reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

No właśnie nie mam żadnych objawów, tak się zastanawiam, jak długo jeszcze wytrzymam, a mój lekarz jest zupełnie wyluzowany i dopiero za tydzień chce decydować czy mnie położyć już do szpitala czy nie :baffled: Głównie to leżę, choć wczoraj udało mi się zebrać w odwiedziny do rodziców... Ja naprawdę czuję się, jak bomba zegarowa :sorry2:
Dobrze ze maluszki juz sa donoszone, ale podobno przenosic tez jest niedobrze. Pewnie chwila moment i Cie zlapie cos..Pewnie cesarka bedzie?Mowil Ci cos lekarz?
Bo ty masz 2 lozyska?
 
reklama
Witam.
Moje małe brzdące mają teraz 8 miesięcy. Urodziły się w 36 tygodniu - czyli ciąża donoszona. Ja dzień przed cc byłam u mojej doktorki po zwolnienie do pracy i po witaminki. Nic nie zapowiadało że jutro urodzę. Jeszcze ginka śmiała się że prawdopodobnie cc będzie na wigilię :). Aż tu nagle 7 grudnia dzień po mikołaju o 10:00 rano odeszły mi wody. O 14:30 pojechałam do szpitala, zrobili mi badania usg. A już o 18:15, 18:16 zobaczyłam moje małe kruszynki.
Małe bejbisie zrobiły nam niespodziankę na mikołaja :-)
 
Ale powiem szczerze że przy końcu ciąży to byłam taka słaba. Nie miałam siły na nic. A nogi tak mi okropnie popuchły że musiałam w zimie chodzić w adidasach :)
 
Ale powiem szczerze że przy końcu ciąży to byłam taka słaba. Nie miałam siły na nic. A nogi tak mi okropnie popuchły że musiałam w zimie chodzić w adidasach :)
Witaj goniaa:-) a jak sobie dajecie rade z maluchami? jest mocno ciezko czy radosc przycmiewa wszystko?:-)masz jednojajowe maluszki czy dwu?jaka płeć?
 
Dobrze ze maluszki juz sa donoszone, ale podobno przenosic tez jest niedobrze. Pewnie chwila moment i Cie zlapie cos..Pewnie cesarka bedzie?Mowil Ci cos lekarz?
Bo ty masz 2 lozyska?

Lekarz mówił, że będzie cc. A jeśli chodzi o łożysko, to na pierwszym USG prenatalnym powiedziano mi, że ciąża jest dwukosmówkowa, na drugim, że łożysko jest jedno :baffled:...

Goniaa, mi też jest bardzo ciężko i choć nogi na szczęście mi nie puchną, to i tak ledwo się ruszam ... Chciałabym, żeby już było po wszystkim, a ja ze słoneczkami w domku... No i żeby rana po cc szybko się goiła... :-) A powiedz mi, czy nosiłaś pas poporodowy? Czy w ogóle nosi się po cesarce?
 
Lekarz mówił, że będzie cc. A jeśli chodzi o łożysko, to na pierwszym USG prenatalnym powiedziano mi, że ciąża jest dwukosmówkowa, na drugim, że łożysko jest jedno :baffled:...
Mi lekarz juz w 15tyg powiedzial ze cesarka bedzie, ale to chyba z tego wzgledu wlasnie ze lozysko jedno..Stwierdzili to ze jest jednokosmowkowa w 13 tyg (na prenatalnym usg), no i znowu ja mam nadzieje ze teraz jak pojde w 20tyg to moze sie pojawi drugie lozysko,bo lekarz mowil ze czesto tak jest ze nie widac drugiego na poczatku..i co bedziesz miala? chlopcow czy dziewczynki? Mnie lekarz tez straszyl, ze na koncu bedzie masakra,tak ciezko..a duzo przytylas przez ciaze?masz brzuszek wiekszy nic inne mamusie ktore jedna dzidzie nosza?Ja narazie 2kg od poczatku i 5cm w pasie na plusie.;-)
 
Anulka, ja mam brzuch tak ogromny, że się dziwię, że mój kręgosłup to wytrzymuje :sorry2: Jestem 19kg na plusie, ale tak naprawdę zaczęłam przyrastać dopiero po 25 tygodniu. W 20 to może miałam z 6 kg do przodu. I jak nagle zaczął mi rosnąć brzuch, tak jeszcze nie przestał... :szok: Nie powiem, żebym miała jakiś wielki apetyt. Wręcz przeciwnie. A spodziewam się dziewczynek :biggrin2:
 
Gemini ja przytylam wszystkiego 21kg a dzieciaczki mialy po 3452 i 3952, wiec trzymaj sie kochana :-D. A brzuch to mialam gigant :szok::-D
Ja mialam 2 lozyska, natomiast na poczatku ciazy mi mowili, ze one sie moga polaczyc w jedno, wiec moze tak wlasnie u ciebie sie stalo.
Anulka wiem, ze mowia zeby nue kupowac za wczesnie itd, ale naprawde nie wiadomo jak bedzie pozniej, moze Ci byc bardzo ciezko, ja pod koniec to juz nie mialam sily zeby chodzic po sklepach, nie mowiac o dodatkowych dolegliwosciach bolowych itd, jednak taka ciaza to spore obciazenie .
Goniaa witaj. Mi za to nogi spuchly po porodzie, normalnie lydki i uda mialam takich samych rozmiarow.
 
Ja nosiłam po cc majtki poporodowe. Poleciły je położne u nas w szpitalu. Ja byłam z nich zadowolona. A rana po cc ładnie się zagoiła tylko że teraz skóra jest dziwna wokół niej. Jakby nie swoja :)
A moje maluszki są jednojajowe - dwie dziewczynki. Każdy ma problem by je rozróżnić i zawsze jak ktoś do nas przychodzi to myli jedną z drugą :) Przy dwójce jest masa pracy ale ich uśmiech wszystko wynagradza. Ale teraz jak mają 8 miesięcy stały się tak ruchliwe, że trzeba je mieć na całej głowie. Jedna raczkuje w jedną stronę, druga w drugą. A jak zmieniam im pampersa to katastrofa - gonitwa po kanapie na małymi :)
Pozdrowionka dla przyszłych podwójnych mam :)
 
reklama
Ale powiem szczerze że przy końcu ciąży to byłam taka słaba. Nie miałam siły na nic. A nogi tak mi okropnie popuchły że musiałam w zimie chodzić w adidasach :)

no kurczę to mnie dziewczyny pocieszyłyście ,mi we wcześniejszych ciążach tak puchły stopy że w zimę chodziław w wiązanych półbucikach a jak mi je mąż po porodzie do szpitala przywiózł to normalnie w nie wpadłam. Ja w ciąży chodzę bardzo grubo (brzuch po zęby ) teraz już mam spory to co będzie pod koniec
 
Do góry