reklama

Bostonka w I trymestrze

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Cyntia85, 29 Sierpień 2016.

1. Cyntia85

Cyntia85 Moderator

Jestem w 7 tyg 1 dn ciazy. Wlasnie zobaczyłam, ze zaczyna się u mnie bostonka. Zarazilam sie od synka.

Czy sa tu mamy, ktore przeszly bostonke w I trymestrze ciazy?

2. NaNa8

NaNa8 Fanka BB :)

Zapytaj lekarza czy jest to groźne, o tej chorobie jeszcze było wiadomo. Ale w trakcie jej przebiegu może między innymi wystąpić wysoka gorączka, biegunka, a to juz dla ciężarnej jest jakieś ryzyko.
    Moja córka.(miala 8mies) to przechodzia(3 tyg temu)

3. reklama
  4. Cyntia85

Cyntia85 Moderator

Ja juz wiem od gina, ze jest niebezpieczna na tym etapie. Bylam dzis na wizycie... Wszystko bylo ok. A wieczorem kropki w buzi i pierwsze na dłoniach...

Szukam historii mam, ktore ja przeszly w I trymestrze... Jak ich przypadki...

5. witch84

witch84 Fanka BB :)

Chorobę bostońską wywołują enterowirusy - a wg mojej wiedzy ryzyko powikłań jest przy nich dość niskie (co nie oznacza, że nie istnieje - zakażenie we wczesnej ciąży jakimikolwiek wirusami bowiem zawsze niesie ze sobą ryzyko powikłań).

6. Cyntia85

Cyntia85 Moderator

Enterowirusy ogólnie sa niegrozne, poza coxsackie (i echo...), ktory moze przenikac do plodu... a bostonke wywoluje coxsackie A16.

Jestem dobrej mysli. Przechodze ja bardzo lagodnie, choc wiem, ze to zaden wyznacznik.

Szukam przypadku zachorowania w I trymestrze. Jedynie 3 jakie znalazłam zakonczyly sie poronieniem. Szukam pozytywnego przykladu.

Poleć forum