1. Cyntia85

Cyntia85 Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Jestem w 7 tyg 1 dn ciazy. Wlasnie zobaczyłam, ze zaczyna się u mnie bostonka. Zarazilam sie od synka.

Czy sa tu mamy, ktore przeszly bostonke w I trymestrze ciazy?

2. NaNa8

NaNa8 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    7
    Zapytaj lekarza czy jest to groźne, o tej chorobie jeszcze było wiadomo. Ale w trakcie jej przebiegu może między innymi wystąpić wysoka gorączka, biegunka, a to juz dla ciężarnej jest jakieś ryzyko.
    Moja córka.(miala 8mies) to przechodzia(3 tyg temu)

3. reklama
  4. Cyntia85

Cyntia85 Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Ja juz wiem od gina, ze jest niebezpieczna na tym etapie. Bylam dzis na wizycie... Wszystko bylo ok. A wieczorem kropki w buzi i pierwsze na dłoniach...

Szukam historii mam, ktore ja przeszly w I trymestrze... Jak ich przypadki...

5. witch84

witch84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    44
    Chorobę bostońską wywołują enterowirusy - a wg mojej wiedzy ryzyko powikłań jest przy nich dość niskie (co nie oznacza, że nie istnieje - zakażenie we wczesnej ciąży jakimikolwiek wirusami bowiem zawsze niesie ze sobą ryzyko powikłań).

6. Cyntia85

Cyntia85 Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Enterowirusy ogólnie sa niegrozne, poza coxsackie (i echo...), ktory moze przenikac do plodu... a bostonke wywoluje coxsackie A16.

Jestem dobrej mysli. Przechodze ja bardzo lagodnie, choc wiem, ze to zaden wyznacznik.

Szukam przypadku zachorowania w I trymestrze. Jedynie 3 jakie znalazłam zakonczyly sie poronieniem. Szukam pozytywnego przykladu.

7. roza85

roza85 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Podbijam .jaki był finał ?

8. agus6j

agus6j Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja córcia dwa tyg temu przechodzila bostonska.jakas plaga totalna sie narobila ja na cale szczęście nie zarazilam sie. Też bardzo się balam bo jestem w 13 tyg ciąży. Bylam z córcia blisko i udalo sie nie zarazic- bardzo mnie to zdziwiło bo zazwyczaj wszystko lapie. Nie martw się na zapas, na pewno będzie dobrze!!! Badz dobrej mysli

Poleć forum