reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bruksella

hej,Moniaa
Szkraby to ja mam dwa,starszy konczy 6 w sierpniu,mlodszy ma 2.Jak dobrze,ze sie ocieplilo,mozna ich wyrzucic do ogrodu,niech sobie tam dokazuja.Hmmm,chociaz,przy dzisiejszym deszczu... ?
 
reklama
A no to faktycznie duże chłopaki :) fajnie! Moja ma dopiero 1,5 roku... także tylko żłobek ratuje ;).
No dzisiaj było ciepło i deszczowo czyli byle jak.. no ale to standardowa pogoda tutaj.. :).
 
Hej,to znowu ja!Cos mi sie widzi,ze zostalysmy tutaj same,albo wszystkie panie przeniosly sie na gadu-gadu.Taaak,moje dzieciaczki sa juz spore,a z tego co widze,to wiekszosc dziewczyn na forum albo jest w ciazy,albo ma niemowlaczki.Moniaa,napisz pare slow o sobie,od dawna mieszkasz w Belgii?Jak sie Tobie tu podoba?Pracujesz?
 
Cos o sobie :)
No to ja jestem od 5 lat w Belgii, mój mąż od 14 lat :).Tak, pracuje jestem sekretarką :).
Mój mąż naprawia komórki ;). A Nicole chodzi do żłobka.
Na początku nie bardzo mi się tutaj podobało głównie dlatego że ja jestem anglo-języczna, a francuski na dzień dobry to dla mnie katorga była.. tym bardziej żę ten język strasznie mi nie podchodził.
No co mi się podoba, a co nie.. dużo jest takich rzeczy, ale można się do wszystkiego przyzwyczaić.. .
Dzisiaj u nas było 21,3 stopnia.. ale pochmurno, mała trochę pobiegała sobie na świerzym powietrzu.
Ech, no to chyba wszystko po krótce ;)
To może teraz coś o sobie napiszesz? :)
 
hej,hej
Ja mieszkam tu od 8 lat.Francuski znam calkiem,calkiem,ale raczej mi sie nie przydaje,z flamandzkim,hmm,tez nie najgorzej,tak mi sie przynajmniej wydaje ;D,w domu mowimy na co dzien po angielsku,moje dzieci sa trzyjezyczne,ten starszy zwlaszcza,bo 2-latek na razie do gadania malo sie garnie.Co do pracy,moj maz ma wlasna firme,biuro rachunkowe,pomagam mu na pol etatu,a jak maly pojdzie do przedszkola,to ruszam do pracy na caly etat.
Powoli zaczynam sie pakowac,bo w srode wyruszamy na krotkie wakacje do Polski!jesli masz ochote pogadac "na zywo",moj nr gg 3748894.
 
Halo, halo,
Ja jeszcze mama nie jestem, ale bardzo chce :)
Jak na razie to jestesmy na etapie staran i dowiadywania sie jak sie to wszystko tutaj dzieje i jakie mamy prawa. Jakos ciezko mi sie doszukac jakis ustaw belgijskich regulujacych stasunki pracy dla kobiet w ciazy i matek. Niby juz wiem mniej wiecej jak to wyglada ze szpitalami (z waszych postow), ale pewnie bede sie tego bala poki nie wyprobuje na wlasnej skorze...
Jesli znacie jakies ciekawe linki do ustaw belgijskich, prosze podeslijcie mi...
Pozdrawiam
Nulka
 
:) no ja niestety ostatnio nie mam czasu aby zajrzeć na forum full roboty i brak czasu na wszystko.. .
Postaram sie zaglądać częściej! :) Pozdrawiam, uciekam już.. papatki
 
reklama
no ja akurat czas mam ;D
szczegolnie, ze moja pociecha narazie jest bardzo praktycznie zapakowana ;D
normalnie wszedzie go mozna zabrac ze soba i rece zawsze wolne ;D
no ale jeszcze troche hehe
tez mi sie wydawalo, ze wiecej kobitek z Belgii sie znajdzie, bo w Antwerpii, to co chwila jakas Polka!

a tak sie zapytam, co to wlasciwie jest "kind en gezin" ? bo ciagle o tym slysze, bylam na ich stronie, ale tak do konca nie rozumiem idei......to jest taka instytucja sluzaca pomoca rodzinom z dziecmi?
 
Do góry