reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

A ja tak troszkę nie na temat :-) wszędzie czytam że ubranka dla noworodków trzeba prasować i nie mogę nigdzie znaleść informacji czy nie wystarczy jak wysuszę je w suszarce bębnowej? Po wyjęciu z suszarki ubrania są mięciutkie, bez kurzu i zanieczyszczeń. Nie wiem tylko czy temperatura i czas w suszarce wystarczą do zabicia tego co ma zabić żelazko. Przyznam się że ja swoich ubrań nie prasuję bo po wyjęciu z suszarki są bez zagnieceń. Macie suszarki do ubrań ? Prasujecie je jeszcze dodatkowo?
Kiedyś się tak robiło żeby odkazić ubrania (gorąca para zabija bakterie). Teraz wystarczy jak wypierzesz pranie w 60 stopniach i większość bakterii nie przeżyje. Więc spokojnie suszarka bebnowa może być nie musisz prasować.
 
reklama
Witam mamusie bliźniaków, chciałabym się was zapytać o mój przypadek ;)
Jestem w skończonym 26 tc. Wczoraj wzięłam sobie detektor tętna by sprawdzić tętno małego a tu dwa tętna słyszę jedno jest u góry brzucha w granicach 148 i zapisuje się wykres ciągły a drugie tętno jest nisko blisko prawego jajnika i 156 no i również jest zapis ciągły. Moje tętno jest wykrywanie w ok pępka 80. Od początku gdy mnie badali tętno mówili że się dwa nakładają i to jest moje. Dziecko ułożone poprzecznie ciężko zbadać usg, lekarze zalamywali ręce bo nie można było nawet zbadać serduszka. Byłam stymulowana clo i moja doktor na początku sugerował ciążę bliźniacza a później jakoś się zapodzialo te stwierdzenie. Czy możliwe że się teraz ujawnili bliźniaki?
Witaj. Niezwykle jest to, co piszesz, ale pewnie bym miala podobne mysli, bo brzmi faktycznie bliźniaczo. Tym bardziej jak usg kiepsko bylo wykonywane. Ile razy mialas usg? U roznych lekarzy, czy caly czas ten sam robi?
 
A ja tak troszkę nie na temat :-) wszędzie czytam że ubranka dla noworodków trzeba prasować i nie mogę nigdzie znaleść informacji czy nie wystarczy jak wysuszę je w suszarce bębnowej? Po wyjęciu z suszarki ubrania są mięciutkie, bez kurzu i zanieczyszczeń. Nie wiem tylko czy temperatura i czas w suszarce wystarczą do zabicia tego co ma zabić żelazko. Przyznam się że ja swoich ubrań nie prasuję bo po wyjęciu z suszarki są bez zagnieceń. Macie suszarki do ubrań ? Prasujecie je jeszcze dodatkowo?
Majac suszarke, upralabym ubranka w jak najwyzszej temperaturze i zelazko bym sobie darowala.
 
Dziewczyny jestem w szpitalu dzisiaj równo 36t0d. Przepływy u jednego padają :( hipotrofia obu dzieciaczków :( skurcze co 8-10 minut. Dzisiaj podane sterydy na rozwój płuc :( i kroplówki na skurcze
 
Dziewczyny jestem w szpitalu dzisiaj równo 36t0d. Przepływy u jednego padają :( hipotrofia obu dzieciaczków :( skurcze co 8-10 minut. Dzisiaj podane sterydy na rozwój płuc :( i kroplówki na skurcze
Trzymam za was kciuki. Aby szybko i bezproblemowo poszło!✊
A tak ogólnie, szybko ten czas leci. Zdaje się że niedawno dołączyłas.
Daj znać jak będzie po wszystkim.
 
Dziewczyny jestem w szpitalu dzisiaj równo 36t0d. Przepływy u jednego padają :( hipotrofia obu dzieciaczków :( skurcze co 8-10 minut. Dzisiaj podane sterydy na rozwój płuc :( i kroplówki na skurcze
Kroplowki musza pomoc, 36tc to juz ladnie. Jak duze sa dzieci? Jak duza hipotrofia? Co mowia lekarze?
Zycze Ci spokoju i chociaż kilku dni w trojpaku.
 
Dziewczyny jestem w szpitalu dzisiaj równo 36t0d. Przepływy u jednego padają :( hipotrofia obu dzieciaczków :( skurcze co 8-10 minut. Dzisiaj podane sterydy na rozwój płuc :( i kroplówki na skurcze
Na rozwój płuc to chyba już nie potrzeba...ja byłam w 34tc i mówili, że już się nie daje. Ale widać co szpital to inna polityka :dry:
Ale to i tak ładnie jak już skończony :)
Daj znać co tam...
 
reklama
Jeden 2100 drugi 2300.
Kroplówka póki co w ogole nie pomogła. Skurcze ciagle się piszą.
Trzymajcie kciuki żeby było wszystko oki :(
Z czego dostajesz kroplowki? Jak nic sie nie zmieni do rana, to po obchodzie pewnie inne leki dadza. Silne masz skurcze? Czujesz je?
W jakim jestes szpitalu, z jaka referencyjnoscia? Dzieci ponad 2 kg, to juz ok. Plucka prawdopodobnie tez juz rozwiniete i bez sterydow by daly rade. Troszke mali, ale malo ktore blizniaki rodza sie z waga 3,5kg. Tak to juz jest.

Moi w 36+4 urodzili sie i mieli 2730, 2360. Mniejszy z hipo, ale po urodzeniu bardzo szybko nadrobil. Moj starszy syn tez byl hipo i rozwija sie ladnie.

Daj znac rano co u Was. Trzymam kciuki zeby skurcze sie wyciszyly.
 
Do góry