reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak ubezpieczenia

JoannaAleksandra

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Sierpień 2023
Postów
38
Mam pytanie.

Chwilowo nie mam ubezpieczenia zdrowotnego, będę mieć dopiero od początku kwietnia. Obecnie jestem w 4tc+5, wizytę u lekarza mam 21.02. Niestety, mam za sobą ciążę bliźniaczą obumarłą w 13tc i po prostu boję się nagłego poronienia. Wiem, że kobiety w ciąży mają prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej i zamierzam z niej korzystać do chwili uzyskania przeze mnie ubezpieczenia, jednak co jeśli na przykład dojdzie do nagłego poronienia, trafię do szpitala i będzie potrzebne łyżeczkowanie macicy? Miał ktoś podobną sytuację? Uznają fakt, że byłam w ciąży, zanim była potwierdzona u ginekologa?

Bardzo proszę o radę.
 
reklama
Mam pytanie.

Chwilowo nie mam ubezpieczenia zdrowotnego, będę mieć dopiero od początku kwietnia. Obecnie jestem w 4tc+5, wizytę u lekarza mam 21.02. Niestety, mam za sobą ciążę bliźniaczą obumarłą w 13tc i po prostu boję się nagłego poronienia. Wiem, że kobiety w ciąży mają prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej i zamierzam z niej korzystać do chwili uzyskania przeze mnie ubezpieczenia, jednak co jeśli na przykład dojdzie do nagłego poronienia, trafię do szpitala i będzie potrzebne łyżeczkowanie macicy? Miał ktoś podobną sytuację? Uznają fakt, że byłam w ciąży, zanim była potwierdzona u ginekologa?

Bardzo proszę o radę.
Nie wiem jak z opieką zdrowotną w czasie braku ubezpieczenia, ale możesz albo zostać dołączona do ubezpieczenia męża, albo możesz zgłosić się do urzędu pracy i oni Ciebie ubezpieczą.
 
Ale potwierdzenie u ginekologa nie ma nic do rzeczy. A mogę spytać dlaczego ubezpieczona będziesz dopiero od kwietnia?
 
Mam pytanie.

Chwilowo nie mam ubezpieczenia zdrowotnego, będę mieć dopiero od początku kwietnia. Obecnie jestem w 4tc+5, wizytę u lekarza mam 21.02. Niestety, mam za sobą ciążę bliźniaczą obumarłą w 13tc i po prostu boję się nagłego poronienia. Wiem, że kobiety w ciąży mają prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej i zamierzam z niej korzystać do chwili uzyskania przeze mnie ubezpieczenia, jednak co jeśli na przykład dojdzie do nagłego poronienia, trafię do szpitala i będzie potrzebne łyżeczkowanie macicy? Miał ktoś podobną sytuację? Uznają fakt, że byłam w ciąży, zanim była potwierdzona u ginekologa?

Bardzo proszę o radę.
Masz prawo do opieki zdrowotnej również przez okres połogu. Moim zdaniem zabiegi związanie z poronieniem również będą bezpłatne.
 
Niedawno straciłam pracę, byłam zarejestrowana w biurze pracy. Dostałam ofertę z up, która mi nie odpowiadała bo znalazłam jednocześnie lepszą i zostałam wyrejestrowana bo odrzuciłam tę z up. Niestety sprawa z drugą przesunęła się na kwiecień. Jest to już pewne ale no chcę być zabezpieczona przez te 1,5 miesiąca. Zawsze byłam ubezpieczona i trochę mnie to stresuje.
 
Masz prawo do opieki zdrowotnej również przez okres połogu. Moim zdaniem zabiegi związanie z poronieniem również będą bezpłatne.
To że z poronieniem to jak najbardziej, chodziło mi o to, czy jeśli nie daj Boże do czasu zanim będę mieć potwierdzenie ciąży coś się stanie i trafię do szpitala to będą jakies problemy ale już doinformowałam się w innym miejscu i nie powinno być żadnych przykrych konsekwencji.
 
To że z poronieniem to jak najbardziej, chodziło mi o to, czy jeśli nie daj Boże do czasu zanim będę mieć potwierdzenie ciąży coś się stanie i trafię do szpitala to będą jakies problemy ale już doinformowałam się w innym miejscu i nie powinno być żadnych przykrych konsekwencji.
No ale przecież jak coś się stanie i wylądujesz w szpitalu, to oni będą wiedzieć, ze to stan związany z ciążą.
 
To że z poronieniem to jak najbardziej, chodziło mi o to, czy jeśli nie daj Boże do czasu zanim będę mieć potwierdzenie ciąży coś się stanie i trafię do szpitala to będą jakies problemy ale już doinformowałam się w innym miejscu i nie powinno być żadnych przykrych konsekwencji.
Zawsze możesz wykupić sobie ubezpieczenie do 30 dni wstecz w razie takiej sytuacji.
 
reklama
Do góry