reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak zarodka 6/7 tc

Dołączył(a)
10 Marzec 2021
Postów
3
Dzień dobry wszystkim,
Szukam rady i informacji czy któraś z Was miała podobna sytuację i jak ona się zakończyła:
Ostatnia miesiaczke miałam 21.01, cykle ok 28/30 dni po 10 latach przyjmowania antykoncepcji. Ciąża potwierdzona testem ciążowym, brak okresu, standardowe objawy ciąży oprócz mdłości :)
W dniu wczorajszym wizyta u lekarza tj 9.03 wg obliczen z terminu ostatniej miesiączki 6tydzień + 5 dni. Beta hcg zrobiona w tym samym dniu z wynikiem 681 (powtórzę za 48h żeby sprawdzić czy rośnie). Lekarz niestety na usg nie widział zarodka, powiedział że może to być młodsza ciąża ale powiedział też że nie chce zapeszać i nie zakłada na razie karty ciąży. Kazał przyjmować kwas foliowy i przyjść za 2 tygodnie na wizytę żeby sprawdzić czy coś widać.
Denerwuje się, bo nic konkretnego się nie dowiedziałam.. Juz za dużo rzeczy na czytalam się w necie. Nie wiem czy beta ma dobry wynik jak na ten tydzień ciąży..
Czy jest możliwe że stwierdzając na poprzedniej wizycie u tego samego gina że za 1 lub 2 będzie owulacja mogła ona się przesunąć co spowodowałoby że teraz jeszcze zarodka nie widać czy raczej jest to już spisane na straty? Oczywiście dużo powie wynik beta hcg ale ciężko czekać 2 tygodnie na kolejną wizytę.
Liczę że miałyście podobne doświadczenia a teraz cieszycie się macierzystwem 😊 dodaje również zdjęcia z usg, wg lekarza sam pęcherz płodowy..
Dzieki za wszystkie odpowiedzi 😊
 

Załączniki

  • received_179290647108500.jpeg
    received_179290647108500.jpeg
    50,3 KB · Wyświetleń: 1 701
reklama
Zrób betę po 48 h, sama wartość niewiele mowi, jak na ten tydzień jest mała, ale może owulacja się przesunęła. Lekarz kiedy powiedział że była owulacja ?
 
Wartość jak na ten tydzień bardzo mała.
Albo ciąża młodsza bo owulacja się przesunęła albo rozwija się nieprawidłowo.
Powtórz bhcg po 48 h.
 
Moim zdaniem beta już spada. Skoro przy takiej wartości widać pęcherzyk to musiała być ona wyższa. Dzisiaj jesteś w 6+6 to i serduszko powinno być widać a u Ciebie nie ma nawet zarodka. Niestety na Twoim miejscu przygotowałabym sie na najgorsze.
 
Pęcherzyk może i miał 19 mm ale kiedy pękł? Nie wiesz. Zresztą brałaś wiele lat antykoncepcję. Mogłaś miec druga owulację. Lub jak piszą koleżanki beta już spada , ale to powie Ci wynik drugiego badania. Musisz uzbroić się w cierpliwość niestety. Jeśli przyrost bhcg będzie prawidłowy to spokojnie czekaj na wizytę. Ze swojego przykładu mogę powiedzieć że w pierwszej ciąży szybko serduszko pikalo. W drugiej na ten sam tydzień i dzień ciąży ledwo było ciałko żółte widać (chyba tak to się nazywa). Ciąża to nie matematyka🤷
 
Pęcherzyk może i miał 19 mm ale kiedy pękł? Nie wiesz. Zresztą brałaś wiele lat antykoncepcję. Mogłaś miec druga owulację. Lub jak piszą koleżanki beta już spada , ale to powie Ci wynik drugiego badania. Musisz uzbroić się w cierpliwość niestety. Jeśli przyrost bhcg będzie prawidłowy to spokojnie czekaj na wizytę. Ze swojego przykładu mogę powiedzieć że w pierwszej ciąży szybko serduszko pikalo. W drugiej na ten sam tydzień i dzień ciąży ledwo było ciałko żółte widać (chyba tak to się nazywa). Ciąża to nie matematyka🤷
Dziękuję za wszystkie informacje i Twoje słowa które jednak trochę polepszyły nastrój i dały nadzieję 😊 poczekam do czwartku wieczora lub piątku i zrobię badanie krwi co da pewnie już jakiś obraz co się dzieje. Miłego dnia wszystkim 😊
 
@Stara Pierwiastka Ale lekarz widział pęcherzyk ciążowy w macicy, a nie pęcherzyk w jajniku, z którego uwalnia się komórka jajowa. A pęcherzyk ciążowy pojawia się w macicy w becie 1000-1500. Zatem ja też bym się nie nastawiała na pozytywne zakończenie... Bo pęcherzyk jest, ale beta jest niższa niż te wartości, więc zapewne spada...
 
Dzień dobry wszystkim,
Szukam rady i informacji czy któraś z Was miała podobna sytuację i jak ona się zakończyła:
Ostatnia miesiaczke miałam 21.01, cykle ok 28/30 dni po 10 latach przyjmowania antykoncepcji. Ciąża potwierdzona testem ciążowym, brak okresu, standardowe objawy ciąży oprócz mdłości :)
W dniu wczorajszym wizyta u lekarza tj 9.03 wg obliczen z terminu ostatniej miesiączki 6tydzień + 5 dni. Beta hcg zrobiona w tym samym dniu z wynikiem 681 (powtórzę za 48h żeby sprawdzić czy rośnie). Lekarz niestety na usg nie widział zarodka, powiedział że może to być młodsza ciąża ale powiedział też że nie chce zapeszać i nie zakłada na razie karty ciąży. Kazał przyjmować kwas foliowy i przyjść za 2 tygodnie na wizytę żeby sprawdzić czy coś widać.
Denerwuje się, bo nic konkretnego się nie dowiedziałam.. Juz za dużo rzeczy na czytalam się w necie. Nie wiem czy beta ma dobry wynik jak na ten tydzień ciąży..
Czy jest możliwe że stwierdzając na poprzedniej wizycie u tego samego gina że za 1 lub 2 będzie owulacja mogła ona się przesunąć co spowodowałoby że teraz jeszcze zarodka nie widać czy raczej jest to już spisane na straty? Oczywiście dużo powie wynik beta hcg ale ciężko czekać 2 tygodnie na kolejną wizytę.
Liczę że miałyście podobne doświadczenia a teraz cieszycie się macierzystwem 😊 dodaje również zdjęcia z usg, wg lekarza sam pęcherz płodowy..
Dzieki za wszystkie odpowiedzi 😊
Zarodek jest widoczny gdy bhcg osiąga 1000-1500
 
reklama
Do góry