reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny?

Asmodis, musisz miec papier od proboszcza parafii, do ktorej nalezy Mala, zeby ochrzcic ja w innej parafii. My chrzcilismy w innym kosciele (juz dawno, bo 17.09- Piotrus mial 5 tyg.) i jak maz pojechal po ten papier do "naszego" proboszcza, to sie nasluchal, ze nie chodzimy do kosciola, a on za nas podatki odprowadza!! Ale podpisal i Maly byl chrzczony w kosciele, w ktorym bralismy slub- jakos tam nam bardziej "po drodze", a po tej akcji z chrzcinami jeszcze bardziej...
 
reklama
Ollesia...ja jestem zameldowana w Lubline.ksiadz mowi ze nie bedze problemu. tylko mamy zrobic nauki przed i chodzi mi o te nauki. jakis papierek sie dostae po nch?
 
My nic nie dostalismy a na nauce bylismy. Karteczki byly tylko do spowiedzi. Dla nas i dla chrzestnych.
 
Hmm, my zaplanowalismy chrziny na wakacje 2007. Chrzestna ma byc moja kuzynka z Wloch, i na nia chcemy poczekac.

Zdziwilo mnie w tych waszych postach, ze robicie tak duze imprezy.
Ja myslalam, ze chrzciny to rodzice, dziadkowie i chrzesni.
Natomiast komunie wyprawia sie wieksze, z ciociami i kuzynami itd.

Moja najblizsza rodzina to 60 osob ( tyle bylo na slubie i byli to najblizsi ).
Nie wyobrazam sobie takiej imprezy na chrzciny.
No bo czemu ma to sluzyc?

Komunia to co innego. Glowna gwiazda takiej imprezy jest chociaz swiadoma tego co sie dzieje. A chrzciny cale przespi ; - )
 
My naszej malej chrzcic wogole nie zamierzamy...mimo tego , ze ja i G. jestesmy ochrzczeni i biermowani....to z religia i kosciolem jestesmy na bakier,
Z jednej strony to dobrze , ze bedziemy mieszkac tu w kraju total liberalnym jezeli chodzi o wiare , tu mieszanka kulturowa i religijna jest tak duza ze nikomu to nie bedzie przeszkadzac ...w Polsce napewno byloby imaczej , mysle , ze gdy Zuzu zaczelaby chodzic do szkoly inne dzieci i rodzice mogly by z tego powodu robic powiedzmy problemiki
niestety nasze spoleczenstwo w dalszym ciagu jest bardzo nietolerancyjne
:-(
Jezeli Zuzu w dalekiej przyszlosci wyrazi chec by byc ochrzczona pewnie zrobi to sama i my juz nic do gadania nie bedziemy miec
 
A my chrzciny robimy 29 kwietnia w dodatku robimy je u moich rodzicow czyli tam gdzie ja sie urodziłam hehe a ,ze mają duzy dom wiec obedzie sie bez lokalu a moja rodzina tez nie mała bo mam braci plus ich zony i dzieci to juz 11 osob nie licze rodzicow i tesciow ale jeszcze do kwietnia kupa czasu wiec sie nie martwie..
 
dziewczyny, które chrzciły

zupełnie nie mam pojęcia kiedy wręczyć kopertę księdzu: przed chrzcinami czy po? doradźcie.
 
reklama
Do góry