reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@Heda jesli dobrze pamietam, to polecalas wozek bjcm. Kupilismy i jestem bardzo zadowolona, dzieki!
Szukam wkladek do niego, zeby sie mniej pocili i przydalby mi sie pałąk, bo byloby wygodbiej siedziec, ale jezdze nim juz ponad miesiac i jestem zachwycona.
 
reklama
Hej. Ja po wizycie. Chlopcy znowu sa poprzecznie ulozeni, tak sie wiercili i kopali gin ze ledwo ich zbadala. Jeden wazy 2400 drugi 2200. Teraz wizyty co tydzien (czyli jeszcze 2). Moja blizna jest cienka (1mm) ale jest sie trzyma dzielnie :) musze tylko jutro rano porobic dodatkowe badania i sprawdzic czy nie mam cholestazy, bo mnie dlonie i stopy swedza.
Ja już po usg jeden chłopiec główkowo w dalszym ciągu ułożony za to drugi zmienił pozycję na poprzeczną. Ważą 2715 i 2516 :)
 
Hey ;) miałam usg kolejne w tym tygodniu tj 29t0d i maluchy ważą tylko 1084 i 1150 gram. Martwię się że trochę mało chociaż wiem ze jest jakaś granica błędu. Możliwe ze za 1,5 tygodnia gin poda mi sterydy dla maluchów ze względu na skurcze które się już pojawiają, woli dmuchać na zimne gdybym tak miała wcześniej urodzić. I zaczynam się stresować
 
Hey ;) miałam usg kolejne w tym tygodniu tj 29t0d i maluchy ważą tylko 1084 i 1150 gram. Martwię się że trochę mało chociaż wiem ze jest jakaś granica błędu. Możliwe ze za 1,5 tygodnia gin poda mi sterydy dla maluchów ze względu na skurcze które się już pojawiają, woli dmuchać na zimne gdybym tak miała wcześniej urodzić. I zaczynam się stresować
Nie ma co na zapas sie stresowac. A z ta waga to jest podawana orientacyjnie. Mi z synem sie nie zgodzila o 700g. Mial wazyc 3800 a tego samego dnia urodzilam i bylo 4520. Chociaz wiadomo, ze kontrolowac trzeba. Lekarz cos wspomilnal, ze za malo?
 
Ja po badaniach prenatalnych 12w5d
CRL 6,18 NT 1,42 WAGA 65G
CRL 6.16 NT 1.14 WAGG 58G

PAPA BEDZIE ZA TYDZIEN
INNE PARAMETRY PRAWIE ROWNE OPROCZ KOSCI UDOWEJ 1.02 DO 0,67 STAD PEWNIE TEZ TA ROZNICA W WADZE
 
Nie ma co na zapas sie stresowac. A z ta waga to jest podawana orientacyjnie. Mi z synem sie nie zgodzila o 700g. Mial wazyc 3800 a tego samego dnia urodzilam i bylo 4520. Chociaz wiadomo, ze kontrolowac trzeba. Lekarz cos wspomilnal, ze za malo?
Gin mówi ze maluchy są w normie i żeby się nie przejmować. Ale łatwo mówić, trudniej zrobić.
Mój pierwszy syn miał urodzić się max 2,5kg - a ważył 3kg. Wiec wiem ze różnie z ta waga jest. Ale stresuje się żeby nie byli bardzo mali. :(
 
Hey ;) miałam usg kolejne w tym tygodniu tj 29t0d i maluchy ważą tylko 1084 i 1150 gram. Martwię się że trochę mało chociaż wiem ze jest jakaś granica błędu. Możliwe ze za 1,5 tygodnia gin poda mi sterydy ze względu na częste
 
reklama
Hey ;) miałam usg kolejne w tym tygodniu tj 29t0d i maluchy ważą tylko 1084 i 1150 gram. Martwię się że trochę mało chociaż wiem ze jest jakaś granica błędu. Możliwe ze za 1,5 tygodnia gin poda mi sterydy dla maluchów ze względu na skurcze które się już pojawiają, woli dmuchać na zimne gdybym tak miała wcześniej urodzić. I zaczynam się stresować
Ja usg miałam robione w czwartek czyli w 29+3 tc jeden miał 1155g a drugi 1285g a błąd może być ok +/- 180g. Kolejna wizytę będę miała dopiero 26 czerwca. Moja doktor nie wysyła mnie ba sterydy ani inne rzeczy więc mam nadzieję że się co robi. A na usg mieliście dokładny przegląd narządów? Ja miałam teraz tylko przepływy w sercu i w pepowinie.
 
Do góry