reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża mnoga a przyrost bhcg

Martuska91

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Maj 2020
Postów
34
Dzień dobry,
Generalnie świruję, mocno się zaczęłam denerwować.
OM 1.04.2020. 1.05 test ciążowy, lekko widoczna kreska. 2.05 test z krwi bhcg 113, 4. Wizyta u gina 8.05 brak pęcherzyka, endometrium pogrubione, pojawiło się podejrzenie ciąży pozamacicznej, zlecenie bhcg i wizyty na następny dzień.
Bhcg z 8.05 803,9 w poniedziałek 11.05 już 1749. Wizyta w poradni 18.05 na usg widoczne 2 pęcherzyki, w jednym dwa ciałka żółte, w drugim ciałka żółtego brak.
Dzisiaj powtórzyłam bhcg. Wynosi 7914, celujemy w jakiś 6 tydzien (trudno określić, bo wg OM to jakiś 8 a wg usg z 18.05 mniej niż 6 tyg).

Wizyta u gina dopiero we wtorek, a ja osiwieje.
Czy ktoś miał podobna sytuację i było ok?
Czuje się dobrze, nie mam plamień, nic mnie nie boli.
 
reklama
Pewnie że będzie dobrze , nie wiem po co się zamartwiasz , pozytywne myślenie 😁
 
Pewnie że będzie dobrze , nie wiem po co się zamartwiasz , pozytywne myślenie 😁

Po pierwszym szoku jakim była wiadomości, że moze być więcej dzieciaczków nadeszła radość i nie chciałabym żeby coś się stało. Już się oswoiłam z myślą, że będzie nas dużo więcej, a tu taki zonk z tą beta. W internecie trudno znaleźć jakieś konkretne info jak to wygląda w ciąży mnogiej to i nerwy większe :(
 
Nie przeglądaj Internetu, i się nie nakrecaj , niepotrzebny stres , ja znowu miałam mały przyrost ,poniżej normy ,załapałam się że 3 raz poronie ,a urodziłam zdrowa coreczke, ciąża książkowo przebiegla
 
Przyrost bety masz bardzo malutki. Ponad dwa tygodnie odstępu między badaniami i urosło tylko o 6000. Może to być wina tego pustego pęcherzyka. Ale skoro na usg ciąża wydaje się młodsza o 2 tygodnie to na Twoim miejscu podchodziłabym umiarkowanie z optymizmem. Czekaj na kolejne usg i wyłącz internet.
 
Może być tak, że "miała" być ciąża mnoga, ale jednak tylko jedna się rozwija.
Postaraj się nie zamartwiać, wiem, łatwo się mówi, ale zadręczanie się naprawdę niczego nie zmieni.
Trzymam kciuki za kolejną wizytę!
 
reklama
Niestety. Jutro mam się stawić w szpitalu, gdzie podadzą mi leki.
Mam już jedno dziecko, ale ta strata boli bardzo mocno, mimo że nie było jeszcze zarodków przy ostatniej wizycie.
 
Do góry