reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chustujemy - czyli alternatywa dla wózka

@bonusowa cuudo faktycznie :)

@LisiaMama ładna oby nośna była. Ale cena mnie zabiła powiem szczerze.

Dziewczyny jeszcze chciałabym coś powiedzieć o splocie bo nie tylko skład materiału ma znaczenie. Widzicie, chusta powinna być w splocie skośno-krzyzowym, diamentowym, sercowym lub jodełkowym. Taki splot pracuje przy ruchu, pozwala mamie na wygodę i nie obciąża jej pleców.

Chusty elastyczne lub tkane splotem prostym tzw. pościelówy są dla małego dziecka, małego niemowlęcia i zwykle starczają na chwilę.

@bonusowa do kiedy nosilaś w elastyku?

Dla porównania, hamak na którym się położycie jest tkany tak jak chusty i nie zerwie się pod waszym ciężarem, jesr wygodny. Na prześcieradle się długo nie pobujacie ;)

cb7wugpju04jz4q8.png
 
reklama
@bonusowa cuudo faktycznie :)

@LisiaMama ładna oby nośna była. Ale cena mnie zabiła powiem szczerze.

Dziewczyny jeszcze chciałabym coś powiedzieć o splocie bo nie tylko skład materiału ma znaczenie. Widzicie, chusta powinna być w splocie skośno-krzyzowym, diamentowym, sercowym lub jodełkowym. Taki splot pracuje przy ruchu, pozwala mamie na wygodę i nie obciąża jej pleców.

Chusty elastyczne lub tkane splotem prostym tzw. pościelówy są dla małego dziecka, małego niemowlęcia i zwykle starczają na chwilę.

@bonusowa do kiedy nosilaś w elastyku?

Dla porównania, hamak na którym się położycie jest tkany tak jak chusty i nie zerwie się pod waszym ciężarem, jesr wygodny. Na prześcieradle się długo nie pobujacie ;)

cb7wugpju04jz4q8.png

7,5 m-ca ale córa urodzona z wagą 3040g. Mimo to pod koniec chustowania było już ciężko i z radością przesiadłyśmy się do MT. Czekałam aż młoda usiądzie [emoji6]

 
Co do chust żeby nie wydawać dużych pieniędzy a chusta żeby starczyło na dłuższy czas najlepsza bawełniana. Elastyczne bez sensu bo trzeba często poprawiać jak dziecko przybiera na wadze nie daje rady utrzymać dobrej pozycji.
Dla noworodka bawełna może mieć domieszki bambusa a dla cięższe klockami wełnę lub len.
Nasze polskie firmy mają bardzo dobre ceny i chusty nawet II gat. Nadają się do noszenia bo wad nie widać praktycznie.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, mam taką chustę , wygląda jak kołkówa ale z troczkami... Przyda się czy się pozbyc?
 

Załączniki

  • WP_20161015_11_12_29_Pro.jpg
    WP_20161015_11_12_29_Pro.jpg
    644,3 KB · Wyświetleń: 93
Hm kiedys tam bylo kupione jako chusta, ale w ogóle nie użyte. Zastanawiam się, czy nie dałoby rady wyciągnąć tych sznurków i używać jak kółkowej, czy jednak się nie nada.
Kółka plastikowe minus
Splot prosty minus
Kołyskowy kształt minus

Nie wywalaj. dobre do zbierania ziemniaków lub jabłek ;)

cb7wugpju04jz4q8.png
 
Kółka plastikowe minus
Splot prosty minus
Kołyskowy kształt minus

Nie wywalaj. dobre do zbierania ziemniaków lub jabłek ;)

cb7wugpju04jz4q8.png
Ponoć skośno-krzyżowy. Ale ok, zostaję przy długiej, ale fajnie było mieć nadzieję, że mam jakąś alternatywę;) Bo drugiej chusyty raczej nie będę kupować, no chyba że okaże się że to mus.
 
reklama
Do góry