reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Monia gratuluje jajeczek :)
Anulka oby to byl ostatni belcik w tej ciazy ;) ja w sumie do tej pory tylko 2 razy mi sie zdarzylo ale to jakos na poczatku.
Eh znowu zaczyna mnie bolec moj ząb....
 
reklama
witajcie , widzę że pomału wyjaśnia się która co tacha w brzuszku :)Gdy wie się co tam siedzi i czuje się ruchy wtedy bardziej emocjonalnie podchodzimy do ciąży ( przynajmniej tak jest w moim przypadku )Zadzynam wtedy do nich mówić i wtedy coraz częściej się o nich boję . Aby do końca roku w styczniu mogą się rodzić.Taka jestem ciekawa jak one wyglądają. a na pocieszenie tym które chciały dziewczynki a mają chłopców to powiem że u mnie było tak dwa razy a jak się urodzili to płakałam ze szczęścia i nie zamieniła bym ich na 1000 dziewczynek u mnie sprawdziło się powiedzenie do trzech razy sztuka tak więc głowy do góry:)A co do wózków to sama jestem w kropce te w których dzieci się mieszczą to są ciężkie i nie mieszczą się w drzwi a te które się mieszczą to dla dzieci są niewygodne. A łóżeczko to będę mieć drewniane narazie jedno a później zobaczymy. Pozdrawiam brzuchatki
 
A tu co się tak uspokoiło? Wszystkie mamusie takie zmęczone..:tak:
Ja odliczam czas do jutra do 13.00..usg połówkowe!!! Może się wkońcu dowiem kto mi tak w tym brzuszku ciąży:-D
 
to czekamy na wiesci :) ja mam teraz USG 4D ale dopiero 28ego juz sie nie moge doczekać
Napisze od razu po badaniu:-) Ty juz marta 26tydzien..ale leci czas..właśnie sie pytalam gina ostatnio kiedy sie robi te 3D czy 4D to mowil ze najlepiej ok. 28 tyg. Tez bym chciala zrobic.
A orientujecie sie czy to usg połówkowe zawsze jest robione odpłatnie bo mam na skierowaniu zaznaczone, ze odplatnie. I ile placilyscie?
 
No naprawdę jak tu spokojnie . Trzeba rzucić jakiś ciekawy temat żeby troszkę się ruszyło.Kurcze ja już bym chciała żeby była gwiazdka bo po nowym roku mogła bym rodzić ( tak mi się spieszy do tych maleństw ) ale jeszcze kawał czasu. Martwię się trochę jak sobie poradzimy z taką watachą dzieciaczków, jak się dziewczynki urodzą Igorek będzie miał 2 latka to w sumie będę miała trójkę małych dzieci dobrze ze Oskarek będzie miał prawie 7 to mi troszkę pomoże a przynajmniej nie będzie przeszkadzał :). A jak tam u was ze zbieraniem ubranek i tych wszystkich gadźetów bo ja jestem straszną szmaciarą i tylko bym w ciuszkach grzebała. Jak Igorek się urodził to miałam tyle ubranek że wszyscy się śmieli że trójka by się wychowała ( np. body rozmiar 68-80 ok. 40-50 szt.) ale wszystko oddałam bo to miał być koniec no i znów się rozglądam za ubrankami ;)Biedne będą ta moje dziewczyny ,jak choinki kolorowe :)a co do łóżeczka to ja chcaałam jedno na górę do spania a drugie na dół w salonie postawić żeby w dzień poleżały i siostra mi doradziła żeby na górę drewniane a na dół turystyczne ,będzie za kojec potem i tak chyba zrobię
 
. A jak tam u was ze zbieraniem ubranek i tych wszystkich gadźetów bo ja jestem straszną szmaciarą i tylko bym w ciuszkach grzebała. Jak Igorek się urodził to miałam tyle ubranek że wszyscy się śmieli że trójka by się wychowała ( np. body rozmiar 68-80 ok. 40-50 szt.) ale wszystko oddałam bo to miał być koniec no i znów się rozglądam za ubrankami ;)Biedne będą ta moje dziewczyny ,jak choinki kolorowe :)a co do łóżeczka to ja chcaałam jedno na górę do spania a drugie na dół w salonie postawić żeby w dzień poleżały i siostra mi doradziła żeby na górę drewniane a na dół turystyczne ,będzie za kojec potem i tak chyba zrobię
Ja to narazie mysle co kupic i szukam w necie, ale boje sie jakos kupowac juz te ubranka, ale boje sie ze cos sie jeszcze moze stac... narazie kupilam tylko kilka ciuszkow w grzebalcu hehe. Ale juz w tym tygodniu bedziemy mieli klucze do naszego nowego mieszkania to moze cos zaczniemy gromadzic, bo nie chce zeby potem okazalo sie ze sie zabaralam za wszytsko za pozno, ja mam termin na 10 grudzien to mysle ze na poczatku listopada musze byc juz zwarta i gotowa, bo nigdy nie wiadomo kiedy chlopaszka zachce sie wyjsc na swiat ;)
A chcesz klasc je spac razem w lozeczku? Ja chyba od razu kupuje dwa, tak mi radzila jakas mama blizniakow, ze na poczatku spalo im sie razem ok, ale potem jedno drugie kopalo, jak sie jedno obudzilo to drugie tez, wiec ja kupuje od razu 2 drewniane, a 1 turystyczne dostane po chrzesnicy, to bedzie sluzylo za kojec :)

