reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej dziewczyny!
Ale Wam zazdroszcze tej wiosny! U nas caly czas przeszlo 30 stopni, spod klimy sie nie ruszam. Stopy mam tak spuchniete, ze musialam kupic klapki meskie, dwa rozmiary wieksze. Macie jakies sposoby zeby ta opuchlizna zeszla chociaz troche? Niestety nawet rano wstaje juz opuchnieta a potem jest tylko gorzej :/ Ostatnio tez caly czas mi goraco, w pologu tez tak jest?
Ja startowalam z waga 57kg, 2 tyg temu mialam 70kg , teraz w czwartek bede miala dopiero wizyte wiec zobaczymy...w zyciu tyle nie wazylam, ale mam nadzieje, ze uda sie szybko zrzucic.
Planujecie karmic piersia?
 
reklama
No ja bym chciała karmić piersią,chociaz wątpię ze 2 zdołam wykarmic,więc będzie trzeba dokarmiac, Anita odpocznij sobie :) na porządki przyjdzie jeszcze czas, mi jak się tak brzuch napinal i byłam w szpitalu i akurat miałam ktg to pokazywał mi lekkie skrurcze,także ostrożnie :) chociaż te przeprowadajace podobno mogą występować o wiele wcześniej, a ja dziewczyny odkryłam nowa pasję :) uszylam moim dziewczynkom poduszki sowy,literki z imieniem i teraz bede szyla poduszkę chmurke :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny!
Ale Wam zazdroszcze tej wiosny! U nas caly czas przeszlo 30 stopni, spod klimy sie nie ruszam. Stopy mam tak spuchniete, ze musialam kupic klapki meskie, dwa rozmiary wieksze. Macie jakies sposoby zeby ta opuchlizna zeszla chociaz troche? Niestety nawet rano wstaje juz opuchnieta a potem jest tylko gorzej :/ Ostatnio tez caly czas mi goraco, w pologu tez tak jest?
Ja startowalam z waga 57kg, 2 tyg temu mialam 70kg , teraz w czwartek bede miala dopiero wizyte wiec zobaczymy...w zyciu tyle nie wazylam, ale mam nadzieje, ze uda sie szybko zrzucic.
Planujecie karmic piersia?
Mi na spuchnięte dłonie pomaga duża ilość wody, mini 3l im więcej pijesz tym.mniej wody zatrzymuje organizm...O skutkach ubocznych nie wspomnę, ale wolę toaletę 3 razy w nocy niż sztywne ręce rano...

010ikw7ip2lmrcv3.png
 
Mi puki co nic nie pachnie.. ale twierdzę że to kwestia czasu :/
Co do karmienia to mam nadzieję że mi się uda, a jeśli nie to będę chciała karmić butelka oczywiście z mojego mleka, Bo gadanie czyjes że nie kp to nie jesteś matka.. mnie nie rusza.. owszem będę walczyć o pokarm :)
Tak dziś cieplutko że przez tą glukoze dostałam sił i odkurzylam i wysprzatalam samochód i ogród wygrabalam :)) jeszcze tylko okna w tygodniu
 
No ja bardzo bym chciała i już rozglądam się za laktatorami, ale znając moja sytuacje to pewnie psychicznie z tesciami nie wytrzymam i się poddam (tak było z corka) no chyba że będziemy mieli już oddzielna kuchnie to nic nie będą mieli do gadania. A temperatury w tej chwili Ci zazdroszczę-dopóki na dłużej u nas nie zagości, a wtedy będzie mi już ciężko bo to na koniec ciąży takie będą:)
Na szczęście jeszcze nie jestem spuchnieta ale za to ułożyć do snu się nie moge-robi mi się niedobrze, słabo itd a wczoraj żebra mnie bolały-tak się rozpychały-jakby chciały mi je wypchnąć. A tak przy okazji to one zostaja na swoich miejscach czy też się rozciągają?

Sikorkaaa a jakie dajesz wypełnienie do nich?
Też się nad szyciem zastanawialam ale nie mam maszyny a poza tym nie wiemożemy czy by mi to wychodziło:p
 
Ja odciagam pokarm od dnia porodu. Za pare dni dzieci koncza 6 mc. Sytuacja byla taka ze na pocatku corka ssala piers a syn nie umial. Ciezko bylo ja karmic bo on byl krzykliwy i mialam tylko stresa. Karmilam ich oboje z butli. Teraz nadal sciagam i starcza mi dla nich choc wczesniej dokarmialam tez sztucznym. Teraz spokojnie wykarmilabym jeszcze 1 blizniaki. Syn troche z piersi ciagnie a cora jak widzi piers to krzyczy. Tylko na chwile obecna jestem w stanie sciagac 5xdz bo dzieciaki sa bardzo absorbujace. Mam laktator medela swing i go polecam. Daje rade.

Napisane na SM-T110 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cudne są!!!! Wyglądaja jak że sklepu:tak:
A jakieś szablony masz czy sama tak wymyślasz? Nie mam maszyny-a zamiast ją chyba bym poszla do sklepu i kupiła coś dzidziusiom:p
Tola32 a jaki masz laktator medeli pojedynczy tak? Też się za nim rozglądam:)
 
reklama
Sikorkaa,
Piekne zabawki! Czemu mi poskapiono talentu? ;-(

Co do opuchlizn to ja pije spokojnie z 2-3l dziennie, w ogole wyobrazcie sobie, ze moj lekarz tutaj powiedzial, ze mam tyle nie pic bo za bardzo obciazam nerki Ale moze dlatego, ze to bylo na poczatku ciazy? Mama ma mi z Polski przywiezc jakis krem na opuchniete stopy i sole do moczenia stop. Dam znac czy cos dziala, a jak nie to mysle, ze porod rozwiaze ten problem ;-p

My sie zalapalismy na promocje z Banku Krwi Pepowinowej i dostane od nich w gratisie podwojna elektryczna medele. Dolaczylam do grupy Blizniaki na piersi na FB, podczytuje wskazowki i szczerze mowiac jestem tym najbardziej przerazona...mam nadzieje, ze juz w szpitalu pomoga mi rozkrecic laktacje. Dzieki Tola za pocieszenie, ze jednak sie da ;-)

Anita7891,
Mnie tez zebra bola, coreczka mi sie pieknie pod nimi ulozyla, ale odpukac od jakis dwoch dni jest lepiej ;-) moze dlatego, ze zaczelam spac na siedzaco myslicie, ze jak mocniej kopnie to moglaby mi je polamac?
 
Do góry