reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam ostatnio dowiedzialam sie ze jestem w ciazy blizniaczej i narazie nic nikomu niechcemy mowic z chlopakiem to jak myslicie od ktorego tygodnia widac brzuszek :) ja jestem osoba szczupla jak myslicie ?
Gratulacje [emoji7] Ja też jestem szczupła 50 kg przy 163 cm. Teraz zaczynam 12 tydzień i zaczyna coś być widać. Ale jesli założę szersze ubrania to nic nie widac[emoji5]
 
reklama
Suelen trzymam za Was kciuki napewno wszystko będzie dobrze
Mnie ostatnio lekarka skierowała na patologie ciąży. Stwierdził a ze prze tarczyca, nadciśnienie i oczywiście ciążę blizniacza powinnam być pod stałą opieką szpitala. Irak mnie tam wystraszył bo wysłali mnie na usg gdzie kobieta sprawdza tylko czy dziecko rośnie. Na szczęście okazało się, że maluchy rosną i wszystko jest ok. Potwierdził o się, że na 80% sa to dziewczyny [emoji4] córka jest mega szczęśliwa.
 
Ja dalej w szpitalu juz do porodu.

Dzis zdjeli mi szew... koszmar [emoji22]

Lekarz chce nas przeciagnac do srody, aby byl 37 tydzien, bo dziewczynki podobno male sa.





 
Cześć dziewczyny mam do was pytanie.
Byłam oststnio na badaniach prenatalnych . I lekarz mnie nastraszył że różnica między dziećmi jest bardzo duża jeden ma 7cm drugi 8cm czyli 1cm różnicy według usg jest to aż 5dni.
Ale z tego co pamiętam to już usg w 10tc pokszywało u mojego lekarza że jest właśnie taka różnica.
I kurcze boje sie żeby to nie był ten system podkradania. Ale tak jak mówię od początku coś było nie tak ale czy to możliwe przy ciąży jednojajowej taka różnica? Jesżyczę będąc na usg w 5 tygodniu gdzie były malutkie juz było że jeden ma 0.26mm a drugi 0.36 ..
Lekarz mnie nastraszył ze może nie donosze tej ciąży
 
Malinka nie wiem jak to wyglada w przypadku ciąży jednojajowej. Ja miałam dwojajowa i ciągle wychodziła różnica ok tygodnia. Poza tym powinno się patrzeć na wagę,a nie długość. Jakie mają wagi?

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U moich też jest różnica, ale nie przejmuję się (u mnie ciąża dwujajowa). Lekarz zapewnił, że zazwyczaj lewy dzieciak jest większy i to zupełnie normalne.
Tak jak kamiladon pisze, waga jest ważniejsza. I nie rozumiem, dlaczego lekarz tak śpieszy się z wydawaniem wyroków, jeśli ciąża jest jeszcze tak młoda. Podkradanie może wystąpić, ale jeszcze nie da się niczego przewidzieć. Nie przejmuj się, czekaj. Będzie dobrze :)
 
reklama
Do góry