W ogole nie wiem jaki rozmiar kombinezonkow na zime kupic chlopakom? bo nie chce zeby zatoneli w tych kombinezonkach jak ich bedziemy b rac do domu, a z drugiej strony zeby za miesiac nie trzeba bylo kupowac nowych hmm
 
Napisze od razu po badaniu:-) Ty juz marta 26tydzien..ale leci czas..właśnie sie pytalam gina ostatnio kiedy sie robi te 3D czy 4D to mowil ze najlepiej ok. 28 tyg. Tez bym chciala zrobic.
A orientujecie sie czy to usg połówkowe zawsze jest robione odpłatnie bo mam na skierowaniu zaznaczone, ze odplatnie. I ile placilyscie?
tak normalnie jak chodzisz prywatnie to placisz za kazde USG, chyba ze Ci lekarz napisze skierowanie tak jak mi, ja mialam za darmo pierwsze USG i test pappa i to polowkowe USG, ale teraz juz place. U mnie kosztuje 200zł + 60 zł za 3D/4D. No ja juz zaczęłam 27 tydzien to jak bede robila to 3D to bede gdzies w 30 tyg, ale zgapilam sie bo chcialam sie wczesniej zapisac ale nie bylo juz terminow.
Mam nadzieje ze obu uda nam sie podejrzec, bo wczesniej d rmowil mi ze ten jeden jest ulozony glowkowo i ma ten łepek bardzo nisko i ze moze byc ciezko obejrzec buzie, ale teraz ide do innego lekarza na USG wiec moze sie uda podejrzec obu :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja to narazie mysle co kupic i szukam w necie, ale boje sie jakos kupowac juz te ubranka, ale boje sie ze cos sie jeszcze moze stac... narazie kupilam tylko kilka ciuszkow w grzebalcu hehe. Ale juz w tym tygodniu bedziemy mieli klucze do naszego nowego mieszkania to moze cos zaczniemy gromadzic, bo nie chce zeby potem okazalo sie ze sie zabaralam za wszytsko za pozno, ja mam termin na 10 grudzien to mysle ze na poczatku listopada musze byc juz zwarta i gotowa, bo nigdy nie wiadomo kiedy chlopaszka zachce sie wyjsc na swiat ;)
A chcesz klasc je spac razem w lozeczku? Ja chyba od razu kupuje dwa, tak mi radzila jakas mama blizniakow, ze na poczatku spalo im sie razem ok, ale potem jedno drugie kopalo, jak sie jedno obudzilo to drugie tez, wiec ja kupuje od razu 2 drewniane, a 1 turystyczne dostane po chrzesnicy, to bedzie sluzylo za kojec :)

W ogole nie wiem jaki rozmiar kombinezonkow na zime kupic chlopakom? bo nie chce zeby zatoneli w tych kombinezonkach jak ich bedziemy b rac do domu, a z drugiej strony zeby za miesiac nie trzeba bylo kupowac nowych hmm

mam zamiar kłaść je razem do jakiegoś 4-5 m. przynajmniej takie mam plany bo w moim przypadku u chłopców łóżeczka nie zdały egzaminu.Starszy do 1.5 roku spał w wozku i musiał być bujany (koszmar nie polecam nikomu bo maleństwo jak się przyzwyczaji to b.ciężko oduczyć).Młodszy może i by spał ale jego "mądrej" mamie było go szkoda że sam tak sobie leży i wzieła go do siebie no i w nocy nie trzeba wstawać do karnienia.Jeżeli dziewczynki będą spały w łóżeczku to zakupimy drugie bo potem to nie mogą razem bo jedno budzi drugie.Ja też nie kupuję narazie bo się boję że coś może się stać.. a ja mam termin na 10 luty ale lekarz powiedział że prawdopodobnie nie bedą mnie tyle trzymać i pokroją prędzej .Jak z dzieciaczkami będzie ok. to może na początku stycznia.23MARTA ty masz na grudzień to i mikołaj do twoich chłopaczków przyjdzie. a co do kombinezoników to radzę większe mój Iguś (57 cm)urodził się 5 stycznia kupiłam kombinezon 68 no i pod koniec trzeba było drugi ale z drugiej strony bliźnięta rodzą się mniejsze no mam nadzieje że całkiem ci zamotałam,bo sobie tak i sama nie wiem jaki kupić :)
 
Do góry