reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a waga

Dołączył(a)
6 Październik 2017
Postów
14
Miasto
Tychy
Jestem w pierwszej ciąży i mam obawy co do wagi jestem dokładnie w 20 tyg i ważę 60,4(waga sprzed ciąży 64-65)byłam u lekarza i lekarz stwierdził, że nie ma co się martwić, mam jeść często w małych porcjach i tak robię, na samym początku wyczytałam, że jest to normalne stracić na wadze, ale czy już na tym etapie nie powinna waga iść w górę? Czy któraś z was miała taki problem?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A co chcesz miec 30 na plusie hehe
Normalne :-)
Jedna kobieta przytyje duzo druga malo.
Ja do 20 tygodnia mialam wage na minusie:-)
Za cala ciaze przytyłam tylko 10 kg chyba :-)
Lekarz mowi ze ok z dzidzia wszystko ok tylko sie cieszyć;)
 
Wiadomo, najważniejsze to że wszytsko jest ok, tylko przy pierwszej ciazy człowiek niedoświadczony to się boi, ze może coś jest nie tak mimo opinii lekarza


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Teraz kazdy się pyta czy ja na pewno w ciąży bylam hehe odrazu cała waga poleciala po porodzie KP i waze jeszcze mniej niz przed ciaza teraz :p
Dlugo po mnie widać nie bylo ze w ciąży jestem bo brzuch tez maly mialam i pozno wyskoczyl :)
Jakos w 20 tyg ;)
Wiadomo pierwsza ciaza to człowiek na poczatku nie wie tego wszystkiego
Dobrze ze pytasz :)
 
Ja zaczynałam od wagi 62 kg w drugiej ciąży. Schudłam do 56kg. Byłam w 22 tygodniu jak waga mi się wyrownala. A w sumie przytylam za całą ciążę 8,5kg. Jeżeli lekarz mówi ze dziecko dobrze przybiera, a Ty nie masz anemii to znaczy że wszystko jest ok :) urodziłam zdrowego synka w 39 tyg- 3 400g. Nie stresuj się, każda ciąża jest inna, każda kobieta inaczej ja przechodzi. Ciesz się tym że będziesz miała mniej kilogramów do zgubienia :)
 
Ja zaczynałam od wagi 62 kg w drugiej ciąży. Schudłam do 56kg. Byłam w 22 tygodniu jak waga mi się wyrownala. A w sumie przytylam za całą ciążę 8,5kg. Jeżeli lekarz mówi ze dziecko dobrze przybiera, a Ty nie masz anemii to znaczy że wszystko jest ok :) urodziłam zdrowego synka w 39 tyg- 3 400g. Nie stresuj się, każda ciąża jest inna, każda kobieta inaczej ja przechodzi. Ciesz się tym że będziesz miała mniej kilogramów do zgubienia :)
Moj mial 3870 :)
 
Jestem w pierwszej ciąży i mam obawy co do wagi jestem dokładnie w 20 tyg i ważę 60,4(waga sprzed ciąży 64-65)byłam u lekarza i lekarz stwierdził, że nie ma co się martwić, mam jeść często w małych porcjach i tak robię, na samym początku wyczytałam, że jest to normalne stracić na wadze, ale czy już na tym etapie nie powinna waga iść w górę? Czy któraś z was miała taki problem?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

A czy liczysz ile kalorii spożywasz, czy dostarczasz tylu mikroskładników ile potrzeba itp? Bo "często i mało" to można jeść na różne sposoby i jest to bardzo nieprecyzyjne. Może się okazać, że jesz 1200 kcal dziennie np. a zapotrzebowanie jest wyższe. Może warto dietetyka zapytać
 
reklama
A czy liczysz ile kalorii spożywasz, czy dostarczasz tylu mikroskładników ile potrzeba itp? Bo "często i mało" to można jeść na różne sposoby i jest to bardzo nieprecyzyjne. Może się okazać, że jesz 1200 kcal dziennie np. a zapotrzebowanie jest wyższe. Może warto dietetyka zapytać
Ee tem bzdura je tyle ile chce.
 
Do góry